Doprodej prádla pro ženy EWA BIEN 💛 Sleva -30 % na celou značku ZDE
Partner of Notino
CUTE hračka týdne s překvapením
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Techniky BDSM aneb Co jste v 50 odstínech nenašli

S čím se můžete setkat v praxi a co jednotlivé termíny znamenají

V tomto článku se zaměříme na jednotlivé techniky používané v oblasti BDSM. Existuje jich nepřeberné množství, ale zaměřím se na ty nejpoužívanější, nejzákladnější, nejvyhledávanější. Jaké to tedy jsou? Pokusím se je seřadit podle největší preference v oblasti BDSM i podle toho, jak se s nimi setkávám ve své praxi.

Bondage

Tento termín jistě každý z vás zná. Jde o techniku svazování. Jde o to naprosto znehybnit partnera a mít jej plně k dispozici a ve své moci. Je zde velmi důležitá důvěra partnerů a opatrnost. Nováčci jistě použijí nejzákladnější techniky - upoutání končetin, např. k posteli, případně spoutání končetin k sobě. Existují pak umělecké styly bondage - tzv. shibari, což je japonská technika, kdy je partner sofistikovaně umělecky zavěšen a zdoben provazy a uzly umístěnými na strategických místech.

Spanking

V překladu výprask. Jde o erotický výprask, kdy partner způsobuje protějšku takovou míru bolesti, která způsobuje vzrušení, případně až orgasmus. Nejčastěji tuto techniku používají sadisticko - masochistické vztahy, které milují v sexu jistou míru bolesti. Není to však pravidlem. Plácnutí, nejčastěji plácání přes zadek jistě ocení i ženy v běžném sexuálním aktu. Tzv. whipping, neboli bičování, je výprask za použití biče.

Pokud si tuto praktiku chcete vychutnat k dokonalosti, začněte prohřátím kůže plácačkou nebo rukou a začněte pomalu přitvrzovat i jinými nástroji. V těle se začne vyplavovat adrenalin a člověk se pak dostává do jakési extáze, kdy bolest přerůstá ve větší a větší vzrušení. Avšak ne každý zvládne byť malý výprask. Holt ne všichni jsme masochisté.

Strap-on

Jde o techniku stimulace pánského análu umělým připínacím penisem připnutým na partnerovi pomocí postroje. Tuto praktiku vyhledává 90 % mých návštěvníků. Muži mají prostatu stimulovanou skrz anální otvor velmi citlivou. Někteří dokáží vyvrcholit pouze tímto způsobem, jiní zažívají tzv. anální orgasmus. Je to úplně jiný pocit. Ženám určitě doporučuji na partnerovi vyzkoušet, sklidíte jistě velký úspěch. Pro začátek stačí do análního otvoru zasunout prst a masírovat. Poté můžete tuto praktiku prohlubovat a zkoušet i různé hračky jako kolíčky nebo anální korále. Určitě bych však partnerovi do análního otvoru hned nezasouvala dildo. Takováto bolest z nepřipravenosti rozhodně úspěch nesklidí.

Oddalování orgasmu

Jak už název napovídá, jde o praktiku, kdy se partner přivede na hranici orgasmu a přestane se se stimulací, poté zase pokračuje. Jde o slastné nekonečné trápení jak u muže, tak i u ženy.

Smyslové deprivace, breathplay

Jistě, každý máme 5 smyslů a všechny se dají ovlivňovat (deprivovat). Nicméně v sexuální rovině jsou nejčastěji ovlivňovány tyto smysly: zrak, sluch, čich. Zrak nejčastěji pomocí škrabošek, šátků, masek. Sluch poté různými šátky, maskami, ucpávkami uší apod. Nejčastěji pracuji s kombinací zraku a sluchu, kdy je partner úplně odkázán na hmatové vnímání, což mu přináší větší požitky. Ovlivnění dýchání, tzv, breathplay se nejčastěji spojuje s různými roubíky, zacpávání úst rukou, facesitting (o tom níže), případně i přidušování foliemi, igelity. Zde ovšem pozor! Každý musíme vědět hranici, kdy uvolnit dýchání! Pokud mohu doporučit, při tomto omezování, pokud lze, koukáme dotyčnému do očí. Jednak to získá na tajemnosti a vzrušení a jednak vidíme, kdy je partner dechově v krizi.

Role play

Tzv. hraní rolí. K základní podobě výměny rolí se mnoho párů uchýlí, když začnou mít pocit, že se v ložnici nudí, nebo si prostě chtějí sex trošku zpestřit. Jde o výměnu rolí v sexuální rovině (policistka - zloděj, doktorka - pacient, učitelka - žák), kdy svou roli hraje také podřízenost. Může se ale také jednat o specifické fetish role play. Např. adult baby = dospělé dítě, kdy je partner ponížen na malé miminko v plenkách. Dog play = hra na štěně, psa. Pony play = hra na koně.

Ponižování

Někteří milují psychickou degradaci, tzv. ponížení. Často se setkávám s tím, že tito lidé si jednoduše potřebují psychicky odpočinout od náročných zaměstnání. Jedná se o manažery a řídící pracovníky, na jejichž bedrech je často velká zodpovědnost. Jsou tedy dominantní v práci, jsou většinou dominantní doma a to je psychicky velmi náročné. Právě tito lidé pak často vyhledávají služby, které jim nabídnou pravý opak, aby i oni zakusili pocitu poslušnosti a podřízení. Právě to je velmi osvobozující. Cítit se bezcenně, v moci, veden někým jiným. Mezi způsoby ponižování patří spitting (plivání), pissing (močení), zesměšňování (těla, vzhledu, inteligence?), nadávky, ash tray (popelníček - oklepávání popele z cigaret do úst).

CBT = cock and balls torture

V překladu mučení penisu a koulí. Ano, některé muže velmi vzrušuje bolest způsobená na přirození. Lze toho docílit mnoha způsoby. Nejběžněji mačkáním, plácáním, taháním, drcením rukou. Velmi oblíbené je tzv. podvazování koulí (provázkem šířky tkaničky nejlépe, nebo i silnějším; tenčí může způsobit poranění kůže, přílišné zaškrcení). Pak také pomocí různých pomůcek: tortura pomocí bičíku nebo plácačky, různými ocelovými lisy, drtiči na koule a penis, které se mechanicky upevňují a podle potřeby dotahují, dále také závaží na koule, humblery, z domácích možností třeba kolíčky, svorky.

Nipple torture = mučení bradavek

Bradavky jsou velmi vzrušivou a citlivou částí na lidském těle. Bolest bradavek u některých evokuje explozivní erotické zážitky. Nejjednodušší cesta, jak je takto stimulovat, je mačkání mezi prsty, tahání, štípání nehty, kousání zuby. Také kolíčky, svorkami, případně i pomocí vosku = wax play - tady pozor! Začátečníci by měli používat svíčky určené na BDSM, mají nižší tavitelnost vosku, nezpůsobí popáleniny a extrémní bolest. Vosk je samozřejmě možné použít i na přirození a zbytek těla.

Foot fetish = fetiš nožiček

Pro muže jsou ženské nohy velmi vzrušujícím podnětem. Natož krásná, upravená chodidla. Pro fetišisty je opravdovou zálibou čichání, líbání nebo lízání nohou, např. i v nošených silonkách, ponožkách a pod.

Trampling = šlapání po těle

Jak už překlad napovídá, jde o trošku masochističtější praktiku spojenou s foot fetišem. Žena šlape partnerovi po těle, přirození a obličeji, stojí na něm. Tvrdší tramping se pak provádí v jehlových podpatcích nebo masivnějších podrážkách.

Electro play / elektro sex

Dráždění přirození nebo bradavek (i jiných částí těla) pomocí elektrického proudu. Není třeba se děsit, není to intenzita zásuvky ☺ Jsou pro to vyrobeny speciální pomůcky - elektro zdroje a k nim připojitelné různé nástavce a pomůcky na různé části těla (klipsy, svorky, pásky, elektrody, dilatátory, umělé vagíny, anální kolíky apod.) Intenzita je od lehkého šimrání až po opravdovou bolest. Tyto krabičky produkují proud různých typů a intenzit, každému vyhovuje jiná.

Feminization = feminizace

Jde o fetiš mužů převlékat se do ženské role. Muž se nemusí automaticky cítit vždy jako žena, ale někdy jde jen o to totální zesměšnění a ponížení, které je vzrušuje. Někteří muži jsou někdy natolik stylizovaní, že opravdu nejde rozpoznat, že jde o muže. Používají líčení, paruky, umělá prsa (nikoli operativní, ale vkládají se silikonová do podprsenky), šaty, prádlo, lodičky a jiné druhy dámských oděvů. Většinou se pak cítí jako mužské "čubky", které ona dáma zneužívá pro své pobavení (často využívaný strap - on, dildo sucking a další praktiky).

Facesitting = sezení na obličeji

Metoda breathplay, fetiš. Povětšinou žena sedí muži na obličeji a tím jej přidušuje. Facesitting může být spojen s orálním uspokojováním, pokud dáma svolí, není ale pravidlem. Především jde o omezení dechu a pocit nadvlády nad mužem, kdy mu celou vahou omezuje pohyb hlavy, dýchání a řeč. Facesitting může být spojen s fetišem - použitého prádla, latexu, či jiného oděvu na dámě, nebo také obnaženého přirození.

Clinic practices, klinik sex

Jedná se o lékařské praktiky aplikované v sexuálním životě. Teď se nebavím o role play doktorka - pacient a měření tlaku, ale o speciálních praktikách. Nejznámější je např. klystýr a vyšetření pomocí gynekologického zrcátka (anální otvor, vagína), dále také dilatace močové trubice (roztahování močové trubice speciálními dilatátory), cévkování (pomocí lékařských cévek), vpichování fyziologického roztoku pod kůži, propichování kůže jehlami (pozor, tyto praktiky vyžadují značnou zkušenost!) apod.

Ballbusting

Kopání do koulí - ano, jak už překlad napověděl, jde o kopání do koulí. Ať už bosýma nohama nebo v obuvi.

POT = post orgasm torture

Tzv. mučení po orgasmu. Většinou po orgasmu jsou pohlavní orgány velmi citlivé a jakákoli další stimulace bývá velmi bolestivá.

Mumifikace

Znehybnění celého těla od hlavy až po paty, obvykle folií nebo latexem. Nechávají se pouze otvory na dýchání a pohlaví.Článek připravila a termíny osvětlila LADY V., která se v této oblasti pohybuje jako domina.
Lady Viktoria
Jako silně dominantní osoba se již narodila. Dlouho hledala způsob vyjádření svého já. Časem ale objevila BDSM praktiky a spojení její dominance, smyslné krásy ženy a lásku k nadvládě nad muži. Svět BDSM a vztah k němu objevovala a objevuje krůček po krůčku.
Další články autora Lady Viktoria