GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ SLEVA 15 % na VIBRÁTORY s kódem "VIB15"
Partner of Notino
LÁSKA A FESTIVALy- PŘIPRAVENI TO ZAŽÍT?
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Jak podle fyzioterapeutky správně cvičit s Venušinými kuličkami a vaginálními činkami

Ve své praxi fyzioterapeutky se zaměřuji na ženy a práci s pánevním dnem. Nejednou jsem dostala otázku na erotické pomůcky a jejich využití při cvičení. A protože vím, že se hojně doporučují venušiny kuličky, ale nerada dávám obecná doporučení, nastal čas osobně je vyzkoušet. Musím přiznat, že jsem se na testování opravdu moc těšila. Vybrala jsem si sadu vaginálních kuliček/činek Y.LOVE LORINDA. Tato sada mě zaujala svou variabilností a vzhledem (ano, pomůcka by se vám měla i líbit). Proč jsem nesáhla po klasických, levnějších Venušiných kuličkách? Odpověď je jednoduchá, většina z nich nenabízí možnost používat pouze jednu kuličku a pracovat s váhou. I když už je na trhu spousta variabilnějších kuliček, základní váha se pohybuje kolem 70 gramů a to se mi zdálo hodně.
Sadu Y.LOVE LORINDA dostanete v pěkné černé krabičce. Obsahuje dvě poutka, na jednu a na dvě kuličky. Poutka jsou z jemného a na dotek moc příjemného silikonu, mají dost dlouhý manipulační provázek zakončený srdíčkem. Manipulace s kuličkami je bezproblémová, zavedete i vyjmete je z pochvy opravdu hladce. Součástí balení je 5 kuliček různé hmotnosti (16, 28, 35, 36 a 72 gramů). Můžete si tedy libovolně přidávat a ubírat na zátěži dle aktuálního stavu vašeho pánevního dna. Navíc tři nejlehčí kuličky obsahují ještě druhou těžší kuličku uvnitř. Fungují tak na principu venušiných kuliček, kdy tato druhá, vnitřní kulička vytváří při pohybu přirozenou vibraci, čímž stimulují poševní stěnu a svaly pánevního dna.

S jakou váhou Venušiných kuliček začít?

V přiloženém manuálu výrobce se doporučuje začít cvičit s transparentní kuličkou (bez vnitřní kuličky) o váze 36 gramů a pak postupně co týden až dva na váze přidávat. Cvičit byste měly denně 15-30 minut. Ať už se na to podívám z pohledu fyzioterapeutky nebo ženy, takový návod je celkem k ničemu. Vůbec se zde nezmiňuje způsob, jak kuličky používat. Zvyšování zátěže určitě může být přínosné, ale pokud chceme pomůcku používat pro zlepšení kondice pánevního dna, rozhodně to není hlavní parametr. Já jsem se po týdnu experimentování s kuličkami ze zvědavosti vydala s váhou 44 gramů (kterou pro druhý týden doporučuje výrobce) na půl hodinovou procházku s kočárkem a své pánevní dno jsem tím přetížila. Ještě několik dní jsem pak cítila svalovou únavu a kuličky jsem musela na nějaký čas odložit. Za sebe doporučuji následující. Pokud řešíte oslabené pánevní dno, nezačínejte transparentní kuličkou, jak doporučuje výrobce, ale nejdříve používejte kuličky s vnitřní kuličkou, které vaše svaly a poševní stěnu pěkně nastimulují. Před zavedením kuliček/činek své pánevní dno nalaďte – rozcvičte (jak na to najdete třeba v tomto videu). Já osobně si před zavedením kuliček ráda zacvičím pánevní hodiny (10:28 video Pánevní dno v kontextu těla) a pořádně svou pánev prodýchám. Začněte na pár minutách používání kuliček. Nezapomeňte, že se zavedenými kuličkami se musíte pohybovat, třeba jít na krátkou procházku, zaplavat si nebo zatancovat. I při těchto aktivitách zůstávejte pozorností v pánvi a vnímejte, jak pánevní dno pracuje, jestli nemáte stažené půlky nebo vnitřní stranu stehen. Postupně zkuste délku používání a případně i váhu navyšovat. Cílem ale opravdu není unést maximální možnou váhu. Po cvičení byste měla lépe vnímat své pánevní dno, mělo by být pevnější.

Na co rozhodně nezapomenout

Se cvičením to nepřehánějte, podle mě není nutné kuličky používat denně, ale spíš si udělat čas a používat je vědomě. Rozhodně nesouhlasím s návody typu „ vaginální kuličky můžete nosit celý den a používat i při sportu“. Svaly pánevního dna jsou jemným systémem a jemně bychom k nim měly přistupovat také při cvičení.

Celodenním nošením kuliček můžete pánevní dno přetížit a tím ho ještě více oslabit. Odpočinek bych pánevnímu dnu určitě dopřála v době nejsilnější menstruace. Na druhou stranu, pokud od pomůcky čekáte výsledky, pravidelnost a vytrvalost ve cvičení bude nezbytná. Použít kuličky jednou za měsíc na pár minut žádané ovoce určitě nepřinese.

Co říct závěrem

Sada vaginálních činek/kuliček Y.LOVE Lorinda vám může skvěle sloužit celý život. Využijete ji k preventivnímu cvičení, při rekonvalescenci po porodu, jako doplněk komplexní léčby zdravotních potíží a v neposlední řadě samozřejmě jako erotickou pomůcku ke zkvalitnění intimního života. S ohledem na velikost kuliček bych je doporučila spíše ženám, které mají užší pochvu.
 Jediné co mi u této sady chybí je nějaký pěkný pytlík na jejich uchovávání, dobře ale poslouží i krabička, ve které sadu koupíte.

Autorka Mgr. Renáta Homolová je fyzioterapeutka zaměřující se právě na oblast pánevního dna. Mimo jiné je i lektorkou jógy a maminkou, takže má v této problematice bohaté zkušenosti.

Mgr. Renáta Homolová
Autorka Mgr. Renáta Homolová je fyzioterapeutka zaměřující se na oblast pánevního dna. Mimo jiné je i lektorkou jógy a maminkou, takže má v této problematice bohaté zkušenosti.
Další články autora Mgr. Renáta Homolová
Články