GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ SLEVA 15 % na VIBRÁTORY s kódem "VIB15"
Partner of Notino
LÁSKA A FESTIVALy- PŘIPRAVENI TO ZAŽÍT?
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

LUBRIKACE A DEZINFEKCE - Doplněk nebo nutnost?

Vyznat se v nabídce lubrikačních gelů může být oříšek. Pokud jste si ale mysleli, že gel nepotřebujete, zkuste své rozhodnutí ještě přehodnotit. Nejde totiž vždy jen o "hladší průběh" při použití pomůcky nebo při samotném styku. Některé gely dokáží zázraky. Ale pěkně popořadě.

Dezinfikovat speciálním prostředkem, nebo nikoliv?

Rozhodně ano. Spousta uživatelů si stále omývá pomůcky teplou vodou a mýdlem. U materiálu jako bylo PVC je to možná dostatečný způsob, vývoj jde však velmi rychle dopředu a na erotické pomůcky jsou stále častěji použity sofistikovanější materiály, které by mohlo agresivní mýdlo poškodit. Čističe jsou antibakteriální, takže dokáží účinně zahubit bakterie i houby a přitom jsou tak jemné, že je některé možné použít také na citlivá místa pokožky. Většina čistících přípravků je bez přidaného alkoholu. Rozprašovač zajistí jednoduchou a přitom důkladnou aplikaci. Díky tomu přípravek můžete dále využít i na další pomůcky jako jsou kalíšky nebo kosmetické pomůcky na obličej.

Speciální kategorií jsou pudry určené na údržbu erotických pomůcek z realistických materiálů jako Cyber Skin, Natur Skin, Refined Touch a dalších, které napodobují lidskou kůži a je jim třeba věnovat větší pozornost co se týká udržování. Většina produktů jsou to masturbátory nebo realistické panny. Po použití se opláchnou pod proudem vlažné nebo teplé vody a vydezinfikují. Nechají se důkladně oschnout (neotírat) a poté ošetří právě pudrem. Ten zajistí, že nedojde ke slepení protilehlých stran, zteření či popraskání materiálu.

Kdo lubrikuje, ten jede...a nebo objeví zcela nové zážitky

Lubrikanty máme na vodní bázi, silikonové, hybridní, vhodné pro orální či anální sex. Některé dokáží zahřát, chladit, znecitlivovat nebo navodit pocit vibrací. Není to tedy pouze o klouzacím efektu. Jak tedy vybrat vhodný lubrikační gel?
Nejprve je dobré si říci, na co jej budu používat. Zdali potřebuji pomoci s lubrikací během styku a v tom případě používám kondom? Nebo zdali je to gel k některé z erotických pomůcek. Nebojte se ale, pokud toto nevíte, existuje univerzální varianta, kterou rozhodně nic nezkazíte.

Lubrikanty na vodní bázi


Lubrikační gely na vodní bázi jsou v dnešní době velmi oblíbené, jelikož účinně zvlhčují sliznici a lze je především použít pro lubrikaci všech erotických pomůcek bez rozdílu. Mají skvělou konzistenci, snadno se oplachují a nezanechávají stopy či skvrny na oblečení nebo ložním prádle. Můžete si vybírat z široké nabídky příchutí a vůní či zcela neparfemovaných, nebo z gelů s dráždivým efektem. Některé gely dokáží doslova rozvibrovat vaše intimní partie a přinést vám tak úplně nové zážitky a také orgasmy. Pokud zároveň provozujete orální sex a bojíte se pozření, můžete vybírat z jedlých gelů zcela nezávadných při vnitřním užití. Dá se říci, že gelem na vodní bázi nic nepokazíte, protože jejich využití je všestranné a nabídka opravdu široká.Silikonové lubrikanty


Lubrikační gely na silikonové bázi nabízí jemnou a přirozenou konzistenci. Mezi zákazníky byly a stále jsou oblíbené, a to hlavně z důvodu jejich složení, které bývá velmi koncentrované a proto vám stačí k lubrikaci skutečně malé množství gelu. Tyto gely nevysychají, nežmolkovatí, jsou hebké, bez zápachu a příchutí. Jedno omezení však mají. Nelze je používat na kondomy a pomůcky z latexu a z realistických materiálů. Mohly by narušit materiál a tím kondom nebo pomůcku znehodnotit a poškodit.Hybridní lubrikační gely


Hybridní lubrikační gely lze právem nazvat novinkou na poli lubrikantů. Jedná se o spojení vodní a silikonové báze. Tyto gely intenzivně zvlhčují pokožku a sliznici, jsou dlouhotrvající, nevysychají, omývají se snadno a nezanechávají skvrny. Milování s nimi bude opravdovým zážitkem. I tady je však jedno omezení, tyto gely nelze použít na silikonové hračky.Lubrikanty pro orální sex


Je libo jahodová nebo karamelová příchuť? A co takhle spojení máty a čokolády? Kromě erotického zážitku, který prožíváte při orálním sexu si dopřejte také pohlazení chuťových pohárků a čichových buněk. Lubrikanty pro orální sex jsou v naší nabídce především s různými příchutěmi a vůněmi, aby tento okamžik byl pro vás tím nejsmyslnějším. Zároveň jsou zdravotně nezávadné a případné spolknutí není problém.

Lubrikanty pro anální sex


Gely pro anální styk jsou trochu specifičtější. Vyrábí se jak na bázi silikonové, tak také na bázi vody a mají více "klouzavou" konzistenci pro snadný průnik. Některé mají znecitlivující účinky, proto budou vhodné zejména pro začátečníky.

Snad jsme vám výběr trošku usnadnili. Co se týče gelů, jsou jednou z nejprodávanějších kategorií napříč všemi sexshopy, takže není radno jejich pomoc a účinky podceňovat. Určitě vám mohou dopřát nové zážitky.
A pokud jsme vás stále nepřesvědčili, že je potřeba se o pomůcky starat a pečlivě je dezinfikovat, myslete jen na to, na jak citlivá místa je používáte a pouze teplá voda opravdu nestačí. Zvláště u žen je to otázka intimního zdraví, které je velmi citlivé na jakékoli zanedbání správné hygieny.