Doprodej prádla pro ženy EWA BIEN 💛 Sleva -30 % na celou značku ZDE
Partner of Notino
CUTE hračka týdne s překvapením
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Menstruační kalíšek - trefa do červeného

ledove vinoi

Je to malý šikovný pomocník, který vám ulehčí menstruaci, ušetří peníze a neničí přírodu. Mnoho žen si jej oblíbilo pro jeho nesporné ekologické i ekonomické výhody, ale zároveň je zatracován, jakož tomu u revolučních novinek v intimní hygieně bývá. Dovolte, abychom vám představili idol moderních dívek a žen - menstruační kalíšek.

Co je to kalíšek na menstruaci?

Menstruační kalendář nekompromisně hlásí příchod jahodových dní a vy už děláte nálety na drogerii a skupujete tampóny, intimky a vložky. Přitom vám stačí malý zvoneček, který vám vydrží až 15 let a nebudete produkovat každý měsíc zbytečný nerecyklovatelný odpad. S kalíškem můžete plavat, cestovat i sportovat.

Menstruační kalíšek je vyroben z lékařského silikonu, který se hojně využívá v lékařském i erotickém průmyslu, neboť je zdravotně nezávadný, netoxický, ideální pro alergiky a hlavně se na něj nezachytávají bakterie, jakož tomu u vložek bývá. Kalíšky jsou schválené Státním zdravotním ústavem ČR, což zaručuje vaše maximální bezpečí během menstruace.

VŠnoce

Cena a balení

Nebojte se do koupě menstruačního kalíšku investovat, neboť již za cca 4 měsíce se vám peníze jednoznačně vrátí - zkuste si to sama spočítat. Navíc můžete zakoupit kalíšek společně s bavlněným sáčkem, který jej ochrání mimo menstruaci, sterilizačními tabletami, hygienickými ubrousky či dezinfekčním boxem - toto kompletní balení můžete mít vždy po ruce, ať už budete kdekoliv.

Jak vybrat velikost

Můžete jej zakoupit ve dvou základních velikostech - velikost S (1) se doporučuje mladým dívčinám (případně také pannám po poradě s gynekologem) či aktivním ženám a velikost L (2) hojně využívají ženy po přirozeném porodu nebo ženy se silnou menstruací a starší ženy. Najdete však i kalíšky, které mají až 4 velikosti. Na trhu je mnoho variant kalíšků s různými zakončeními (stopka, kolečko apod.), ale také úžasná paleta barev. Můžete si vybrat také měkkost (měkčí jsou vhodné např. pro sportovkyně a lepší komfort).

Jak zavést menstruační kalíšek?

Největším strašákem žen je zavádění kalíšku do pochvy. První pokusy mohou být nepříjemné a krev může protékat, proto pro jistotu použijte vložku či intimku. Před prvním použitím kalíšek určitě vyvařte, můžete případně zkrátit stopku, poté jej dle návodu složíte a zavedete jako tampón (můžete použít lubrikant vhodný pro silikonové erotické pomůcky). Nemusíte jej zavádět příliš daleko, ale zároveň by neměla čouhat ven stopka. Kalíšek zmáčkněte a jeho kraje složte směrem k sobě do tvaru písmene C, což někomu může připomínat srdíčko. Takto složený kalíšek zasuňte do pochvy. Aby se správně rozevřel, jemně s ním uvnitř pootočte. Podtlak, který vznikne po zavedení, některé ženy cítí a jiné o něm vůbec neví. Pokud cítíte bolestivý tlak, kalíšek vyjměte a zkuste znovu jinou polohu. Zavedený kalíšek vás nesmí tlačit ani jinak omezovat. Pokud tomu tak je, je buď špatně zavedený nebo je pro vás tento kalíšek moc velký. Kalíšek z měkkého silikonu vytvoří podtlak a krev tak neproteče mimo.

A co je největší výhodou? Kalíšek můžete nechat zavedený až 12 hodin (dle síly menstruace), klidně i celou noc a nemusíte mít obavy, že přeteče, neboť 30 ml je dostačující prostor.

Ups.. zasekl se?

Nemusíte vůbec panikařit, když nejde menstruační kalíšek vyndat - on v pochvě nemá kam utéct. Musíte se hlavně uvolnit, aby povolily svaly pánevního dna, dát si třeba teplou sprchu a vytáhnout jej. Většina kalíšků je opatřena stopkou, za kterou jej jednoduše vytáhnete ven.

Hygiena a údržba kalíšku

Stejně jako jiné erotické pomůcky, tak i menstruační kalíšek se musí před prvním použitím vyvařit. Můžete použít klasický hrnec, nalijete do něj vodu a kalíšek ponoříte (dohlédněte, ať je zcela pod vodou). Stačí povařit asi 5 minut, nechat okapat a můžete jej hned zavést.

Během menstruace stačí kalíšek vyndat, vyprázdnit a opláchnout vodou a mýdlem - poté můžete znovu zavést. Základem jsou samozřejmě čisté ruce. Vyvařit jej stačí, až když máte po menstruaci. Kalíšek pak uložte do bavlněného sáčku, který bývá součástí balení.

Ke sterilizaci můžete použít také dezinfekční box nebo dezinfekční přípravek na silikonové pomůcky, který zaručeně zničí všechny bakterie.

Model
Výhody +
Nevýhody -
Možnost vybrat si ze dvou velikostí S a L, případně dvojbalení kalíšků na den a noc. Materiál - pevnější silikon, který se uvnitř těla ihned rozevře a vytvoří podtlak. Součástí kalíšku je i praktický pytlík na uschování. Ideální pro začátečnice.
Delší stopka na vytažení, která může ženám, které mají níže položený děložní čípek, vadit. Dá se však zastřihnout dle potřeby. Vyšší cena.
Možnost vybrat si z velikostí A a B, případně dvojbalení kalíšků. Materiál - Okraj a hrot kalíšku jsou vyrobeny z pevnějšího silikonu pro snadnější manipulaci. Střední část je z měkčího materiálu pro maximální pohodlí. Kalíšek nemá stopku, která tak nepřekáží. Součástí je antibakteriální sáček.
Pokud kalíšek umístíte hlouběji, může se hůře vytahovat kvůli absenci stopky. Při troše cviku jej ale dokážete poševními svaly vytlačit tak, abyste jej pohodlně chytily za drážky na zúženém konci.
Tři typy kalíšků hned v několika barevných variacích. Dvojbalení vždy s menším a větším objemem. Skvělá cena za dva kalíšky.
Poměrně měkký silikon je příjemný při nošení, ale horší pro manipulaci během zavádění kalíšku. Je potřeba trocha cviku při zavádění, aby se měkčí materiál správně rozevřel a vytvořil podtlak.
Duhový kalíšek ve dvou velikostech 1 a 2. Snadné zavádění i další manipulace. Součástí je i praktická krabička, která slouží k uschování nebo sterilizaci v mikrovlnné troubě. Ideální pro začátečnice.
Delší stopka, kterou je však možné zkrátit. Vyšší cena kalíšku.