Nejnovější článek: Jaké porno sleduje generace Z a co nejvíc vzrušuje Boomery? Objevte jejich tajné fantazie!
Partner of Notino
FLASH začal ⚡ Ceny za polovinu
Do konce zbývá
Zlevňovač dopravy
Dárek pro každého

Proč a jak používat kroužky na penis

Názvu kroužek na penis velmi často předchází přívlastek erekční, což vede řadu lidí k domněnce, že je tato erotická pomůcka vhodná pouze pro muže trpící problémy s erekcí. Erekční kroužky na penis však dokáží mnohem víc, než dostatečně zpevnit váš pohlavní úd. Erekční kroužek může být levným zdrojem zábavy a vzrušení, ale stejně tak kvalitní erotickou hračkou, které oceníte nejenom vy, ale i vaše partnerka či partner, pokud sáhnete po vibrační variantě.

Typy erekčních kroužků

Jak už jsme napověděli, typů erekčních kroužků máme hned několik a je na vás, k jakému účelu je chcete použít. Základním typem je obyčejný nevibrační kroužek nejčastěji ze silikonu nebo realistického TPE/TPR materiálu. Tento kroužek má jedinou funkci, a to zaškrtit krev v penisu a zabránit jejímu průtoku, což bude mít za následek prodloužení a zkvalitnění erekce a tím také oddálení ejakulace. Při výběru si jen dejte pozor na šířku kroužku. Mělo by dojít k zaškrcení, ale pokud máte penis s větším objemem, věnujte pozornost šířce kroužku. Materiál je sice pružný a variabilní, pokud ale bude natažený příliš a dlouho, může se stát, že kroužek praskne. Pokud si tedy velikostí nejste jistí, doporučujeme pro začátek vyzkoušet sadu, která je zpravidla složená z několika kroužků různých objemů a lehce tak zjistíte, jaká velikost je pro vás ta nejlepší.
Dalším materiálem, na který u kroužků můžete narazit, je kůže a kov. Kroužky působí luxusnějším dojmem a pokud se vyžíváte v tvrdších hrátkách, určitě tyto materiály zapadnou do vašeho celkového outfitu mnohem lépe. Jen u kovu pozor! Pokud byste měli věnovat pozornost průměru, který bude ideální právě pro vás, je to právě v tomto případě. Vybírejte si kroužek, který odpovídá vaší velikosti a mějte na paměti, že ztopořený penis a kovový kroužek, který je příliš malý, nejsou dobrá kombinace.
Posledním typem, který rozhodně stojí za pozornost, jsou vibrační kroužky. Ty dopřejí kýžené zaškrcení, ale zároveň disponují vibracemi a často i výstupkem, který dokáže efektivně dráždit partnerku. Z vašeho penisu se tak stane živý vibrátor, jehož vibrační rytmy si užije nositel kroužku i partner/-ka. Dráždění klitorisu je bonus, který rozhodně stojí za vyzkoušení. Některé značky už disponují také možností ovládat kroužek přes program v mobilní aplikaci, takže vás čeká spousta zábavy při společném objevování.

Jak bezpečně používat kroužky na penis

Erekční kroužek na penis je skvělá erotická pomůcka, při jejímž použití byste se rozhodně měli držet následujících rad a doporučení. Kroužek na penis by neměli používat muži, kteří trpí cukrovkou, mají problémy s krevním oběhem anebo se u nich vyskytuje nebezpečí krevních sraženin.

Erekční kroužek nepoužívejte souvisle déle než 15 až 20 minut. Kvůli nedostatku okysličené krve hrozí, že penis oteče, v nejhorším případě dojde k poškození tkání.

Vždy ubezpečte, že lze kroužek bezpečně a snadno stáhnout (pro ten účel doporučujeme spíše silikonové či jiné pružné materiály).

Jakmile ucítíte pocity bolesti a nepohodlí, kroužek povolte. Totéž platí o ejakulaci, která je s kroužkem hůře proveditelná, a proto jej vřele doporučujeme před výstřikem rovněž sejmout.

Rozhodně s kroužkem neusínejte. Erekce sice odezní, ale kroužek může na penis pořád nepříjemně tlačit a tím poškodit pokožku. Zároveň by mohl penis škrtil během případné noční erekce. Kroužky určitě nekombinujte s léky na podporu erekce typu viagry. V případě potíží se sundáním kroužku se nebojte použít větší množství lubrikačního gelu, který vám usnadní manipulaci a sejmutí kroužku bude snazší.

Jak kroužek nasadit?

Silikonové a roztažitelné kroužky lze navléci na ochablý i ztopořený penis. Neroztažitelné kroužky například z kovu se navlékají na ochablý penis. Uchopíte penis za žalud a kroužek přes něj navlečete a stáhnete až ke kořeni penisu. Pokud budete nasazovat kroužek na penis ve ztopořeném stavu, je vhodné použít lubrikační gel, aby nedošlo při nasazování k odřeninám. Pokud jste sáhli po kroužku s páskou i přes varlata, nejprve navlečte samotný kroužek a až pak přetáhněte spodní pásek pod varlata. Ani tady by nemělo být utažení příliš těsné, aby nezpůsobovalo bolest.
Erekční kroužky pro muže můžete používat společně s kondomem. Jeho účinnost se tím nijak nesníží. Vždy ale nasazujte jako první kondom a následně až kroužek, aby nedošlo při styku k protržení.