Nákupy s ONADNES si užijete i u nás 💛 Sleva -20 % na VŠE s kódem "ONA20"
Partner of Notino
CUTE hračka týdne s překvapením
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Sahám si na ně každý měsíc!

A to nejenom v rámci Růžového října, ale pravidelně. Vy ne? Tak to je možná nejvyšší čas začít!


potence


Každý říjen si připomínáme, jak je důležitá prevence rakoviny prsu, která je druhou nejčastější rakovinou u žen. Ročně se s ní potká 7 000 žen, třetina z nich bohužel onemocnění nepřežije. I přesto navštěvuje v Česku mamografickou kontrolu jen 60 % žen.Proč jsme se zapojili my?

S organizací Loono spolupracujeme už nějakou dobu a doufáme, že můžeme touto cestou pomoci upozornit na potřebu prevence. Zdraví máme jen jedno a abychom si mohli užívat všech slastí, které život nabízí, je třeba o sebe pečovat. A práce s tělem nám ani našim zákazníkům není cizí.

10 Kč vy + 10 Kč my

DÍKY VÁM SPOLEČNĚ S LOONO šíříme prevenci, DĚKUJEME!


prsakoule

Zajímavá čísla o prsu:

 • Rakovina prsu je po kožních nádorech dokonce nejčastějším zhoubným nádorem u žen. Ročně si tuto diagnózu vyslechne až 7 200 žen a přibližně 1 600 na ni zemře.
 • Nejčastěji, u celých 75 % žen, se rakovina prsu ohlásí jako hmatná nebolestivá bulka.
 • Výskyt rakoviny prsu prudce stoupá po 40. roku věku, nejvyšší výskyt je pozorován přibližně mezi 50.–75. rokem věku.

Jak se rakovina prsu nejčastěji projevuje?

 • Bulka v prsu (většinou nebolestivá)
 • Změny tvaru bradavky a dvorce
 • Vtažení bradavky
 • Výtok z bradavky (i krvavý výtok)
 • Změny tvaru prsu, deformace prsu, vtažení části prsu
 • Změny na kůži prsu
 • Zvětšení uzlin v oblasti prsu, zejména v podpaží
prsakoule

Jdeme se na ně podívat, aneb jak na samovyšetření
Markéta, 44 let

Markéta má za sebou preventivní mastektomii, a teď amplifikuje do svého okolí, jak důležité je své tělo znát a pečovat o něj.

Věra, 52 let

Věra úspěšně překonala rakovinu prsu, a teď svá prsa vnímá jako symbol ženství a hýčká si je. Dbá na pravidelné kontroly a samovyšetření.Zdraví ženy je pro nás zásadní. S čím další vám umíme v této oblasti pomoci?


Antikoncepce

Antikoncepce brání vzniku nechtěného těhotenství, používat ji mohou muži i ženy, a to krátkodobě (kondom, pesar), nebo dlouhodobě. Zmínku o prvních kondomech máme už z roku 1640, ty byly vyrobeny ze zvířecích střev. První antikoncepční pilulka pak schválena v roce 1960 v USA, avšak už v roce 600 př. n. l. objevili řečtí kolonizátoři v severní Africe (dnešní Libyi) rostlinu Silphion, jež je všeobecně považována za první perorální antikoncepci. Jak ti pomůžeme u nás?

Na našich stránkách najdeš krátkodobé metody antikoncepce, tedy kondomy a pesar.Intimní hygiena

V oblasti intimní hygieny platí pravidlo „všeho s mírou“. Nedostatečná, ale i přehnaná péče může škodit. Uvnitř vagíny jsou bakterie, tvořící přirozenou obranu vůči vnějším vlivům. Jak ti pomůžeme u nás?

Na našich stránkách najdeš přípravky pro intimní hygienu, ale také intimní péči během menstruace. Ano, i my jsme příznivci menstruačních kalíšků, které nejenom že šetří životní prostředí, ale jsou také bezpečnou netoxickou pomůckou vhodnou pro většinu žen.Inkontinence

Za svůj život má s únikem moči potíže až 50 % žen, ale řeší ho jen 10 % z nich. Samozřejmě se ale týká i mužů. Nestyď se proto a vyhledej pomoc u urologa nebo gynekologa včas! Jak úniku moči předcházet? Posilovat svaly pánevního dna cvičením, dodržovat zásady zdravého životního stylu.

Jak ti můžeme pomoci u nás? Máme pro tebe pár skvělých fitness trenérů pánevního dna. S nimi bude toto cvičení zábava i radost.
Také muži mají své zdraví pevně ve svých rukách. Tak se pojďme podívat, jak na samovyšetření.

Prostata

Prostata je žláza, která spermiím dodává energii a živiny potřebné na dlouhé cestě za oplodněním vajíčka. Je uložena pod močovým měchýřem, kde objímá močovou trubici. Zvětšená prostata proto často utlačuje močový měchýř a trubici, což může způsobovat potíže při močení nebo krev v moči.

Rakovina prostaty se objevuje u mužů kolem 60. - 70. roku věku.

prsakoule
prsakoule

Varlata

Varlata mají na starosti produkci mužského pohlavního hormonu - testosteronu. Kromě toho se v nich při teplotě o 4 stupně nižší, než je teplota těla, tvoří mužské pohlavní buňky - spermie.

Nádor na varleti se může projevovat:

 • Bulkou
 • Otokem
 • Zvětšením
 • Bolestí

Rakovina varlat je nejčastějším typem rakoviny u mladých mužů (mezi 15. - 40. rokem). Pokud se však objeví včas, vyléčí se až 99 % mužů!

Jdeme se na ně podívat, aneb jak na samovyšetření