>> BLACK FRIDAY: Slevy až 60 % a doprava ZDARMA na vše! << 
Partner of Notino
BLACK FRIDAY - slevy 60%
Luxusní dárkové balení
Dárek pro každého

Jak si (v pohodě) užít své dny

ledove vinoi

Nikdo ji nezve, přesto tahle návštěva dorazí každý měsíc. Každý přítel, partner a manžel hned pozná, že už je tu zas a raději se klidí z cesty. Je to tchýně nebo menzes?

Raději se pojďme pobavit o menstruaci a podívejme se, jak může být zdravější, ekonomičtější, ekologičtější, ale hlavně, jak si tyhle dny užít v klidu a bez stresu s menstruačním kalíškem.

Vložky nebo tampóny?

Tyto standardní hygienické pomůcky pro ženy najdete v každé drogerii a měsíčně za ně utratíte i stovky korun. Mnoho žen je používá při svých dnech a netuší, že na intimní trh pronikl nenápadný menstruační kalíšek, který si oblíbily dívky i ženy po celém světě. Než se dostaneme k této trendové hygienické pomůcce, proberme si, jaké výhody či nevýhody mají klasické vložky a tampóny.

Tampóny jsou oblíbenou pomůckou u mladých dívek a žen, které milují sport a volnost pohybu během měsíčků. Jsou malé, nenápadné a mohou se používat také v noci. Je však velmi důležité tampóny často vyměňovat (v prvních dnech cyklu zhruba do 3 - 5 hodin). Ženy mají obecně používání tampónů spojeno s tzv. syndromem toxického šoku, který je způsoben bakteriemi a jedná se o velmi závažné onemocnění. K vložkám se snad ani vyjadřovat nemusíme - krev usychá na vzduchu, tudíž se zde množí bakterie a zápach, menstruační krev může lehce protéct a obě tyto pomůcky jsou napuštěné chemií (bělidla, parfémy apod.), která není pro organizmus vhodná.

Tato novinka zcela změnila pohled na menstruační cyklus dívek a žen. Byť její historie sahá až do 40. let minulého století, tak boom zažívá až v posledních letech, kdy se latex, který způsoboval alergie, vyměnil za nezávadný lékařský silikon, který se využívá i při výrobě erotických pomůcek.

Kalíšek je měkký silikonový zvoneček se stopkou, která se dá zkracovat, a zavádí se obdobně jako tampon. V kalíšku se během menstruace uchytává krev. Teď vám to může znít děsivě, ale čtěte dál a možná změníte názor.

Na lékařském silikonu se nezachytávají bakterie, nezpůsobuje alergie, je nezávadný a zachycená krev v něm nezapáchá. Kalíšek pojme až 30 ml tekutin, tudíž ho nemusíte vyměňovat tak často, jako tampóny či vložky. Stačí co 4 - 12 hodin kalíšek vyprázdnit, umýt a znovu zavést.

VŠnoce

Kalíšek je ekologický i ekonomický

Menstruační kalíšek je díky lékařskému silikonu ekologický, což dnešní generace žen určitě ocení. Má životnost až 15 let, tudíž šetříte přírodu (dle výzkumu spotřebuje každá žena za svůj život přes 10 000 kusů vložek a tamponů, a to je několik set kilo nerecyklovatelného odpadu).

A jestli chcete ušetřit i peníze, tak máte rozhodnuto! První koupě vás může zaskočit, neboť cena se dle typu kalíšku pohybuje od 200 do 850 Kč za kus. Během pár měsíců se vám tato investice však vrátí - stačí si jen spočítat, kolik vás stojí vložky a tampóny každý měsíc.

ledove vinoi

Ale máme tady i pár nevýhod - první zavádění může být nepříjemné a stane se, že krev proteče. Jde pouze a jen o cvik, který si rychle osvojíte (můžete zkoušet i mimo menstruaci). Může trvat, než najdete správný typ kalíšku, tudíž se vám počáteční investice trošku prodraží. Nedoporučuje se také užívat kalíšek během šestinedělí.

Podtrženo sečteno - s menstruačním kalíškem si můžete užít wellness pobyt, vysokohorskou túru i erotickou masáž a nemusíte na něj až půl dne myslet. Šetříte přírodu i peníze. Můžete si vybrat typ, měkkost i barvu. Nemusíte se bát o své zdraví a intimní hygienu. A to už se vyplatí!

Přečtěte si také:

Menstruační kalíšek - trefa do červeného

nebo přejděte rovnou do kategorie Intimní hygieny a pořiďte si svůj vlastní kalíšek a buďte i ve své dny v pohodě.

Autor: sexshop FLAGRANTI
29.03.2017 11:27:23
Chcete se podělit s ostatními?
Facebook