GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ SLEVA 15 % na VIBRÁTORY s kódem "VIB15"
Partner of Notino
LÁSKA A FESTIVALy- PŘIPRAVENI TO ZAŽÍT?
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Až 10 % žen nikdy nezažilo orgasmus, 59 % jej ale někdy předstíralo.
Existují ale způsoby, jak to změnit...

A to i bez pilování hereckých dovedností. Pavla je krásná žena v nejlepších letech. A nikdy nezažila orgasmus. Rozhodla se to začít řešit v době, kdy měla být podle všech možných i nemožných článků sexuálně nejaktivnější, tedy kolem 35. roku života. Aktivní sice je, ale ten pocit, který tak dlouho očekávala, pořád nepřicházel. Jak to tedy s tím orgasmem je a pokud se v příběhu naší zákaznice Pavly poznáváte, co s tím dělat?


masturbace

Vše se točí kolem orgasmu, ale jak na něj?

I když to může být těžké, zkuste si pro sebe naplánovat chvilku o samotě. Uvolněte se, nalaďte se na sebe a pokud potřebujete "nakopávač", klidně si pusťte film s oblíbenou erotickou scénou. U žen jsou často oblíbené knihy, protože zde mohou naplno popustit uzdu své fantazie. Stejný program si můžete naplánovat i s partnerem. Určitě bude rád, že se může zapojit a pomalu prohledávat místečko po místečku a zjišťovat, které erotogenní zóny preferujete. To je důležité ujasnit si i v případě, že uvažujete o nějaké erotické pomůcce.

Na začátku je důležité říci si, co vás nejvíce vzrušuje. Je to vnější dráždění, tedy klitoridální, nebo vyžadujete penetraci, tedy vnější vaginální dráždění. Nebo je to souhra obou? Pojďme si jednotlivé kategorie představit trochu blíž.

Klitoridální orgasmus

Klitoris je fascinující součástí ženské anatomie s úžasným potenciálem přivést k orgasmu většinu žen. 81 % žen nedosáhne orgasmu během penetrace, pokud současně nedochází i ke stimulaci klitorisu!

Viditelná část klitorisu se nachází uprostřed horní části stydkých pysků a je velká zhruba jako zrnko rýže. Tento fascinující orgán je však mnohem větší a to, co vidíte, je opravdu jen špička ledovce. Klitoris je možné dráždit mnoha způsoby, což si uvědomili i výrobci erotických pomůcek. Postupně se tak na trhu začaly objevovat stimulátory vibrační, podtlakové i sonické. Každá technologie má něco do sebe a je třeba vyzkoušet, co právě váš klitoris potřebuje.

Co vám ale můžeme zaručit, tak že přes devadesát procent zákaznic uvádí, že se stimulátory klitorisu se jim konečně podařilo dosáhnout orgasmu. Chcete si pár vybraných kousků prohlédnout? Zkuste to zde.

Vaginální orgasmus

Mnoho žen preferuje klitoridální uspokojení bez jakékoliv vaginální penetrace. Najdou se však i ty, které si nedokáží představit prožití orgasmu bez klasického milování nebo použití vibrátoru. Zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud dokonce pokládal ženský vaginální orgasmus za základ. Ženy, které nebyly schopny dosáhnout s manželem „vaginálního orgasmu“, označoval za infantilní, frigidní a samozřejmě hysterické, čímž vytvořil stigma na několik generací dopředu. Znovu se na toto téma podíval až ve 40. letech 20. století Alfred Kinsey, který provedl průzkum na 20 tisících respondentkách aby zjistil, že drtivá většina žen masturbovala pomocí stimulace klitorisu.  Ale zpátky k histerii. Právě díky sexuální frustraci žen, které se měly smířit se sexem pouze kvůli početí a potěše manžela byla vytvořena snad nejznámější erotická hračka. Úzkosti, nespavost, podrážděnost a nervozita byly příčítány hysterii, kterou tehdy lékaři začali léčit stimulováním genitálu- masturbací, dokud nedošlo k hysterickému záchvatu (orgasmu) a jelikož byla tato léčba pro lékaře poměrně fyzicky náročná,  vznilk první vibrátor. 

Dnešní vibrátory jsou už úplně jinou ligou, ale hlavní účel zůstal nepozměněn. Vibrátory se liší použitými materiály, stupněmi vibrací, zakřivením na bod G nebo drážkováním pro ještě intenzivnější stimulaci uvnitř vagíny. Podobnou službu, i když už bez vibrací, nabízí dilda. I u těch si můžete vybírat z široké škály materiálů, barev a zpracování.

Ať už vás zaujmou nature provedení s dokonalým vyobrazením penisu, nebo naopak zcela čisté skleněné kousky pro možnost teplotních hrátek, určitě neuděláte chybu. Prohlédněte si náš výběr vibrátorů a dild zde nebo nakoukněte do celé kategorie.

Inside/Outside orgasmus

Inside/Outside orgasmus jsme si sice nazvali pracovně, ale týká se žen, které pro dosažení orgasmu potřebují jak vnitřní, tak vnější stimulaci. Tedy je pro ně důležité behěm sexu stimulovat také klitoris nebo na něj použít vhodnou pomůcku. 

Během masturbace můžete kombinovat pomůcky a používat je současně, ale dokážeme vám nabídnout i takové, které vám v rámci jednoho produktu nabídnou obě funkce.A pokud to stále nejde...

I to se může stát. Ne každé ženě je dáno a příčin je mnoho. S tímto problémem se potýká už výše zmiňovaná paní Pavla. Letos oslavila 40. narozeniny, žije ve spokojeném manželství, má dvě děti, které se narodily poměrně hladce a bez poranění. Žije si spokojený život v milující rodině, ale jedna věc ji trápí. Nikdy s manželem nedosáhla orgasmu, o jakých četla nebo slyšela od kamarádek.

Výbuchy vášně, které jsou pro některé ženy samozřejmostí, nikdy nepocítila. Když se Pavla přehoupla přes své pětatřicátiny, rozhodla se, že i ona chce tento pocit alespoň někdy zažít. "Manželovi se líbím, i z okolí slýchám, jak dobře vypadám. Často dostanu chuť na manžela a on se obvykle opravdu snaží. Vyzkoušeli jsme různé praktiky včetně orálniho a análniho styku, ale k vyvrcholení nevedlo zatím nic. Začala jsem chodit na psychoterapii. S panem doktorem jsme přišli na to, že mám zřejmě poruchu ADHD, která mi komplikuje život. Znamená to poruchu soustředění a neschopnost se pořádně uvolnit, což je k sexuálním prožitkům také třeba. Také jsem si nikdy nevyvinula zvlášť kladný vztah ke svým genitaliím, což podle mě pramení z trochu puritánské výchovy v dětství."

"Netušila jsem, co mám se sebou dělat v oblasti sebeuspokojení a to neprospělo mému sebevědomí. Jsem ráda, že jsem se rozhodla vyhledat odbornou pomoc, ale není to pro mě lehké, mluvit o těchto tématech s cizím člověkem," uzavírá svůj příběh Pavla. Bohužel, zkušenosti jako ona má určité procento žen, které nelze jednoznačně určit. Některé ženy a dívky se s tímto problémem nikdy nesvěří, natož aby vyhledaly odbornou pomoc.Jak se dá problém řešit?

Odhaduje se, že až 90 procent problémů s anorgasmií, jak u mužů, tak u žen, se spojuje s psychologickými příčinami. Jasnou volbou je v tomto případě vyhledání odborné pomoci, tedy sexuologa nebo psychiatra. K návštěvě těchto odborníků není nutná žádanka, vyhledat si je můžete dle odbornosti a referencí sami. Léčba spočívá mimo jiné v nácviku komunikačních zručností, relaxaci, získání vhledu při zpracování zátěže, stresu, vnímání sebe sama ve smyslu sebehodnocení, sebepojetí a sebedůvěry. Pracuje se také na odbourání rutiny a stereotypu jak v partnerském vztahu, tak i v rámci sexuálního života páru.

Důležitá je ale i práce ženy sama se sebou. Nejsložitějším pohlavním orgánem totiž není ženská vulva, ale ženská mysl. Postupné odbourávání psychických bloků a tabu v oblasti sexuality je důležité nejen v komunikační rovině, ale i v té praktické. V poznávání svého těla mohou pomoci i některé erotické pomůcky. Stimulátory klitorisu, masážní hlavice nebo gely a oleje mohou otevřít zcela nové obzory i zkušeným ženám.
Poslední věcí, na kterou bychom ale rozhodně neměli zapomenout, je také práce s pánevním dnem. Oslabení svalů nebo snížené napětí tkání pánevního dna může způsobit snížený prožitek při pohlavním styku, obtížné dosahování orgasmu až anorgasmii, inkontinenci či prolaps pánevního dna. Cvičení je přitom tak jednoduché. Vše o této problematice najdete na stránce www.jaknadno.cz 


Stimulátory klitorisu

Stimulátory klitorisu způsobily BOOM v oblasti erotických pomůcek na celém světě. Jako první přišel s metodou podtlakového dráždění Womanizer, brzy ho však následovali další jako Satisfyer a nezůstalo jen u podtlaku. Brzy přibyly i vibrace a kombinace nejrůznějších technologií. Švédská firma LELO dráždění založila na působení sonických vln, které dokázaly nejednu ženu dovést do orgasmických výšin. Některé stimulátory jsou zkombinovány i s vibrátory, aby dokázaly působit nejen na klitoris, ale také na bod G při vnitřní penetraci. Manipulace však už bývá krkolomější a chce to trošku cviku najít si polohy, které budou ty pravé právě pro vás.
Masážní hlavice

Masážní hlavice je oblíbenou pomůckou pro jednotlivce i páry. Dokáže navodit intimní atmosféru při jemné masáži i pomoci s bolavými zády. Vibrace uvolní svaly a dokáží rozvibrovat i skrytá intimní místa ne těle ženy. Některé hlavice je možné otočit a využít také jako vibrátor. A náš recept na romantický večer plný vášně? Zapalte si masážní svíčku, nechte se očarovat její vůní a po rozehřátí její teplou emulzi pomalu vmasírujte. Až vás začne hlazení a masáž zmáhat, oceníte pomoc masážní hlavice, kterou můžete projíždět každý kousek svého nebo partnerova těla.
Dilda

Dildo je pomůcka, která se doporučuje pro to, abyste poznali, jak vlastně vaše tělo funguje. Ne každému navíc vyhovují vibrace vibrátoru, proto může být penetrace dildem mnohem jemnější, procítěnější a můžete ji regulovat dle svých potřeb a fantazií. Pokud toužíte po squirtingu, tedy ženské ejakulaci, i k tomu se doporučuje využívat dildo. Potřebujete další výhodu? Na rozdíl od vibrátoru se z některých materiálů vyrábějí pouze dilda, a že je co zažít! Silikon je sice sázka na jistotu, ale takové hrátky se skleněným nebo kovovým dildem už jsou úplně jiná liga.
Lubrikační gely se stimulačním účinkem

Lubrikační gely nemusí sloužit pouze k podpoření kluzkosti. Na trhu je již nepřeberné množství přípravků, které umí intimní partie zahřívat, ochlazovat či rozvibrovávat. A právě vibrující gely na klitoris mohou ještě umocnit pocity během samotného aktu. Gely se nanáší přímo na intimní partie a jejich působení se uvádí v řádu desítek minut. Určitě je to způsob stimulace, která dokáže navodit a podpořit vzrušení.
Podpořte libido a vraťte do hry chuť na sex

To vše je možné přírodní cestou pomocí doplňků stravy. Na podporu libida jsme se zaměřili spolu s rodinným bylinkářstvím Serafin® a vznikl tak unikátní doplněk stravy pro ženy - Flagranti Premium Libido women, který dokáže posílit libido, podpořit hormonální potřeby ženského těla a dodat sexuální energii. Navíc má pozitivní vliv na ostatní zdravotní funkce a správnou činnost orgánů. Hlavní složkou je Řeřicha peruánská, která je taktéž známá jako Maca, nebo-li „sexuální rostlina Inků“, Withanie snodárná, kterou můžete znát pod pojmem Ašvganda a která zvyšuje fyzickou i psychickou pohodu a odbourává stres a známky stárnutí nebo Andělika čínská, která se využívá k léčbě ženských onemocnění a přispívá k hormonální rovnováze. Čistá směs bylin a aktivních látek je 100% přírodního původu.Přečtěte si také