GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ SLEVA 15 % na MASTURBÁTORY s kódem "MAS15"
Partner of Notino
LÁSKA A FESTIVALy- PŘIPRAVENI TO ZAŽÍT?
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Jak cestovat s erotickými pomůckami

Cestování a konkrétně létání je tématem celého roku, ale zvláště v létě se množí dotazy, jak bezpečně cestovat s erotickými hračkami a zda je to vůbec možné. Takže můžu si vzít vibrátor do letadla? I na toto se mrkneme a odpovíme, protože možné to je, ale jsou země, kam to určitě nedoporučujeme!

Kdo je připraven, není překvapen, což platí zvláště při cestování. Jasně, občas je nevědomost sladká, ale kdo by pak chtěl řešit problémy s diskrétním obsahem kufru za přítomnosti ochranky a letištního personálu.

Do jakého zavazadla patří vibrátor?

Většina dnešních moderních erotických pomůcek je dobíjecích a mají v sobě lithiovou baterii. A to je problém, cestujete-li letadlem. Na tyto baterie se totiž vztahují přísná pravidla, která vám mohou zkomplikovat cestu. Jejich převážení upravují předpisy Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO), které říkají, že nepatří do zavazadlového prostoru, ale je nutné je převážet v příručním zavazadle. To se samozřejmě netýká pouze vibrátorů a jiných erotických hraček, ale i dalších zařízení jako notebook, powerbanka, mobilní telefon nebo třeba kalkulačka.

A co se stane, když přeci jen necháte přístroj ve velkém odbaveném zavazadle? „V takovém případě pak bývá cestující vyvolán, protože baterie musí být z odbavovaného zavazadla vyjmuta a cestující si ji musí vzít na palubu s sebou,“ říká pro idnes.cz mluvčí Letiště Praha Marika Janoušková. Takže umíte si tu situaci představit, jak se svým oblíbeným společníkem pochodujete přes celé letiště?

Pokud si to nechcete vyzkoušet na vlastní kůži, raději tedy zvolte příruční zavazadlo i s tím rizikem, že budete muset zavazadlo otevřít a hračku vyndat. Nebudete první ani poslední 😉

Kamenem úrazu je lithiová baterie

Proč mají letecké společnosti tak striktní pravidla týkající se lithiových baterií? Jedním z důvodů je to, že lithiové baterie mohou při poruše nebo nesprávném použití vyvolat tepelnou reakci, která může vést k požáru. Tato reakce je známá jako tepelný výbuch nebo termální runaway. Také v případě požáru na palubě hrozí nebezpečí, protože lithiové baterie hoří velmi intenzivně a situaci by tak mohly ještě zhoršit.

Pokud cestujete mimo Evropskou unii, raději se na podmínky dané letecké společnosti ještě podívejte. Například v Číně i jinde v Asii by neměla být v kufru zabalena ani tužková baterie.

Kam hračky raději vůbec nebrat?

Tuto otázku byste si měli klást, pokud cestujete do Asie či zemí Blízkého východu. V tom případě zvažuje, co si s sebou opravdu potřebujete zabalit. Já jsem takto na jaře s rodinnou vyrazila do Spojených Arabských Emirátů. Hračky jsem si zabalila do velkého kufru s tím, že se mi třeba podaří nějak zajímavě je nafotit, jiný záměr v tom moc nebyl. Odletěli jsme bez problémů, ale až na hotelu jsem zjistila, jak striktní mají pravidla pro erotiku a erotické zboží. Takže o to krušnější byla cesta zpátky domů. Ve Spojených arabských emirátech jsou totiž erotické hračky zakázány, neboť jsou klasifikovány jako pornografický materiál, a nelze si je sem ani přivézt. Pokud je u vás objeví kontrola na letišti, budou vám zabaveny a vystavujete se i riziku trestního řízení. Obdobná pravidla platí i pro Saudskou Arábii. Já jsem nakonec prošla bez problémů, možná i díky tomu, že šlo o decentní kousky, které neměly typický falický tvar, ale i tak …

Zákaz cestování s erotickými hračkami platí také pro cesty do Thajska, Vietnamu či na Maledivy.

Pokud tedy letíte někam dál, stojí za to podívat se na pravidla, jaké má příslušná země. V rámci Evropy ale není čeho se bát. Pouze nezapomeňte zabalit si oblíbenou hračku do příručního zavazadla a Au revoir! A vzpomeňte si na nás, až si budete užívat Sex on the beach :-*