Nejnovější článek: Jaké porno sleduje generace Z a co nejvíc vzrušuje Boomery? Objevte jejich tajné fantazie!
Partner of Notino
FLASH začal ⚡ Ceny za polovinu
Do konce zbývá
Zlevňovač dopravy
Dárek pro každého

Vaginální pesar CAYA- JAK NA NĚJ?Caya diafragma, neboli také vaginální pesar je nová nehormonální antikoncepce pro ženy, které chtějí být chráněny přirozeně a bezpečně. Mnoho žen si přeje přirozenou a bezpečnou antikoncepci - bez hormonů!

S novým pesarem Caya je žena chráněna tehdy, kdy to potřebuje. Caya se zavádí do pochvy podobně jednoduše jako tampon. Pokrývá celý čípek a je vložena mezi zadní část poševní klenby a výklenek stydké kosti. Při a po sexuálním styku zabraňuje Caya vniknutí spermií do dělohy. Po pohlavním styku musí zůstat diafragma Caya nejméně 6 hodin v pochvě, ne však déle než 24 hodin. Antikoncepční ochrana pesaru Caya odpovídá účinnosti pánského kondomu. V kombinaci s Caya gelem (spermicidem) se antikoncepční účinnost zvyšuje. Bezpečnost, snadné používání a vysoký komfort byly prokázány v mnoha klinických studiích v USA.

Pro koho je tato metoda antikoncepce vhodná?

 • Pro ženy, které chtějí nebo musí být chráněny nehormonální antikoncepcí (např. při zvýšeném riziku trombózy),
 • pro ženy, které nechtějí nebo nesmí používat nitroděložní tělísko,
 • v době kojení,
 • pro ženy, které chtějí být chráněny, jen při pohlavním styku,
 • po porodu / mezi dvěma těhotenstvími,
 • pro ženy, které mají alergii na latex z něhož jsou vyráběny kondomy,
 • v kombinaci s přirozenými metodami plánování rodičovství (např. symtotermálna metoda)

Jak pesar správně používat?

Žena si pesar zavádí sama před stykem do pochvy. Zde kryje děložní čípek a mechanicky zabraňuje spermiím, aby se dostaly do dělohy a tím brání v otěhotnění. Zavádění vyžaduje nácvik, ale poté už je velmi jednoduché. Po vyjmutí stačí pesar omýt obyčejným mýdlem a vodou. Lze i sterilizovat krátkým varem, cca 3 minuty.

Má použití pesaru nějaké nevýhody?

Výhody jednoznačně převyšují nad nevýhodami, kterou pro někoho může být plánování sexuálního styku. Žena si může pesar zavést před stykem i několik hodin, takže pak odpadá narušení intimní chvíle jako třeba u navlékání kondomu. Na druhou stranu musí být pesar zeveden minimálně 15 minut před samotným pohlavním stykem, takže určitá míra plánování je potřeba.

A co výhody?

Caya diafragma je nehormonální antikoncepcí a nemá žádné vedlejší účinky. Její anatomický tvar se hodí pro většinu žen. Její velký benefit je také její opakovatelná použitelnost až po dobu 2 let. Jedná se tedy nejen o ekonomickou, ale také ekologickou pomůcku.

Jak se tedy Caya používá?

 • Vkládá se do pochvy jako tampon
 • Vkládá se mezi zadní poševní klenbu a prostor před stydkou kostí.
 • Zcela zakrývá děložní čípek.
 • Působí jako mechanická bariéra, která zabraňuje spermiím proniknout přes ústí děložního čípku.
 • Caya by měla být používána se antikoncepčním Caya Diafragma Gelem.

Pesar jakožto forma antikoncepce určitě stojí za povšimnutí. Nás zaujalo už jen její zdravotní a ekologické hledisko. A řekněme si to upřímně, možností, jak se účinně chránit bez použití hormonů není zrovna mnoho. Ve spojení s gelem je její 96 % ochrana srovnatelná s kondomem, avšak tady nehrozí možnost protržení a zároveň není nijak ovlivněn požitek ze styku.