Nákupy s ONADNES si užijete i u nás 💛 Sleva -20 % na VŠE s kódem "ONA20"
Partner of Notino
CUTE hračka týdne s překvapením
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Magic Motion KEGEL COACH: Váš osobní trenér pánevního dna

Nejsem velký fanoušek technologií a když jsem se rozhodovala co otestuji jako první, raději jsem sáhla po venušiných kuličkách. Klasika je klasika, říkala jsem si. Ale po pár použitích Kegel Coach od Magic Motion šly kuličky trochu stranou. Toto šikovné vajíčko mě moc příjemně překvapilo. Nebyla to láska na první pokus, ale na první dotek určitě. Silikon, ze kterého je vajíčko vyrobeno je úžasně heboučký.

Cvičení s Magic Motion Kegel Coach

Než se podíváme na použití vajíčka s aplikací, musím zmínit, že se s Kegel Coach dá cvičit i bez aplikace. Což mi připadá super, protože nemusíte cvičení vynechat, když se vám zrovna vybije telefon. Jen vajíčko zapnete, zavedete a při zatnutí pánevního dna vás přístroj zavibrováním upozorní, že došlo ke stisknutí senzoru. Tato zpětná vazba je určitě skvělá pro ženy co se cvičením začínají a nejsou si jisté, zdali svaly opravdu aktivují.

Nevyužívat aplikaci by ale byla velká škoda. Sice je pouze v angličtině, ale pokud zvládáte aspoň základy, myslím, že se budete orientovat. Aplikace mi připadá přehledná a vychytaná. U obou svých telefonů Samsung jsem měla napoprvé trochu problém vajíčko s aplikací propojit. Spojení je na principu bluetooth. Výrobce naštěstí s touto situací počítá a přímo v sekci aplikace, kde zařízení párujete, najdete pěkně a přehledně zpracovaný návod jak postupovat u různých značek a operačních systémů mobilních telefonů.

Než se pustíte do samotného cvičení, doporučuji v sekci ME – DEVICE SETTINGS přizpůsobit intenzitu zpětně vazebné vibrace vajíčka. Na mě je intenzita vibrace u Kegel Coach dost vydatná a vystačila jsem si s nejnižšími stupni.  Nakoukněte také do sekce DISCOVER. Kromě průvodce cvičením a menstruačního kalendáře tu najdete pěknou animaci o tom, co a kde jsou svaly pánevního dna. Sice v ní narazíte na dávno překonaný návod jak objevit svaly pánevního dna a to je přerušováním močení, věřím ale, že o tom, že existuje nespočet jiných, bezpečnějších způsobů jak najít své pánevní dno dnes už většina žen ví.

A pak už hurá do sekce TRAINING, kde vás vítá vysmátá postavička s obrovskou hlavou (vaše osobní trenérka).  Vlevo nahoře v sekci WORKOUT si můžete vybrat z několika modulů cvičení. U každého modulu je popsáno pro koho je vhodný a je zde možnost vybrat si ze 4 úrovní obtížnosti. Co už se ale nedozvíte je, jaký cvičební program jednotlivé moduly obsahují a čím se od sebe liší úrovně obtížnosti. Nepodařilo se mi to dohledat ani v návodu k vajíčku, ani na webu výrobce. Ze zvědavosti jsem proto vyzkoušela několik programů v různých obtížnostech. Lišily se v počtu opakování a počtu sérií, struktura jedné série byla vždy stejná – nejprve několik rychlých kontrakcí a relaxací, pak kontrakce s krátkou výdrží a nakonec několik kontrakcí s delší výdrží. Jde tedy o klasické Kegelovy cviky.

Doporučuju si cvičební program vybrat podle svého cíle, a pokud si netroufáte odhadnout svou pokročilost, začněte na začátečnické úrovni. Prostředí cvičebních programů je v aplikaci dané, nečekejte od Kegel Coach žádné zábavné hry, ve kterých budete pomocí kontrakcí svého pánevního dna sbírat kytičky nebo řídit autíčko (to umí třeba Perifit). Je tu jenom ptáček stoupající nahoru při stažení pánevního dna a klesající dolů při relaxaci.

Pokud se vám při prvních pokusech ptáček vůbec nezvedne, nezoufejte.  Vyzkoušejte vajíčko posunout hlouběji nebo naopak trochu povysunout. I mě pár pokusů trvalo, než jsem našla ideální pozici sondy a určitě doporučuji (stejně jako výrobce) používat při cvičení kotvu (je součástí balení), do které vajíčko uchytíte. Jinak má tendenci při cvičení vyjíždět a zajíždět do pochvy.

Zpětná vazba a její rizika

Přístroje se zpětnou vazbou jsou určitě skvělí pomocníci, hlavně v začátcích cvičení. Co mě od nich ale odrazuje a při testování se mi potvrdilo je, že pokud to dovolíme, odvádějí naši pozornost od těla. Snadno se může stát, že se víc než na své tělo soustředíme na ptáčka v aplikaci. I když o tomto riziku vím, i já jsem se při cvičení párkrát přistihla, že zatínám nejen svaly pánevního dna ale i hýždě a stehna, abych ptáčka dostala až nahoru.

Tyto přístroje nás mohou parádně motivovat, ale svým zaměřením na výkon také dovést k neefektivnosti cvičení za cenu dosažení dobrých čísel v aplikaci. Kegel Coach má výhodu, že vás cvičením může provést i jen zvukem nebo vibrací přístroje, není nutné ptáčka na displeji sledovat. Zvlášť pokud by vás demotivovalo, že zatím ještě nelítá do nebeských výšin. Buďte trpělivé, důsledné a hlavně pozorné. Aktivujte skutečně pouze svaly pánevního dna bez zatínání hýždí, stehen a břicha. Nezapomínejte dýchat. Pokud pro vás tempo cvičení bude zpočátku příliš rychlé, nehleďte na výsledky a prostě jednu, dvě aktivace vynechejte. Postupně se určitě zlepšíte. Vy i vaše čísla ve statistikách, které si v aplikaci můžete prohlédnout.

Třešnička na dortu

Kegel Coach vás rozhodně nemusí jen cepovat jako správný trenér. V sekci DISCOVER – FUN se umí proměnit v klasické vibrační vajíčko, které vaše pánevní dno na cvičení dokonale naladí nebo po cvičení uvolní. Ženám s oslabeným pánevním dnem doporučuji volit vibrace typu Wave a Jelly, tedy pulzační, které se postarají o natonizování poševní stěny a svalů pánevního dna. Ženám, které mají pánevní dno ve zvýšeném napětí pak doporučuji volit spíše kontinuální vibrace typu ANGEL, WAVE nebo DRUM, které jejich pánevní dno pěkně uvolní.

A když už budete mít všeho toho cvičení dost, pozvěte svého trenéra do trojky s partnerem nebo si to s ním pekelně užijte sama. Potěší vás uvnitř i vně.

Závěrem

Pokud to se cvičením pánevního dna myslíte vážně, venušiny kuličky nebo činky vás nudí nebo si nejste jisté které si vybrat, Kegel Coach by pro vás mohl být to pravé. S cvičebními programy určitě dostanete své pánevní dno zpátky do formy, nebo si skvěle zacvičíte preventivně. A pokud se vám zrovna nebude chtít cvičit máte po ruce skvělou erotickou hračku, kterou si vezmete klidně i do vany.
Mgr. Renáta Homolová
Autorka Mgr. Renáta Homolová je fyzioterapeutka zaměřující se na oblast pánevního dna. Mimo jiné je i lektorkou jógy a maminkou, takže má v této problematice bohaté zkušenosti.
Další články autora Mgr. Renáta Homolová
Články