GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ SLEVA 15 % na MASTURBÁTORY s kódem "MAS15"
Partner of Notino
LÁSKA A FESTIVALy- PŘIPRAVENI TO ZAŽÍT?
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Stimulátory klitorisu: jaký je rozdíl mezi Satisfyerem, Womanizerem a dalšími?

Stimulátory klitorisu se v posledních letech řadí mezi nejprodávanější pomůcky vůbec. Co je na nich tak úžasného? Dlouho jsem na to nemohla přijít, protože jsem hledala tu pravou pro sebe. Teď mi jich vyhovuje hned několik a už vím, jaké mají kvality. Je to především jednoduchost použití a rychlost dosažení orgasmu. Nemusíte se namáhat pohyby navíc, obvykle stačí pomůcku přiložit ke klitorisu a za chvíli máte hotovo. Ano, čas pro sebe, smyslná atmosféra a dlouhé objevování svého těla je neuvěřitelně blahodárné, ale jak často si na takové hrátky uděláte čas? Jednou týdně? Jednou měsíčně? Rychlý orgasmus před usnutím možná nebude tak hluboký, jako orgasmus vycházející z tak láskyplného propojení se sebou sama, to ale neznamená, že nemá váhu. Orgasmy jsou velice zdravé, ať už jsou jakékoli – malé či velké, hluboké či mělké, krátké či dlouhé. Vyplaví se vám hormony štěstí a bude se vám dobře spát. Pokud masturbujete raději ráno, opět předpokládám, že nebudete vstávat v pět kvůli hodinovému rituálu před prací. Podtlakové pomůcky představují příjemné řešení v podobě téměř okamžitého orgasmu, kdykoli si na něj vzpomenete. Kterou si ale vybrat, když je jich na trhu tolik? Nebojte, vyzkoušela jsem jich už dost na to, abych vám mohla s výběrem pomoci.
Nebudu porovnávat jen hračky podtlakové, nýbrž i sonické, protože mi to přijde velice podobné – oba typy stimulátorů mají sosáček neboli hubičku, ve které dochází ke stimulaci klitorisu (nebo jiných částí těla). Jaké vlastnosti mě při tom budou zajímat? Rozhodně tvar a hloubka hubičky, intenzita, hlučnost, výdrž, množství režimů nebo intenzit a finanční dostupnost. Dále mě napadá ještě vzhled a ergonomičnost, jestli se hračka dobře drží, je skladná atd. Materiálu se věnovat nebudu, jelikož všechny zmíněné pomůcky mají hubičku ze silikonu. Některé jsou ze silikonu celé, jiné jsou z ABS plastu, to mi ale nepřipadá důležité. Přidám samozřejmě i dojmy z používání, ty budou vždy nakonec, jelikož jsou subjektivní. Co vyhovuje mně, jiné ženě vůbec nemusí a naopak.

Womanizer

Začneme klasikou – značka Womanizer s podtlakovými pomůckami začala a okouzlila jimi celý svět. Její výrobky mají patentovanou technologii Pleasure Air. Některé modely mají navíc další vylepšené funkce, jako je pohotovostní režim (po 10 minutách nepoužívání se zařízení samo vypne), Smart Silence (pokud pomůcka není přiložena, je zticha a nepracuje) a Autopilot.

Cena

Womanizer je originál a podle toho taky stojí. Nejdražší je Womanizer Duo (kromě podtlakové hubičky má ještě vibrační vaginální ramínko) a novinka – Womanizer OG, jehož hubička umí kromě klitorisu dráždit také bod G. Oba stojí skoro 6000 Kč. Oblíbený model Premium stojí kolem 5000 Kč, Classic 3000 - 4000 Kč. Nejlevnější jsou modely Starlet, které koupíte asi za 2000 Kč. Pokud žádný Womanizer nemáte, je vhodné začít nějakým levnějším, abyste zjistila, zda vám tento druh stimulace vůbec vyhovuje.

Vzhled, ergonomičnost

Na rozdíl od jiných podtlakových pomůcek je Womanizer věrný klasickému vzhledu a tak všechny jeho modely vypadají skoro stejně. Osobně v tom ale problém nevidím, dobře se drží a u všech lze vyměňovat velikosti hubiček. Navíc máte na výběr spoustu krásných barevných řešení.

Hubička

Aneb to nejdůležitější kritérium při výběru podtlakové pomůcky. Womanizer má tu výhodu, že se jeho hubička dá sundat a vyměnit za jinou. Balení obvykle obsahuje velikost S a M, přikoupit se dá L. Stejné hubičky se dají použít například na modely Premium, Starlet, Classic nebo Liberty. Vždy si raději nastudujte, k čemu hubičky kupujete. Já zkoušela u modelu Classic velikost S, M i L. Hubička velikosti S byla na můj vkus příliš malá a mělká, L zase příliš velká. Spokojená jsem tedy s M. Ta má pro představu průměr cca 1,1 x 1,6 cm.

Intenzita, výdrž, hlučnost

Intenzita Womanizeru je úplně jiná, než intenzita například Satisfyeru. Hned po zapnutí je to celkem síla, podle modelu máte na výběr z několika stupňů. U Womanizeru se nevyskytují jiné než kontinuální režimy tlakových vln, mění se pouze intenzita. Hlučnost je výraznější, ale jen pokud hubička zrovna není přiložena ke kůži. Proto má model Premium funkci Smart Silence, kdy bez kontaktu nepracuje. Výdrž je značná – je vidět, že se jedná o vysoce kvalitní produkt. Člověk navíc oproti jiným pomůckám ušetří na energiích, protože stimulátor, se kterým se uděláte do pěti minut, nemusíte zrovna moc často dobíjet.

Pocity

Osobně nesouhlasím s tvrzením, že mezi Womanizerem a Satisfyerem není kromě ceny rozdíl. Pro můj klitoris je to úplně jiný pocit. Zatímco Satisfyer do něj jakoby ťuká, Womanizer ho více nasává. Tlakové vlny Satisfyeru cítím spíše na povrchu, kdežto Womanizer se dostává hlouběji do tkání, stejně jako Lelo Sona a Sila – viz dále.

Satisfyer

Satisfyer je už podobně proslulá značka jako Womanizer, neomezuje se však pouze na podtlakové pomůcky – vyrábí všelijaké vibrátory, masturbátory, Venušiny kuličky, anální kolíky nebo třeba menstruační kalíšky. Jejich Air Pulse stimulátory milují ženy po celém světě.

Cena

Nižší cena stimulátorů Satisfyer je velkým plusem této značky. Zatímco Womanizer začíná na 2000 Kč, klasický Satisfyer seženete již od 500 Kč. Pokud si chcete vyzkoušet, jestli vám vyhovuje tento typ stimulace, můžete sáhnout po modelu One Night Stand, který stojí dokonce necelých 200 Kč.

Vzhled, ergonomičnost

Na rozdíl od stimulátorů značky Womanizer se jednotlivé modely Satisfyeru velmi liší. Nejznámější je asi Satisfyer Pro 2 nebo Tučňák. Oba se dobře drží a u obou lze sundat a vyměnit silikonovou hubičku. Modelů ale existuje tolik, že si vybere každý. Pokud toužíte po dvojí stimulaci, nabízí tato značka také několik verzí s vaginálním ramínkem a funkcí vibrací.

Hubička

Jednotlivé modely se liší nejen celkovým tvarem a velikostí, ale také rozměry a hloubkou hubičky. Zmíněný model Pro 2 má vnitřní průměr hubičky 1,3 cm, Sunray 1,4 cm, Number One 1,6 cm. Některé jsou mělčí, jiné hlubší, nikdy to ale není tak, že by se klitoris přímo dotýkal vnitřní membrány (jako je tomu například u Melo stimulátoru).

Intenzita, výdrž, hlučnost

Satisfyer je specifický tím, že má naprosto slabé první intenzity. Až od třetí nebo páté je vůbec něco cítit. Což ale nepovažuji za negativum, protože každá máme klitoris jinak citlivý. Hlučnost při těchto nízkých intenzitách je prakticky nulová, ty vyšší už se celkem podobají hučení Womanizeru. Satisfyer má podle mých zkušeností také oproti Womanizeru nižší výdrž, i zde však platí, že ho není třeba nabíjet tak často, vzhledem k tomu, jak rychle vás může udělat.

Pocity

K Satisfyeru jsem si musela najít cestu. Zkoušela jsem už dost modelů a zjistila jsem, že čím menší hubička, tím spíše mi hračka nebude vyhovovat. Momentálně platí, že mám nejraději modely Supernova a Sunray, které mají vaginální ramínko. Orgasmus jsem měla také s Love Breeze a Number One, i když nebyl tak hluboký jako s Womanizerem. Můj hlavní dojem ze stimulátorů Satisfyer je ten, že klitoris nenasávají, ale spíše do něj ťukají.

Lelo

Značka Lelo je známá především pro své luxusní vibrační pomůcky, pár let zpátky však přišla s něčím novým – začala vyrábět sonické stimulátory. Neříká se jim podtlakové, protože místo tlakových vln vysílají vlny sonické, které jdou více do hloubky a rozechvějí tak i hlubší struktury klitorisu. Já je sem přesto zařazuji, protože mají hubičku a nasávají klitoris, podobně jako Womanizer.

Cena

Stejně jako všechny produkty od značky Lelo jsou i sonické stimulátory poměrně finančně náročné. Ovšem ne tolik jako Womanizer – model Sona můžete koupit už od cca 1300 Kč a Sona 2 za cca 2700 Kč. Moje oblíbená Sila však stojí 3 – 4 tisíce a Enigma, která spojuje klitorální a vaginální stimulaci, dokonce 5000 Kč. Protože je ale Sila moje nejoblíbenější „sosáčková“ pomůcka vůbec, vyplatí se podle mě každá koruna.

Vzhled, ergonomičnost

Lelo je proslulé luxusním vzhledem svých produktů a Sona, Sila a Enigma nejsou výjimkou. Enigmu jsem nezkoušela, ale Sona i Sila se skvěle drží, mají velmi příjemný materiál a navíc vypadají opravdu krásně. Součástí každého balení je také saténový pytlíček na uskladnění, což považuji za velké plus.

Hubička

Lelo Sona má malou kulatou hubičku s vnitřním průměrem 1,1 cm, Sila ji má větší (1,4 x 2 cm). Menší hubička zajistí intenzivnější stimulaci, protože dráždí pouze žalud klitorisu. Ta větší pojme i okolní tkáň a je tak vhodnější pro ženy s velmi citlivým klitorisem – jako jsem já. Podle mých instagramových průzkumů si část žen hubičku přikládá přímo na žalud, část nad něj nebo ze strany – právě proto, že je pro ně přímá stimulace moc silná.

Intenzita, výdrž, hlučnost

Řekla bych, že intenzita Sony a Sily je podobná jako intenzita Womanizeru (a Svakomu). Satisfyer je o dost jemnější a na silnější módy se musíte „proklikat“. Na rozdíl od Womanizeru a Satisfyeru mají Lelo sonické stimulátory nejen stupně intenzit, ale také několik proměnlivých režimů. Vlny tedy nemusí být jen kontinuální, ale také přerušované nebo třeba narůstající.

Výdrž je neskutečná, což pozoruji obecně u všech pomůcek Lelo. Silu používám už víc než půl roku a nabíjela jsem ji dvakrát. Samozřejmě záleží na tom, jak vysoké intenzity používáte a jak dlouho.

Hluku Sona a Sila moc nenadělají, pokud jste na první intenzitě (kterou já osobně využívám nejčastěji).

Pocity

Sila je moje srdeční záležitost. Nasaje klitoris do měkkého pokojíčku a tam ho stimuluje tak úžasným způsobem, že se za chvíli svíjím v mohutném naplňujícím orgasmu. Mnohokrát jsem se Silou měla také mokrý orgasmus. Sona mi naopak tolik nevyhovuje kvůli již zmíněným malým rozměrům hubičky. Je na mě zkrátka až moc intenzivní.

Svakom

Značka Svakom je známá především díky výborným hračkám pro muže – její masturbátory a stimulátory prostaty jsou velice oblíbené po celém světě. Novinkou jsou podtlakové pomůcky Pulse Pure a Pulse Union, které už na první pohled zaujmou svým tvarem a originálními barvami.

Cena

Pulse Pure stojí cca 1700 Kč a Pulse Union něco přes 2000 Kč. Jedná se tedy o takovou průměrnou cenu v kategorii podtlakových pomůcek.

Vzhled, ergonomičnost

Design má Svakom opravdu krásný. Pulse Pure je k dostání v příjemné růžové (ten mám doma) nebo v neotřelé petrolejové barvě. Je esovitě zahnutý, dobře se drží a použití je velmi snadné. Součástí balení je praktický látkový sáček.

Hubička

Vnitřní průměr hubičky je 1,1 cm, což je stejně jako u Lelo Sona. Hubička je hlubší a má měkké zesílené okraje. Podobně jako Sona a Sila klitoris nasává dovnitř, což je moc příjemné.

Intenzita, výdrž, hlučnost

Intenzitou mi Pulse Pure připomíná opět Lelo Sona. Již ta první je celkem vydatná. Můžete si vybrat z 5 intenzit a také z 5 režimů podtlakových vln.

Výdrž je skvělá, ne sice taková, jako u pomůcek Lelo, ale rozhodně nadprůměrná.

Hlučnost je další věc, kterou má pomůcka podobnou se Sonou. Pokud máte nastavenou základní intenzitu, nedělá žádný velký rámus.

Pocity

Jelikož je za mě Svakom Pulse Pure něco jako taková druhá Sona, nemůžu říci, že by mi na 100% vyhovoval. Pro můj klitoris je dost silný a přikládám ho na něj tedy seshora nebo zboku (kdežto Silu můžu přiložit přímo na něj). Pokud máte rádi silnou a cílenou stimulaci, bude to hračka přesně pro vás.

Závěr

Doufám, že jsem vám pomohla se zorientovat alespoň v těchto čtyřech značkách pomůcek se sosáčkem. Rozhodně stojí za to si alespoň jednu podtlakovou hračku pořídit – jedná se totiž pravděpodobně o nejrychlejší způsob, jak dosáhnout vyvrcholení. Že průměrná žena potřebuje kolem 20 minut stimulace? Vůbec ne - když máte tu správnou hubičku, do dvou minut přijde výbuch.
Kačka
Autorkou článku je zapálená testerka provozující IG profil hrackypodlekacky. I když Kačka teprve začíná, své zkušenosti už má a věříme, že její cesta může pomoci i ostatním.
Další články autora Kačka
Dream Toys Vivre Gigi aneb překvapení v kalhotkách Grinding aneb vraťme se do dětství Malá, ale šikovná: Stimulátor DAME EVA Satisfyer Tri Ball aneb trojnásobná dávka slasti Proč si pořídit menstruační disk Ziggy Cup? Srovnání Satisfyer Pro 2 vs. Pro 2 Gen. 3 Yoni vajíčka - zázrak, nebo hrozba? Luxusní hýčkání stimulátorem Mea Must-have kousek v šuplíku? Luxusní masážní hlavice Lelo Soraya Beads aneb stroj na anální orgasmy Nečekaná síla Svakom Pulse Pure Kushi aneb japonský polštářek rozkoše Dokonalá příprava na anální sex? Dilatátor! Dotek luxusu se Shunga Aiko Jak na sex v koupelně? Objevte kouzlo měkkých pomůcek značky Iroha SATISFYER DOUBLE FLEX: Klasický králíček v novém kabátku Moje první zkušenost s elektrosexem Okurka, které by bylo do salátu škoda Recenze: Kladívko Aphojoy Orgasm 2v1 aneb dvojitá dávka slasti Peachy Mini Beads: Dechberoucí síla broskvového vibrátoru Dildo nebo Vibrátor? Univerzální průvodce světem erotických hraček Mořská panna vás potěší hned na několik způsobů Elegantní vajíčko MELO roztančí Váš bod G Podtlakové a sonické stimulátory klitorisu - Jak vlastně fungují? Magic Motion Vini: Vajíčko, které s vámi rádo vyrazí ven Recenze: Maximální zacílení s Twirling Fun od Satisfyer Satisfyer Top Secret + - Vaše tajemství v kalhotkách Recenze: Z podtlakového stimulátoru Melo se vám rozklepou kolena Dlouhá cesta k orgasmu, která se vyplatila
Články
Dárková sada Svakom 10th Anniversary Satisfyer Tri Ball aneb trojnásobná dávka slasti Srovnání Satisfyer Pro 2 vs. Pro 2 Gen. 3 Recenze: Vibrátor do kalhotek Svakom ERICA Recenze: DILDO s kuličkami SATISFYER DOUBLE BALL-R Lelo Soraya Beads aneb stroj na anální orgasmy Nečekaná síla Svakom Pulse Pure Recenze: Satisfyer Dual Crush Stimulátor Lora DiCarlo Baci Premium Pozice, které vás v zimě doslova zahřejí SATISFYER DOUBLE FLEX: Klasický králíček v novém kabátku Redaktorky eMimino.cz testovaly erotické hračky. Jak to dopadlo? SATISFYER CANDY CANE - malý, ale šikovný! Co můžete čekat od vibračního kroužku SATISFYER MAJESTIC DUO? Dvojité vibrátory, které jsou hitem letošního roku 3. část: Jaké pomůcky mohou při práci s pánevním dnem pomoci? Čekání na Vánoce může být vzrušující. Objevte ADVENTNÍ EROTICKÉ KALENDÁŘE Podtlakové a sonické stimulátory klitorisu - Jak vlastně fungují? Recenze: Maximální zacílení s Twirling Fun od Satisfyer Satisfyer Top Secret + - Vaše tajemství v kalhotkách Dlouhá cesta k orgasmu, která se vyplatila SMART pomůcky - co všechno umí "chytré" hračky? JAK NA DNO? Jak je na tom vaše pánevní dno dámy? Anální sex: Vše, co jste o něm potřebovali vědět! Jak vybrat správný vibrátor? Satisfyer Pro 2: je legendární vibrátor tak dobrý, jak se o něm říká? RECENZE - Zažijte WOW efekt s LELO Sona 2 Cruise Klišé stranou: Satisfyer Curvy 1+ je továrnou na extrémně silné orgasmy RECENZE - "Králíček" od Satisfyer bude užitečným společníkem Válka bezdotykáčů - Satisfyer Pro 2 versus Womanizer Satisfyer ENDLESS JOY: konečně vibrátor, se kterým si rovnocenně užijí oba partneři LELO - přední designérská značka produktů pro intimní život