Nejnovější článek: Jaké porno sleduje generace Z a co nejvíc vzrušuje Boomery? Objevte jejich tajné fantazie!
Partner of Notino
FLASH začal ⚡ Ceny za polovinu
Do konce zbývá
Zlevňovač dopravy
Dárek pro každého

JAK NA DNO? Jak je na tom vaše pánevní dno dámy?


obrázek


Slyšíme to ze všech stran - musíte posilovat, cvičit, běhat, skákat a ještě k tomu být sexy a ideálně velmi aktivní v posteli. A my víme, jak na to! Permanentku do fitka klidně zahoďte, protože tyhle svaly se hodí posilovat spíše doma. A partner i vy budete maximálně nadšení - proč a jak posilovat pánevní dno?

Co to vlastně pánevní dno je? Má ho každá žena a věřte, že je jeho funkce na výsost důležitá. To si však ženy často uvědomí až po porodu nebo v období přechodu, kdy si nemohou v klidu ani kýchnout, aby se nemusely bát. Spodní část pánve tvoří třívrstvá svalovina podpořena vazivovým aparátem. Pánevní dno drží a jistí zespodu orgány pánve - močový měchýř, dělohu s vaječníky, konečník a střeva. Je to zkrátka takový kulturista, který bojuje s velkou zátěží a gravitací. Další významnou funkcí dna pánevního je uzavírací, protože reguluje sevření a uvolnění močové trubice, vagíny a konečníku.

Díky za každý orgasmus

Zabrouzdejme nyní trochu do oblasti sexuální - díky pánevnímu dnu si užíváme sexuální vzrušení - orgasmus je zapříčiněn kontrakcemi svalů pánevního dna a díky němu jsme pak vitální, zdravé a nabité životní energií. Orgasmus způsobuje silné prokrvení, podporuje ozdravné procesy pánevní oblasti a podporuje průtok krve dolními končetinami. Pokud máte s dosažením orgasmu problémy, je čas na změnu!

Proč by měly ženy posilovat pánevní dno?

Dnešní uspěchaná doba je jako stvořena pro toto aktuální téma - sedavé zaměstnání, mnoho povinností a zbytečných stresů, ale i nedostatek pohybu je důsledkem málo funkčního pánevního dna, což zapříčiňuje problémy jako:

  - inkontinence (únik moči)
  - nefunkční břišní svaly
  - bolestivá záda
  - bolestivá menstruace
  - nedostatečně pevná vagína při souloži
  - snížená schopnost dosažení orgasmu

Takže jde hlavně o zdraví! Pánevní dno je také velmi oslabeno během těhotenství, po porodu či operacích, ale i během menopauzy.

Dalším důvodem bývá i dlouhodobě zvýšené zatížení při zvedání těžkých předmětů, při vytrvalém kašli nebo při chronickém zhoršení dýchání. Při poklesu dělohy dochází k poklesu prakticky celého pánevního dna, může tak poklesnout i močový měchýř, a pokud na něj tlačí děloha, dochází k inkontinenci.

PRAVIDELNÉ A SPRÁVNÉ POSILOVÁNÍ PÁNEVNÍHO DNA POMÁHÁ UDRŽET TĚLO V KONDICI. Souvisí velmi úzce se vzpřímeným držením těla, pro které potřebujeme správné napětí hlubokého stabilizačního systému a fyziologický způsob dýchání. Pomáhá nám udržet zdravý konečník bez hemeroidů a zdravé střeva bez zácpy, podporuje oběh krve a lymfy v dolních končetinách a v neposlední řadě zdravé funkční pohlavní orgány.

Jak posílit pánevní dno?

Posilovat byste měli opravdu každý den, protože jen pravidelnost, intenzita a vhodné cviky zajistí to, že vaše snaha padne na úrodnou půdu. Cvičení nejsou náročná a vy si je navíc můžete zpestřit díky sexuálním pomůckám.

Mezi základní cviky na posílení pánevního dna je správné dýchání, a to jak dýchání do břicha, tak do hrudníku. Na cvičení si vždy udělejte chvíli čas a klid. Dále je ideální zpevnění celého těla, kdy se zatíná také svalstvo pánevního dna a velmi se doporučují také Kegelovy cviky na posílení svalů pánevního dna, kdy rytmicky zatínáte svaly jako při zadržování močení. Cvičení je tedy možné i bez pomůcek, ale jednak nedosáhnete tak rychlých výsledků a za druhé, proč si to posilování trochu nezpříjemnit, když už máte tu možnost?!

Pomůcky pro posílení pánevních svalů

Venušiny kuličky

Vybírat můžete z opravdu široké škály produktů. Čím však začít? Nejčastější pomůckou na trénování svalů pánevního dna jsou VENUŠINY KULIČKY. Jedná se o jednu nebo dvě spojené kuličky, které v sobě ukrývají ještě menší kovové kuličky, které se při pohybu přelévají ze strany na stranu a způsobují tak intenzivní stimulaci ženských erotogenních zón. Pro začátek se doporučuje vybírat kuličky s menší hmotností. Kuličky se zavedou hluboko do pochvy k čemuž je možné použít lubrikační gel. Pro začátek se doporučuje kuličky používat 30 minut denně a po zavedení provádět běžný pohyb jako chůze, běh nebo klidně tanec či plavání. Tyto činnosti rozhýbou tělo, vytvářejí jemnou pohybovou energii a stimulují tak vaginální svaly. Postupem času je možné nechat kuličky zavedené po delší dobu, takže nic nebrání tomu vzít si je do práce nebo na výlet a posilovat v průběhu celého dne. Při výběru věnujte pozornost váze kuliček, ale hlavně materiálu. Jednolitý tvar bez záhybů a z lékařského silikonu bude jednodušší na manipulaci i čištění. Dvojité kuličky naproti tomu nabízejí možnost měnit závaží.


Vaginální činky

Další pomůckou, která skvěle poslouží, jsou VAGINÁLNÍ ČINKY. Jejich výhodou je ergonomický tvar pro snadnější zavádění a u některých typů možnost zakoupit celou sadu. Můžete tak začít s nejmenší činkou a postupně přecházet na těžší závaží. Hladký silikonový povrch je sice příjemný na dotek, ale pro zavádění je možné i zde využít lubrikačního gelu.Vibrační vajíčka, kuličky a trenažéry pánevního dna

Pokud chcete mít pocit, že jste udělali něco pro své zdraví, ale hlavně si to příjemně užít, vsaďte na vibrace. Ve verzi s vibracemi dnes už najdete jak VENUŠINY KULIČKY, tak také VIBRAČNÍ VAJÍČKA, což jsou v podstatě velmi diskrétní mini vibrátory, které po zavedení můžete ovládat přímo, dálkovým ovládáním a některé dokonce i přes mobilní telefon. Vaše potěšení tak můžete bez obav vložit do rukou partnera. Co je ale na této kategorii nejdůležitější, to jsou trenažáry pánevního dna, tzv. osobní trenéři, kteří nastavují cvičební programy a dokáží vyhodnotit cvičení i posun kupředu. A mnohdy i velice zábavnou formou. Využijte moderní technologie i pro blaho vašeho pánevního dna a vyzkoušejte si, jak jednoduché je posilovat tyto partie ve 21. století.Články
Satisfyer Tri Ball aneb trojnásobná dávka slasti Proč si pořídit menstruační disk Ziggy Cup? Yoni vajíčka - zázrak, nebo hrozba? Srovnání Satisfyer Pro 2 vs. Pro 2 Gen. 3 Luxusní hýčkání stimulátorem Mea Dream Toys Vivre Gigi aneb překvapení v kalhotkách Rotační ANTIBOLEHLAV - DREAM TOYS HONEY BEAR Recenze: DILDO s kuličkami SATISFYER DOUBLE BALL-R Must-have kousek v šuplíku? Luxusní masážní hlavice Stimulátory klitorisu: jaký je rozdíl mezi Satisfyerem, Womanizerem a dalšími? Recenze: Satisfyer Dual Crush Oblečená, neoblečená v catsuitu či bodystockingu Pegging: Praktika, která by mohla oživit i váš vztah? Pozice, které vás v zimě doslova zahřejí Hravost a kvalita jsou u hraček od Fun Factory poznávacím znamením Vibrační kroužek Duke - nejbezpečnější soukromý partner! Elegantní modrá Goddess kolekce vibrátorů vás zahřeje nejenom u srdce Značka Intimina- Strážce ženského intimního zdraví SATISFYER DOUBLE FLEX: Klasický králíček v novém kabátku Moje první zkušenost s elektrosexem Jak podle fyzioterapeutky správně cvičit s Venušinými kuličkami a vaginálními činkami Redaktorky eMimino.cz testovaly erotické hračky. Jak to dopadlo? SATISFYER CANDY CANE - malý, ale šikovný! Co můžete čekat od vibračního kroužku SATISFYER MAJESTIC DUO? Dvojité vibrátory, které jsou hitem letošního roku 3. část: Jaké pomůcky mohou při práci s pánevním dnem pomoci? Electric sucking massager: Kabelkový vibrátor pro rychlé potěšení Kroužek na penis Fun Factory NOS: Vyplatí se investovat? Čekání na Vánoce může být vzrušující. Objevte ADVENTNÍ EROTICKÉ KALENDÁŘE Podtlakové a sonické stimulátory klitorisu - Jak vlastně fungují? Recenze: Maximální zacílení s Twirling Fun od Satisfyer Satisfyer Top Secret + - Vaše tajemství v kalhotkách Dlouhá cesta k orgasmu, která se vyplatila Recenze - Vibrátor Fun Factory G5 Tiger a jeho volání divočiny SMART pomůcky - co všechno umí "chytré" hračky? STRONIC PETITE: Fun Factory pulzátory opravdu umí Yoni masáž: odhoďte předsudky a propojte se s vlastním tělem Od problémů s erekcí až k vakuové pumpě Anální sex: Vše, co jste o něm potřebovali vědět! Jak vybrat správný vibrátor? Proč vám nesmí chybět dildo? A jak vybrat to pravé? Satisfyer Pro 2: je legendární vibrátor tak dobrý, jak se o něm říká? RECENZE - Sundaze Pulse od FUN FACTORY vám rozzáří den Klišé stranou: Satisfyer Curvy 1+ je továrnou na extrémně silné orgasmy RECENZE - "Králíček" od Satisfyer bude užitečným společníkem Válka bezdotykáčů - Satisfyer Pro 2 versus Womanizer Satisfyer ENDLESS JOY: konečně vibrátor, se kterým si rovnocenně užijí oba partneři