Doprodej prádla pro ženy EWA BIEN 💛 Sleva -30 % na celou značku ZDE
Partner of Notino
CUTE hračka týdne s překvapením
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Existuje příliš velká vagína? A co je syndrom ztraceného penisu?

Raději si to ujasněme hned na úvod - u „syndromu ztraceného penisu“ se nebudeme zabývat úzkostnými stavy, kdy se muž bojí o to, že pomalu přichází o svůj penis, dokud nezmizí úplně. To ne, i když tento syndrom opravdu existuje, někdy mu takto říkají a oficiálně bývá označován jako „koro“. My se na tento problém podíváme z jiného úhlu, protože souvisí se situací, kterou poměrně často řeší ženy i muži. Ženy v souvislosti s tím, že muže během sexuálního styku dostatečně uvnitř necítí. Muži mají zase problém se stimulací, protože je poševní stěny ženy nedokáží tak silně obejmout, i když občas to může být problém velikosti nádobíčka. Samozřejmě, na velikosti nezáleží! Říkají to všichni a všude. Pokud má ale muž penis velikosti lipsticku, je potřeba s tím nějak pracovat a najít své přednosti jinde.

V tomto případě se ale zaměříme spíše na ženy a na velikost vagíny, která se v průběhu let a fyziologických změn mění. Zapamatujte si ale, že nic jako „příliš široká vagína“ neexistuje! Co však můžete udělat je zapracovat na svalech pánevního dna a svém sevření během milování.


Nejčastěji tento pocit zažijí ženy po porodu. Poševní stěny mírně povolí, což se v posteli může projevit tak, že partnerka partnera během sexu necítí tak intenzivně a může mít problém s dosažením orgasmu a u partnera jde o pocit ztracenosti uvnitř vagíny. Vaginální svaly jej totiž najednou neobjímají tak pevně, jak byl zvyklý. Odborně se tento problém nazývá vaginální laxita a může mít negativní vliv nejen na prožitky během sexu, ale i na celkovou kvalitu života. Kromě těhotenství a porodu může být příčinou hormonální nerovnováha, stárnutí nebo genetické faktory. Co s tím tedy dělat?

Cvičení je základ!

Možná se už budeme opakovat, ale základem je posílení pánevního dna. Metod a možností je hned několik. Od cvičení Kegelových cviků, které zvládnete prakticky kdekoliv a kdykoliv až po práci s intimními pomůckami. Začněme ale Kegelovými cviky. Ty jsou založeny na pravidelném opakování stahování pánevních svalů směrem nahoru. Často se to přirovnává k pocitu, jako byste chtěli přerušit proud moči, což ale určitě nedělejte. Spíše si cvik vyzkoušejte při sezení u televize, počítače nebo třeba v autě. Chvíli vydržte a několikrát zatažení zopakujte.

Pánevní dno můžete cvičit i bez toho, aniž byste se na to musela přímo zaměřovat a přemýšlet nad tím. S tím vám pomohou Venušiny kuličky, které je ideální používat během nějaké aktivity. Kuličky mají uvnitř další menší kuličku, která během pohybu naráží do stěn a tím je stimulováno děložní hrdlo a aktivovány vaginální svaly. Čas, kdy máte kuličky zavedeny, zbytečně neprotahujte – stačí 20 minut a po vytažení si nezapomeňte na chvíli lehnout, zaměřit se na své pánevní dno a pořádně jej uvolnit a zrelaxovat. Jste-li spíše hračička, budou pro vás skvělou volbou vaginální trenažery. Tady už to opět chce trochu soustředění, ale výsledky uvidíte, ale hlavně ucítíte, poměrně brzy a váš osobní trenér se vám bude rád připomínat, vyberete-li si takového, který funguje i jako aplikace na mobilní telefon. Zvládněte s ním hrát hry a vést si statistiky, a ještě to bude zábava, která se vám vyplatí.

Nesmíme zapomínat ani na yoni vajíčka, která mají více duchovní rozměr, ale k práci s pánevním dnem se také skvěle hodí. Jen pozor na váhu a velikost. Obyčejně jsou ve třech velikostech – S,M a L. A tady pozor – velikost S není rozhodně myšlena pro začátečnice, ale naopak už pro pokročilé ženy, které s pánevním dnem nemají problém, případně pro mladé dívky. U žen po porodu se doporučuje začít s velikostí L a až postupně přejít na M. Vajíčko je samo o sobě poměrně těžké a mohlo by vám velmi lehce vypadnout, pokud byste jej nezvládla svaly pánevního dna udržet.

Novinka, která otevírá zcela nové možnosti v domácím prostředí


Asi už jste se setkaly s chirurgickými a gynekologickými ordinacemi, které nyní ve velkém nabízejí rejuvenaci pochvy, neboli „omlazení vagíny“. Cena se pohybuje mezi 12 000 až 15 000 a zákrok podstupujete v ordinaci u lékaře. Stejné „omlazení“ jde už nyní podstoupit i z pohodlí domova, a to díky přístroji Silk’n Tightra. Toto zařízení pracuje s účinnou a klinicky osvědčenou technologií bi-polární radiofrekvenční energie, kterou díky tepelným elektrodám uvolňuje energii v 360° a rovnoměrně ji distribuuje do vaginální tkáně. Tato technologie je známá pro svůj zpevňující a stahující účinek všech tkání obsahujících kolagen. Silk'n Tightra využívá stejnou energii ve stejné intenzitě jako na klinikách po celém světě. Zpevňuje vnitřní i vnější části pochvy, zlepšuje elasticitu tkáně, obnovuje vlastnosti kůže, zvyšuje citlivost a napomáhá s celkovým nárůstem sexuálních funkcí a intimního potěšení.

A jak tento malý zázrak funguje, to popisuje ve své recenzi mladá maminka Nina. „Použití přístroje je opravdu snadné – nanesete přibalený nebo jakýkoliv gel na zlaté destičky a vložíte Tightru do vagíny. Pohodlně se usaďte na lůžko a počkejte, až udělá své kouzlo! Pocit při prvním použití je trochu podivný. Při nastavení na maximum se zahřeje na 42-43 °C. Je to zvláštní pocit, ale ne bolestivý nebo nepříjemný, jen velmi odlišný! Přístroj každou minutu mírně zavibruje (ne takhle😉! nečekejte žádné "přidané výhody", na to máme jiné pomůcky), abyste věděli, že stále pracuje. Každé sezení trvá 20 minut.“ Tightra funguje na časovač a automaticky se vypne, kdyby se vám náhodou stalo, že se zrelaxujete až tak, že usnete. Pro zlepšení vzhledu ji můžete stejným způsobem použít i na vulvu - naneste gel na zlaté elektrody a poté je přiložte na vulvu, ale zevně.

Výrobce doporučuje používat Tightru dvakrát týdně, přičemž výsledky zaznamenáte po čtyřech až pěti týdnech. „Používám ho už čtyři týdny a došlo ke zlepšení, co se týče pocitu citlivosti a řekla bych, že i sex je díky tomu příjemnější. Myslím, že pokud máte lehkou močovou inkontinenci nebo sníženou citlivost, bude Tightra užitečným nástrojem, jak se pokusit vrátit čas trochu zpět,“ dodává mladá žena.

Jistě, ani toto není nejlevnější způsob, ale kdo poznal problémy způsobené i mírnou inkontinencí či trošku „bojuje“ v posteli, kde to najednou není úplně ono, jde o možnost, kterou rozhodně stojí za to vyzkoušet. A hlavně to zvládnete sami doma a kdykoliv se k ošetření můžete vrátit. Rozhodně si ale nikým nenechte namluvit, že určité změny patří k věku nebo k porodu či čemukoliv jinému a nejde s nimi nic dělat, pouze se s nimi smířit. Tak to totiž rozhodně není a i tyto problémy mají své řešení, jak můžete vidět. Jen je potřeba přijít na způsob, který bude vhodný právě pro vás a váš životní styl. Tak to nevzdávejte! 😉