Nejnovější článek: Jaké porno sleduje generace Z a co nejvíc vzrušuje Boomery? Objevte jejich tajné fantazie!
Partner of Notino
FLASH začal ⚡ Ceny za polovinu
Do konce zbývá
Zlevňovač dopravy
Dárek pro každého

Jak vybírat kondom

Kondomy jsou rozhodně nejrozšířenějším antikoncepčním prostředkem napříč celým světem. Jejich nesporná výhoda spočívá nejenom v tom, že dokáží účinně zabránit v početí, ale také to, že chrání před sexuálně přenosnými onemocněními. Zároveň jsou jednou z nejlevnějších antikoncepčních metod. A to jsou dost pádné důvody pro jeho používání. Je však třeba znát pár jednoduchých zásad, aby vše fungovalo, jak má. Mezi ty nejdůležitější určitě patří správná velikost a forma lubrikace, kterou lze na kondomy použit.

Správná velikost kondomů

Jak vybrat správnou velikost? Velká část kondomů se vyrábí v tzv. univerzální velikosti, která se podle výrobců skvěle přizpůsobí. Pokud ale nepatříte mezi průměr, co se týče délky nebo obvodu přirození, doporučujeme zaměřit se na velikosti, které vám padnou přímo na tělo. A co je průměrná velikost penisu? Například šířka 48-56 mm u prezervativů odpovídá standardnímu obvodu 11-14 cm. Délka kondomů bývá většinou 180 mm. Ideální je, když prezervativ sahá až k samotnému kořenu penisu. Jsou ale výrobci, kteří velikosti uvádějí opravdu přesné. A jak si pomoci bez pravítka? V nejmenovaném gay magazínu uvádějí tip, jak jednoduše přeměřit penis pomocí vnitřní ruličky od toaletního papíru. Pokud ji prý máte na ztopořeném penise tak akorát, patříte mezi průměr. Pokud vám je malá, byl jste obdařen více než velká část jiných mužů. Tak se zajděte mrknout na toaletu, jak to s tou ruličkou vlastně je a vybírejte pečlivě ;-)

Délka kondomu je u většiny značek univerzální, tzn. mezi 180 až 190 mm. Pokud však hledáte kondom kratší nebo naopak delší, poohlédněte se po značce MY.SIZE. Ta totiž nabízí prezervativy přesně padnoucí na každý penis a to od délky 160 mm až po 223 mm.

Šířka kondomu je už obtížnější disciplína. Tady už je na výběr z velké řady značek a velikostí a na každém milimetru záleží. Samozřejmě, pokud tak nějak tušíte, že jste co do šířky v evropském průměru, nemusíte se šířkou příliš trápit. Pokud však hledáte kondom, který vám padne jako ulitý, je na čase sáhnout po provázku a pravítku či krejčovském metru a jde se přeměřovat.

Kondomy pro obvod penisu do 49 mm najdete ZDE.

Kondomy pro obvod penisu 52-54 mm najdete ZDE.

Kondomy pro obvod penisu 55-60 mm najdete ZDE.

Kondomy pro obvod penisu nad 64 mm najdete ZDE.

Spolehlivá ochrana - co dělat, aby spolehlivá byla

Použití prezervativu je jednou z nejúčinnějších bariérových antikoncepčních metod. Mimo to nás dokáže ochránit před sexuálně přenosnými pohlavními nemocemi a poslouží i u některých praktik, kde může být výtečným pomocníkem, třeba během análního sexu. Zatímco podle statistiky Světové zdravotnické organizace by při správném používání měl kondom z 98 % zabránit nechtěnému početí, realita je trošku jiná. Ze sexu s kondomem vzejde až patnáct procent nechtěných těhotenství, což je způsobeno špatnou manipulací a nesprávným použitím. Jak tedy kondom správně používat, aby chránil, tak jak má? Několik zásad tady je:

  • Ještě před otevřením se přesvědčte, že je obal prezervativu neporušený a neprošla expirace.
  • Obal kondomu nikde neotevírejte pomocí ostrých předmětů. Vždy jej rozbalujte na místě, které je na obalu vyznačeno.
  • Až polovina mužů nenechává po nasazení dostatečné místo ve špičce kondomu na následný výron semene. Nezapomeňte také kondom narolovat až ke kořeni penisu.
  • Kondom vám rozhodně nesmí být malý. V tom případě hrozí protržení.
  • Nasazování kondomu si rozhodně nenechávejte až na poslední chvíli. Myslete na to, že k výměně tělesných tekutin dochází během celého sexuálního aktu. Navíc byste to také nemuseli stihnout. I to se totiž stává.
  • Pokud potřebujete ještě použít lubrikační gel, vždy jen na VODNÍ BÁZI. Silikonové lubrikační gely by mohly narušit povrch kondomu.
  • Po ejakuaci si kondom přidržujte u kořene penisu, aby při vysunování nedošlo k jeho sklouznutí a vylití spermatu.
  • Použitý kondom zabalte do papírového kapesníku nebo papíru a vyhoďte do směsného odpadu.

Jaké máme druhy kondomů?

Od svého vzniku prošly kondomy velkými změnami. Antikoncepce, která byla původně vyráběna ze střev zvířat mádnes už mnoho podob, barev, ale i materiálů. Pojďme se podívat, jak se v nich orientovat.

Extra tenké kondomy - V nabídce najdete prezervativy vyrobené z ultratenkého materiálu, který vám dá zažít pocitu kůže na kůži. Pokud tedy nepatříte mezi příznivce této ochranné pomůcky, určitě se zaměřte na tuto kategorii. Budete příjemně překvapeni.
Veganské kondomy - Kondomy prvotřídní veganské kvality bez živočišných ingrediencí už nabízí více značek. Při jejich výrobě nebyly použity žádné živočišné ingredience a proto splňují podmínky veganského směru.
Alergie na latex už není překážkou - Pokud jste vy nebo váš partner alergický na latex, dnes už to není problém. Bezlatexové kondomy jsou vyrobeny z moderní syntetické pryskyřice, která vyniká svou vysokou odolností nebo ze syntetického materiálu polyisoprenu, který je pružnější než přírodní latex, a tak vám přináší intenzivnější zážitek.

Dámské kondomy a pesary -Nejen muži jsou ti, kteří myslí na ochranu při sexu. I pro ženy máme připraveny dámské kondomy, které mají stejnou funkci jako klasické pánské kondomy. Speciální skupinou jsou pesary, které při správném zavedení brání nechtěnému početí téměř 100%. Oproti prezervativům se jedná o pomůcky pro dlouhodobé používání, tedy udržitelné.

Stimulační, drážkované, vroubkované,.. - Kondomy mohou být naprosto hladké, aby jste o nich ani nevěděli, nebo naopak s nejrůznějšími výstupky a drážkami, které určitě jako zpestření ocení hlavně partnerka. Některé typy jsou ale opatřeny drážkami vně, ale i uvnitř kondomu, takže stimulaci si může užít i muž.
Pokud vás neláká průhledný vzhled, můžete si vybírat z barevných variant, které určitě vykouzlí úsměv na tváři. Pro orální sex zase jistě využijete prezervativy s příchutí, která dokáže zpříjemnit chuť latexu v ústech. Pokud rádi experimentujete s chladem či teplem, užívejte si tak i s prezervativy s chladícím nebo hřejivým účinkem. Díky speciálním lubrikačním gelům můžete zažívat mrazivou vášeň nebo naopak spalující orgasmus. A pokud se vám nechce kupovat kondomy po kusech, máme pro vás samozřejmě i XXL balení po 100 a více kusech pro spousty a spousty příjemných okamžiků.

Mýty kolem kondomů

Určitě jste se někdy setkali s někým, kdo tvrdil, že si kondom rozhodně nevezme, protože to je, jako byste se sprchovali v pláštěnce. Toto rozhodně není argument pro to nepoužít prezervativ, zvláště ne v dnešní době, kdy můžete vybírat z extra tenkých materiálů u kterých, pokud máte správnou velikost, ani nepocítíte, že kondom máte. Naopak se vám mohou rozšířit možnosti, pokud sáhnete po prezervativu se stimulačními drážkami nebo se speciálním lubrikantem. A nezapomeňte, že zákon schválnosti říká, že prezervativ nejvíce potřebujete, když to nejméně čekáte. Kdo je připraven, není překvapen, a to rozhodně neplatí jen pro muže. Zájem chránit se by měly mít obzvláště ženy. Pokud ale víte, že váš partner není používání kondomů příliš otevřen, můžete vyzkoušet i tzv. dámský prezervativ, který se zavádí do pochvy. Před otěhotněním chrání rovněž ženský pesar. Více si o něm můžete přečíst zde.

Prohlédnout si celou kategorii Kondomy a antikoncepční prostředky