GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ SLEVA 15 % na MASTURBÁTORY s kódem "MAS15"
Partner of Notino
LÁSKA A FESTIVALy- PŘIPRAVENI TO ZAŽÍT?
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Jak vybrat správný vibrátor?

Vibrátor: jedna z nejlegendárnějších erotických pomůcek pro ženy. Známý od konce devatenáctého století, původně určený k léčení bolestí a ženské hysterie. Za desítky let prodělal obrovský vývoj. Stovky provedení a funkcionalit slibují nekonečné potěšení a alespoň jeden kvalitní vibrátor by dnes neměl chybět v ložnici každé moderní ženy, ani muže.

Proč si pořídit vibrátor?

Mezi časté důvody proč si pořídit vibrátor je touha po orgasmu, ať už jeho dosažení či usnadnění. Vibrátory nabízejí opravdu silnou stimulaci, která je pocitově nesrovnatelná s jinými typy masturbace. Vibrátory jsou vhodné pro lidi bez ohledu na pohlaví a na své si přijdou opravdu všichni. Dnešní vibrátory jsou totiž vyrobené ke stimulaci téměř každé části našich těl. Tuto skvělou pomůcku je skvělé si pořídit jak na sólové hrátky, tak do páru. A jak vibrátor používat? Krom klasické penetrace (navíc s vibracemi!) je velkým lákadlem vibrátorů pro ženy stimulace klitorisu.

Nechybí různé kombinace a vychytávky, které různými typy vibrací a tvarů dokážou stimulovat hned několik míst najednou. Na své si přijdou i muži - dnešní vibrátory umí stimulovat prostatu, ale své si užijete i s klasickým vibrátorem, například při stimulaci špičky penisu. V páru se fantazii meze nekladou - vibrátor slouží jako skvělý pomocník při stimulaci klitorisu, párové vibrátory zase nabízejí prožitek z vibrací oběma partnerům a vibrátory určené ke stimulaci prostaty mohou mužům otevřít brány slasti, o kterých se jim ani nezdálo. Zkuste například při sexu přiložit vibrátor na klitoris, nebo si pohrát s vibračním análním kolíčkem.

Jak se však ve všech těch typech vibrátorů zorientovat? Jak vybrat první vibrátor a jak objevit něco nového, co ještě nemáte? Ať už patříte mezi začátečníky, kteří se ve světě erotických pomůcek teprve hledají, nebo mezi zkušené milovníky všech specialit, tento článek vám pomůže se snadno zorientovat ve všem, co současný trh s vibrátory nabízí!

Jak vybrat první vibrátor?

Při výběru vibrátoru je jednou z nejčastějších otázek a obav výběr správné velikosti vibrátoru. Jak poznat, který je ten ideální? Možná trochu překvapivě-stejně důležitá jako délka vibrátoru, je jeho šířka. Popřemýšlejte nad tím, jaký průměr upřednostňujete- typický vibrátor má průměr 2 až 4 centimetry. Pokud tedy preferujete pocit vyplnění, miřte na pomůcky, které mají průměr ještě o něco větší. Co se týče délky, obvykle se uvádí dva rozměry- délka celé pomůcky a takzvaná použitelná délka. Použitelná délka udává, kolik z pomůcky lze používat k penetraci. Jedna věc je, že průměrná ženská pochva pojme mezi zhruba sedmi až osmnácti centimetry. Myslete na to, k čemu vibrátor chcete používat především- je to například stimulace bodu G? Pak vám postačí i vibrátor běžné velikosti.

Pokud chcete zkoušet velké rozměry, nebojte se vybírat větší pomůcky. Podle nedávného výzkumu amerického výrobce erotických pomůcek Lovehoney upřednostňuje většina žen délku lehce přes 15 centimetrů, o něco delší, než je průměr pro mužský penis (13.2 cm). Na trhu určitě najdete i pomůcky, které jsou mnohem větší, myslete na své preference.

Pokud si stále nejste jistá, mrkněte na naše bestsellery. Takový Satisfyer Pro G Spot Rabbit má průměr 2 až 4 cm a použitelnou délku 11,3 centimetrů a patří k nejoblíbenějším pomůckám našeho sexshopu. Těsně za ním jsou pak vibrátory se stejným průměrem a délkami pohybujícími se kolem 12 centimetrů.

Dalším rozhodovacím parametrem je funkcionalita vibrátoru. Kolik stupňů intenzity nabízí? A umí jen vibrovat, nebo má různé vibrační programy (např. přerušované vibrace, změna intenzity v závislosti na časovém intervalu, a podobně)? A co stimulace jiných částí těla- nabízí například stimulaci klitorisu nebo bodu G? Ruku v ruce jde také hlasitost, obzvlášť pokud máte děti či s vámi žijí spolubydlící. Důležitý je také typ nabíjení- dnešní moderní vibrátory se obvykle nabíjejí pomocí USB kablíku a vydrží operovat zhruba tři čtvrtě hodiny na jedno použití, nicméně starší verze byly ještě na baterky, které se musely po každém vybití pořídit nové.

Některé vibrátory také nabízí přísavky, takže mohou držet například na kachličkách v koupelně. Důležitým parametrem je také voděodolnost a vodotěsnost. Zatímco voděodolnost znamená, že vibrátor můžete omývat pod tekoucí vodou, voděodolnost značí, že si ho můžete vzít s sebou do sprchy nebo do vany. Dobré je se také dívat na typ ovládání- i to má své výhody a nevýhody. Lze se mezi programy pohybovat dopředu i dozadu, nebo pouze dopředu? A v neposlední řadě je tu také povrch vibrátoru. Většina vibrátorů je z matného silikonu, na který se nelepí prach, a který musí být používán pouze s lubrikačními gely na vodní bázi. Některé pomůcky jsou ale z materiálů připomínající želé, se různými stupni tvrdosti či tvárnosti. Přemýšlejte nad tím, co od své pomůcky očekáváte a podle toho se rozhodujte.

Anální vibrátory

Svou vlastní kategorii mají také anální vibrátory. Mohlo by se zdát, že klasický vibrátor lze použít i na anální stimulaci, to je však velmi nebezpečné. Typický anální vibrátor má speciální zakončení, které zabrání svalům análního svěrače hračku pohltit a vám tak pomůže předejít nepříjemné situaci či zranění. Anální vibrátory dělíme na dva hlavní typy- jsou to jednak vibrující dilda a pak také klasické anální kolíky se zabudovanou vibrací. Zatímco klasické anální vibrátory jsou skvělé na anální sex, anální kolík má zase jiné výhody: u žen může vibrující kolík obohatit klasický sex s partnerem a přenášet vibrace skrze tenkou stěnu mezi zadečkem a pochvou, u mužů může vibrující anální kolik fantasticky stimulovat prostatu! Nebojte se vyzkoušet oba typy těchto vibrátorů experimentovat- mějte však na paměti, že není radno podcenit tvar pomůcek a jejich určení.

Anální pomůcky

Legendy mezi vibrátory: masážní hlavice a Rabbit

Pamatujete na seriál Sex ve městě? Legendární Samantha, milovnice sexu a propagátorka hesla Dám šanci všemu, alespoň jednou! nás v něm seznámila s masážní hlavicí a zdrženlivá Charlotte se zase zamilovala do vibrátoru s dráždidlem na klitoris, kvůli kterého pak odmítala kontakt s kamarádkami a neustále jen masturbovala. My se na ně dnes také podíváme a vysvětlíme si, proč se tyhle dvě pomůcky tak proslavily a navzdory desítkám let zůstaly mezi nejpopulárnějšími modely. Ve slavné scéně jde Samantha vrátit do obchodu svůj pokažený vibrátor a dostane se do sporu s prodavačem, který ji přesvědčuje, že tahle silná pomůcka je masážní přístroj na záda. Samantha se však nedá a nedat byste se neměli ani vy. Tahle legendární hračka patří mezi to nejlepší, co mezi vibrátory lze najít. Masážní hlavice, někdy také nazývaná hitachi či magic wand, nabízí často ty nejsilnější vibrace, s jakými se u vibrátorů můžeme setkat.

Pokud máte ráda stimulaci klitorisu, tenhle silný pomocník by vám neměl chybět- je s ním spousta zábavy i přes oblečení. Využít ho můžete jak na hrátky sólo, tak s partnerem či partnerkou při sexu: slast bude zaručena pro vás oba, protože silné vibrace se snadno přenášejí. Zatímco staré verze vibrátoru byly poměrně velké, bílé a nevzhledné, a často musely být připojené do zásuvky, ty nejnovější už tak vůbec nevypadají. Nejnovější verze jsou v atraktivních barvách a různých velikostech a dlouhému kabelu do zásuvky už také odzvonilo. Pokud vás tedy odrazoval design, dneska už je opravdu z čeho vybírat!

V jiném slavném díle seriálu se zase setkáváme se zdrženlivou Charlotte, která po vyzkoušení vibrátoru s dráždidlem na klitoris odmítá vycházet ven a radši tráví dny v posteli masturbací. Konec konců- není se jí proč divit. Tento vibrátor se totiž skládá z klasické vibrační části v podobě dilda a navíc má výstupek, často se svou vlastní vibrační jednotkou, který při penetraci stimuluje klitoris. Propojuje tak vibrace jak na bodu G, tak na klitorisu, což pro mnoho žen znamená velmi silné orgasmy za krátkou dobu. Originální verze vibrátoru měla tento výstupek ve tvaru malého roztomilého zajíčka-odtud tedy název rabbit. Pokud to však není nic, co by se vám líbilo, rozhodně nemusíte zoufat. Dnešní verze rabbitů nabízejí téměř nekonečno variací s různými zahnutími stimulačního výběžku a téměř jakoukoliv barvu a provedení, jaké si jen představíte.

Dnešní trh nabízí slavnému vibrátoru update- proslavil se zejména vibrátor značky Satisfyer, který má místo dráždidla svůj slavný sací mechanismus na klitoris, takže pokud ho ještě nemáte, určitě doporučujeme k přečtení naši recenzi. O sacích vibrátorech píšeme dále, pro tuto chvíli však prozradíme, že vibrátor má speciální podtlakový mechanismus, který připomíná pocity při orálním sexu a během chvilky se stal populárním mezi ženami po celém světě.

Masážní hlavice a rabbit

Vibrátory pro pokročilé: dálkové ovládání, sání, pulzy, mini-vibrátory i virtuální sex

Že už máte vibrátorů doma několik a nic vás nepřekvapí? My věříme, že vás máme stále čím ohromit. Trh se neustále vyvíjí a my ho bedlivě sledujeme- a máme pro vás nejen vibrátory, ověřené časem, ale taky ty nejžhavější novinky. Znáte všechny následující možnosti?

Před pár lety byly populární vibrátory na dálkové ovládání. Tehdy to znamenalo, že z vibrátoru vedl tenký kablík, na konci kterého bylo ovládání intenzity vibrátoru. Ačkoliv všichni milujeme trochu nostalgie, dnešním vibrátorům s dálkovým ovládáním přes aplikaci v mobilu- díky technologii Bluetooth- tyhle starší verze absolutně nemohou konkurovat. Na trhu jsou různé značky, ale princip je vždy stejný- do mobilu si stáhnete aplikaci, spárujete vibrátor a pak už se vaše hračka promění v samostatnou jednotku. Velkou výhodou je, že díky aplikaci můžete ke svému vibrátoru dát přístup někomu jinému, ať už to bude váš partner, nebo někdo úplně cizí.

Aplikace často umožňuje naprostou anonymitu a bezpečí (nejen volbou přezdívky, pod kterou aplikaci používáte, ale taky tím, že v ní například nejde pořídit snímek obrazovky). Pokud se vám zrovna nechce virtuálně nikoho přizvat, věřte, že s dálkovým ovládáním si vyhrajete na maximum i sama- aplikace obvykle nabízí hned několik přednastavených sekvencí a intenzit, jejichž kombinace vyjde na stovky různých vzorců. A pokud se vám zrovna nechce přemýšlet, jde do hračky stahovat vzorce přednastavené jinými uživateli. Nechybí samozřejmě drobnosti jako synchronizace vibrací do hudby či nastavení budíků.

Na své popularitě v poslední době nabývají takzvané sací vibrátory, které proslavily značky Satisfyer a Womanizer. Ačkoliv existují kombinované modely, většina těchto vibrátorů je určena pouze pro stimulaci klitorisu a nejde je používat žádným jiným způsobem. Velkou výhodou těchto vibrátorů je, že svou technologií připomínají orální sex a zejména vibrátory značky Satisfyer jsou cenově velmi dostupné. Vibrátory mají kruhovou sací část, která se umístí na klitoris. Obvykle modely kombinují jak vibrace, tak podtlakové sání v několika intenzitách. Zatímco obvod kruhu vibruje, uprostřed zařízení se skrývá podtlakový bubínek, který se rychlými pohyby stahuje a vydouvá a vytváří tak na klitorisu tlakové vlny. Na trhu jsou také dálkově ovládané modely, které umožňují kombinaci vibrací i pulzů ve složitých kombinacích, které vás garantovaně přivedou k velmi silným orgasmům.

Vibrátory s pohyblivou částí- to jsou pulzátory a rotační vibrátory simulující penetraci. Tyto vibrátory mají pohyblivou část, která dokáže simulovat kopulační pohyby a přirážet. Rotační vibrátory jsou zase vyplněny kuličkami, které v kombinaci s otáčením i vibracemi dokážou přivést opravdu silnou stimulaci bodu G. Pokud si rádi hrajete na veřejnosti, jistě oceníte miniaturní vibrátory, ať už klasiku v podobě vibračních vajíček, nebo vibrátory typu butterfly určených do kalhotek. Některé modely jsou také dálkově ovládané (ať už skrze aplikaci či pomocí diskrétního ovládání) a vy si můžete užít opravdu nevídanou zábavu.

Naprostou novinkou posledních let je virtuální sex (také VR sex- virtuální realita). Zatímco první modely párující erotické pomůcky s virtuální realitou byly v drtivé většině zaměřené na muže, nové modely myslí i na ženy. Princip je v obou případech stejný- pomůcka se synchronizuje s pornografickým snímkem přehrávaným v přilbě s virtuální realitou a přináší tak zcela nové, ještě realističtější, pocity. Zároveň se pomůcky umí skrze mobilní aplikaci propojit s hrami a videi tvořenými právě pro tento formát. A jako třešnička na dortu- umí se propojit i mezi sebou. Například značka KIIROO umožňuje propojení jejich pomůcek mezi sebou. Set masturbátoru a vibrátoru vám tak umožní zcela nové zážitky a sex na dálku tak získává nový rozměr.

Párové vibrátory

Speciální kategorií pak mají párové vibrátory. Ačkoliv se klasický vibrátor dá skvěle používat v páru, existují i pomůcky speciálně designované tak, aby z něj měli požitek oba partneři najednou. Jde zejména o vibrační kroužky a dvojitě zahnuté vibrátory. Vibrační kroužky se nasazují na penis. Jsou elastické a pro muže způsobí zpevnění erekce a oddálení ejakulace. Kroužky pak mívají výběžek s vibracemi, který zase ocení ženy při stimulaci klitorisu. Dvojitě zahnuté vibrátory jsou ve tvaru U a dokážou stimulovat zároveň bod G i klitoris. Vibrace si však užije i partner, který vibrace cítí také a pro kterého část vibrátoru zavedená do pochvy zúží její průměr a tak zintenzivní partnerovy pocity.

Párové vibrátory

Nakonec si povíme něco o tom, jak o vibrátory pečovat, aby vydržely co nejdéle. Všechny následující rady se mi vyplatily- některé modely mám už několik let a stále fungují jako nové. Zaprvé, vždy si zjistěte, z jakého materiálu vaše pomůcka je, a podle toho používejte vhodný lubrikační gel. Drtivá většina mých oblíbených pomůcek je ze silikonu, což znamená, že je lze používat pouze s lubrikačními gely na vodní bázi- ty silikonové by mohly poničit jejich povrch. Po každém použití hračky pečlivě očistěte. Ideálně teplou mýdlovou vodou a speciálním čistícím dezinfekčním sprejem. Já preferuji pomůcky omývat teplou mýdlovou vodou, nastříkám dezinfekci a pak je nechávám oschnout položené na ručníku- tak zajistím, že se na ně zbytečně nedostanou a nenalepí chloupky z ručníku. Vibrátory mám pak uložené v papírových krabicích, aby se na ně dále neprášilo.

Modely, které jsou z citlivých materiálů (například realistická dilda) uchovávám navíc ještě v saténových pytlících, aby se k nim nedostal prach, který se na ně velmi snadno lepí. U saténových pytlíků nicméně musím dodat varování- už se mi stalo, že mi pytlík zabarvil bílé ovládání vibrátoru a způsobil mi na něm nehezké skvrny, které nejdou odstranit. Pokud si dáváte záležet na estetické stránce vašich pomůcek, doporučuji dávat si na tyto věci pozor. Napájení na vibrátory mám uložené v oddělené krabici, ve které mám všechny kabely smotané do klubíček, aby se do sebe nezamotaly.

Nelekněte se- čerstvě po nabití mají vibrátory vždy silnější vibrace, než když jim baterie dochází. S tím mám zkušenost u všech modelů a neznamená to, že by byl vibrátor porouchaný. A co se týče klasických vibrátorů na baterky- doporučuji baterky uchovávat odděleně a také je nenechávat ve vibrátoru, pokud ho delší dobu nebudete používat. Mohlo by se stát, že se baterie porouchá a její obsah vyteče do vibrátoru, který nenávratně zničí. Pokud tedy víte, že vaše hračka vás už omrzela a pár týdnů na ni nesáhnete, zbytečně v ní baterky neuchovávejte.

Prohlédnout si celou kategorii Vibrátory

Ella
Život Elly je o hledání rozkoše ve všem, co dělá - ať už jde o dobré jídlo, zážitky nebo sex. A protože má zvídavou povahu, hltá vědecké studie a za každou novinkou hledá pět dalších informací. Díky tomu je chodící encyklopedií sexu a sexuality - a užívá si toho každým douškem!
Články
Satisfyer Tri Ball aneb trojnásobná dávka slasti Srovnání Satisfyer Pro 2 vs. Pro 2 Gen. 3 Luxusní hýčkání stimulátorem Mea Dream Toys Vivre Gigi aneb překvapení v kalhotkách Rotační ANTIBOLEHLAV - DREAM TOYS HONEY BEAR Recenze: DILDO s kuličkami SATISFYER DOUBLE BALL-R Must-have kousek v šuplíku? Luxusní masážní hlavice Stimulátory klitorisu: jaký je rozdíl mezi Satisfyerem, Womanizerem a dalšími? Recenze: Satisfyer Dual Crush Pegging: Praktika, která by mohla oživit i váš vztah? Pozice, které vás v zimě doslova zahřejí Hravost a kvalita jsou u hraček od Fun Factory poznávacím znamením Vibrační kroužek Duke - nejbezpečnější soukromý partner! Elegantní modrá Goddess kolekce vibrátorů vás zahřeje nejenom u srdce SATISFYER DOUBLE FLEX: Klasický králíček v novém kabátku Moje první zkušenost s elektrosexem Jak podle fyzioterapeutky správně cvičit s Venušinými kuličkami a vaginálními činkami Redaktorky eMimino.cz testovaly erotické hračky. Jak to dopadlo? SATISFYER CANDY CANE - malý, ale šikovný! Co můžete čekat od vibračního kroužku SATISFYER MAJESTIC DUO? Dvojité vibrátory, které jsou hitem letošního roku Recenze: We Vibe Chorus 3. část: Jaké pomůcky mohou při práci s pánevním dnem pomoci? Mořská panna vás potěší hned na několik způsobů Electric sucking massager: Kabelkový vibrátor pro rychlé potěšení Kroužek na penis Fun Factory NOS: Vyplatí se investovat? Elegantní vajíčko MELO roztančí Váš bod G Čekání na Vánoce může být vzrušující. Objevte ADVENTNÍ EROTICKÉ KALENDÁŘE Recenze: Veselá prostata s kolíkem od MELO Podtlakové a sonické stimulátory klitorisu - Jak vlastně fungují? Recenze: Maximální zacílení s Twirling Fun od Satisfyer Satisfyer Top Secret + - Vaše tajemství v kalhotkách Recenze: Z podtlakového stimulátoru Melo se vám rozklepou kolena Dlouhá cesta k orgasmu, která se vyplatila Důmyslný králíček JoyFlesh Miya se hravě postará o dvojitou spokojenost Recenze - Vibrátor Fun Factory G5 Tiger a jeho volání divočiny SMART pomůcky - co všechno umí "chytré" hračky? STRONIC PETITE: Fun Factory pulzátory opravdu umí Od problémů s erekcí až k vakuové pumpě JAK NA DNO? Jak je na tom vaše pánevní dno dámy? Anální sex: Vše, co jste o něm potřebovali vědět! Proč vám nesmí chybět dildo? A jak vybrat to pravé? Satisfyer Pro 2: je legendární vibrátor tak dobrý, jak se o něm říká? RECENZE - Sundaze Pulse od FUN FACTORY vám rozzáří den Klišé stranou: Satisfyer Curvy 1+ je továrnou na extrémně silné orgasmy RECENZE - "Králíček" od Satisfyer bude užitečným společníkem Válka bezdotykáčů - Satisfyer Pro 2 versus Womanizer Satisfyer ENDLESS JOY: konečně vibrátor, se kterým si rovnocenně užijí oba partneři