Partner of Notino
Zlaté narozeniny -20 %
luxusní dárkové baleníDopravu platíme my

Menstruační kalíšek - trefa do červeného

ledove vinoi

Je to malý šikovný pomocník, který vám ulehčí menstruaci, ušetří peníze a neničí přírodu. Mnoho žen si jej oblíbilo pro jeho nesporné ekologické i ekonomické výhody, ale zároveň je zatracován, jakož tomu u revolučních novinek v intimní hygieně bývá. Dovolte, abychom vám představili idol moderních dívek a žen - menstruační kalíšek.

Co je to kalíšek na menstruaci?

Menstruační kalendář nekompromisně hlásí příchod jahodových dní a vy už děláte nálety na drogerii a skupujete tampóny, intimky a vložky. Přitom vám stačí malý zvoneček, který vám vydrží až 15 let a nebudete produkovat každý měsíc zbytečný nerecyklovatelný odpad. S kalíškem můžete plavat, cestovat i sportovat.

Menstruační kalíšek je vyroben z lékařského silikonu, který se hojně využívá v lékařském i erotickém průmyslu, neboť je zdravotně nezávadný, netoxický, ideální pro alergiky a hlavně se na něj nezachytávají bakterie, jakož tomu u vložek bývá. Kalíšky jsou schválené Státním zdravotním ústavem ČR, což zaručuje vaše maximální bezpečí během menstruace.

VŠnoce

Cena a balení

Nebojte se do koupě menstruačního kalíšku investovat, neboť již za cca 4 měsíce se vám peníze jednoznačně vrátí - zkuste si to sama spočítat. Navíc můžete zakoupit kalíšek společně s bavlněným sáčkem, který jej ochrání mimo menstruaci, sterilizačními tabletami, hygienickými ubrousky či dezinfekčním boxem - toto kompletní balení můžete mít vždy po ruce, ať už budete kdekoliv.

Jak vybrat velikost

Můžete jej zakoupit ve dvou základních velikostech - velikost S (1) se doporučuje mladým dívčinám (případně také pannám po poradě s gynekologem) či aktivním ženám a velikost L (2) hojně využívají ženy po přirozeném porodu nebo ženy se silnou menstruací a starší ženy. Najdete však i kalíšky, které mají až 4 velikosti. Na trhu je mnoho variant kalíšků s různými zakončeními (stopka, kolečko apod.), ale také úžasná paleta barev. Můžete si vybrat také měkkost (měkčí jsou vhodné např. pro sportovkyně a lepší komfort).

Jak zavést menstruační kalíšek?

Největším strašákem žen je zavádění kalíšku do pochvy. První pokusy mohou být nepříjemné a krev může protékat, proto pro jistotu použijte vložku či intimku. Před prvním použitím kalíšek určitě vyvařte, můžete případně zkrátit stopku, poté jej dle návodu složíte a zavedete jako tampón (můžete použít lubrikant vhodný pro silikonové erotické pomůcky). Nemusíte jej zavádět příliš daleko, ale zároveň by neměla čouhat ven stopka. Kalíšek z měkkého silikonu vytvoří podtlak a krev tak neproteče mimo.

A co je největší výhodou? Kalíšek můžete nechat zavedený až 12 hodin (dle síly menstruace), klidně i celou noc a nemusíte mít obavy, že přeteče, neboť 30 ml je dostačující prostor.

Ups.. zasekl se?

Nemusíte vůbec panikařit, když nejde menstruační kalíšek vyndat - on v pochvě nemá kam utéct. Musíte se hlavně uvolnit, aby povolily svaly pánevního dna, dát si třeba teplou sprchu a vytáhnout jej. Nejde ani teď? Máme dobrou zprávu - pomůže masturbace, díky které se sliznice zvlhčí a kalíšek půjde určitě vyndat.

ledove vinoi

Hygiena a údržba kalíšku

Stejně jako každá erotická pomůcka, tak i menstruační kalíšek se musí před prvním použitím vyvařit. Můžete použít klasický hrnec, nalijete do něj vodu a kalíšek ponoříte (dohlédněte, ať je zcela pod vodou). Stačí povařit asi 5 minut, nechat okapat a můžete jej hned zavést.

Během menstruace stačí kalíšek vyndat, vyprázdnit a opláchnout vodou - poté můžete znovu zavést. Základem jsou samozřejmě čisté ruce. Vyvařit jej stačí, až když máte po menzes a kalíšek pak uložte do bavlněného sáčku, který bývá součástí balení.

Ke sterilizaci můžete použít také dezinfekční box, který se dá koupit zvlášť. Jedná se o malý box, který také naplníte vodou, ponoříte zde kalíšek a dáte do mikrovlnné trouby vyvařit.

Určitě nezkazíte nic zakoupením hygienických kapesníků pro intimní hygienu nebo dezinfekční vody, která ničí mikroby.

Přečtěte si také:

Jak si (v pohodě) užít své dny.

nebo přejděte rovnou do kategorie Intimní hygieny a pořiďte si svůj vlastní kalíšek a buďte i ve své dny v pohodě.

Autor: sexshop FLAGRANTI
25.03.2019 10:33:32
Chcete se podělit s ostatními?
Facebook Twitter