Doprodej prádla pro ženy EWA BIEN 💛 Sleva -30 % na celou značku ZDE
Partner of Notino
CUTE hračka týdne s překvapením
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Zůstat svěží opravdu celý den a opravdu všude? Jde to!

Zůstat svěží opravdu celý den a opravdu všude? Jde to!


Správná hygiena intimních partií je důležitější, než by si leckdo myslel. Zvláště pak u žen, které mohou vlivem nesprávné nebo nedostatečné hygieny trpět gynekologickými záněty či mykózami. Ženské intimní partie mají mírně kyselé pH, které představuje ochrannou bariéru. Tato bariéra může být však lehce narušena například antikoncepcí, antibiotiky, neprodyšný prádlem nebo návštěvou bazénu s chlorovanou vodou. A někdy mohou ublížit i běžná mýdla, která nejen že pokožku vysušují, ale při naopak příliš častém mytí ničí bakterie, které jsou prospěšné pro zdravou mikroflóru ženských genitálií.

Jak tedy na to?

Samozřejmostí by měl být speciální přípravek ? intimní gel, který je určen přímo na mytí intimních partií. Jemný mycí gel Pepino nedráždí pokožku a díky obsahu kyseliny mléčné, extraktu z Aloe vera a Panthenolu pomáhá udržovat a obnovovat mírně kyselé prostředí. I tady ale platí, že nic se nemá přehánět a důkladnější hygiena se doporučuje maximálně dvakrát denně. Pokud máte potřebu sprchovat se i několikrát denně, postačí čistá voda.

Pro případ, že jste někde na cestách nebo nemáte po ruce čistou vodu, jsou tady intimní ubrousky. Skvěle vám poslouží intimní ubrousky z populární kolekce COCO LICIOUS s uklidňujícím aloe nebo ubrousky českého výrobce Pepino, které jsou baleny jednotlivě a přináší tak větší komfort na cesty.


Pokud chcete své intimní partie přeci jen trochu rozmazlit, poohlédněte se po intimním oleji. Za nás můžeme doporučit intimní olej Liberté od světově známé značky Secret Play. Jde o intimní zvlhčovač, který díky esenciálnímu oleji Ylang Ylang působí jako přírodní deodorant, pokožku vagíny hydratuje a dodává ji pružnost a jemnost. Je to vynikající kombinace rostlinných složek - jojoby, pupalky, měsíčku, pšeničných klíčků a vitaminu E.

Hygiena a sex

Používáte-li během sexu lubrikační gely, určitě věnujte pozornost jejich složení. Pro citlivější pokožku vybírejte výrobky s označením senzitiv, jako například PJUR MED SENSITIVE Glide. Podrobnější informace o výběru lubrikačních přípravků naleznete zde. Kvůli většímu podráždění se riziko infekce po sexu zvyšuje, proto je dobré si po aktu jednak odskočit na toaletu, čímž se odplaví část potencionálně nebezpečných bakterií a poté se omýt.

A jak to mají muži?

I pro muže by měla být intimní hygiena naprostým základem a v podstatě pro ně platí podobná doporučení, jako pro ženy. Muži však mají ještě jeden problém, který ženy v podstatě neznají. Během teplejších dnů či při sportu se jejich intimní partie potýkají s potem, a to nemusí být vůbec příjemné. Nejen že tak čelí nepříjemným pocitům, kdy se jim jejich chlouba lepí ke stehnům a nemohou se plně soustředit na výkon, ale také typické vůni, která nemusí být vždy žádoucí. A právě tyto nepříjemnosti řeší výrobky Below The Belt Grooming, které přináší unikátní péči o mužské podpalubí. Ať už si vyberete podpásový gel, který slouží jako antiperspirant, který zároveň chrání mužské partie a ponechá je na několik hodin naprosto v suchu, nebo podpásový sprej, který je první pomocí v oblasti pánské intimní hygieny a slouží jako intimní sprcha vždy, když je třeba, určitě nešlápnete vedle.