GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ SLEVA 15 % na MASTURBÁTORY s kódem "MAS15"
Partner of Notino
LÁSKA A FESTIVALy- PŘIPRAVENI TO ZAŽÍT?
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Podtlakové a sonické stimulátory klitorisu - Jak vlastně fungují?

V posledních letech se stránky sexshopů po celém světě zaplnily inovativními stimulátory, které slibují bouřlivé orgasmy do pár minut a některé dokonce do minuty! A to všechno bez přímého kontaktu s klitorisem. Je to pravda? Jak takové pomůcky fungují? A jaký je rozdíl mezi podtlakovými a sonickými? Pokud v tom máte zmatek, můžu vás ubezpečit, že já ho měla také. Pokusím se tedy zodpovědět na nejčastější otázky, které vás dost možná zajímají, a vypíchnout základní rozdíly mezi jednotlivými značkami.

Satisfyer nebo Womanizer?

Nejznámějšími značkami spojovanými s podtlakem jsou Satisfyer a Womanizer, obě původem z Německa, které se liší především cenou. Zatímco Satisfyer je poměrně levný (například oblíbený model Penguin se dá sehnat za cca 600 Kč), u Womanizeru ceny začínají na dvou tisících korunách. Rozdílů mezi těmito značkami je samozřejmě více, třeba ve tvaru sací hubičky, hlasitosti, nebo vzhledu, zásadní však je, že obě značky pracují na principu podtlaku. To znamená, že vzduchovými vlnami nasají klitoris, a poté ho masírují tlakovými pulzy. Intenzita podtlaku i pulzů se liší u obou značek i jednotlivých modelů, kterých je na trhu spousta a výběr se stále rozšiřuje.

Já osobně jsem vyzkoušela pouze Satisfyer, a to model Pro Traveler a Pro 2+ Vibration. Druhý jmenovaný je navíc opatřen tlačítkem, kterým můžete k podtlaku přidat i vibrace- tuto funkci Womanizery nemají a pracují (zatím) všechny pouze s podtlakem. Může být tedy velice matoucí, když jsou podtlakové pomůcky obecně zahrnovány mezi vibrátory, jelikož mnohé žádnými vibracemi nedisponují.

Názory se různí, ale nejčastěji si majitelé Womanizeru pochvalují jeho jemnost oproti drsnějšímu Satisfyeru. Podle nich Womanizer více nasává, takže připomíná spíše pocity při použití vakuové pumpičky, nebo sání klitorisu při orálním sexu, a Satisfyer více pulzuje, což může být ženám s citlivějším klitorisem nepříjemné. Abyste přišla na to, jak to budete vnímat právě vy, budete to muset zkusit na vlastní kůži, protože každá žena má jiný klitoris, jinak pomůcku používá a má ze stimulace jiné pocity. Pro mne jsou to takové ťukající vlny, které jsou v nejnižším nastavení tak slabé, že je téměř necítím, při vyšším naopak už tak vydatné, že se mi to nelíbí.

Kam ho vlastně přiložit?

Všude je psáno, že pomůcka nasaje klitoris. Ano, ale v jakém místě? Klitoris je poměrně široký pojem. Když vezmeme v úvahu pouze jeho vnější část, tedy hlavu, můžeme stimulovat buď odhalený žalud, nebo tu část hlavy, která je schovaná pod předkožkou. Ženy, které nemají příliš citlivý klitoris, v pohodě zvládají přiložit stimulátor přímo na žalud, a ještě zvyšují intenzitu. Kdybych tohle udělala já, tak asi proletím stropem. Protože jsem byla na pochybách, jestli je můj klitoris normální, udělala jsem anketu mezi svými sledujícími na instagramu, a zjistila jsem, že je úplně v pořádku. Otázka zněla, jestli si podtlakové pomůcky přikládají přímo na žalud, nebo nad něj, tedy na místo, kde je klitoris překryt předkožkou a není vystaven tak výraznému dráždění. Přímou stimulaci volí 56 %, kdežto nepřímou 44 % žen (hlasovalo cca 300 žen). Odpověď tedy zní, stimulátor si přiložte, kam chcete. Na žalud klitorisu, nad něj, pod něj, ze strany, zkrátka si ho vyzkoušejte na různých místech, abyste přišla na to, kde je vám to příjemné.

Další zajímavost, se kterou jsem se setkala, je, že se těmto pomůckám dá rychle přivyknout, a tak, pokud tu svou budete používat delší dobu, zjistíte, že ji vnímáte o něco méně výrazně, než zpočátku. To může být dobře, pokud, tak jako já, vnímáte pulzy jako příliš intenzivní. Na internetu jsem se ovšem setkala s názory, že tlakové pomůcky obecně snižují dlouhodobě citlivost klitorisu a jsou tedy špatné, protože ničí přirozenou vnímavost našeho těla. Možná už jste na podobné příspěvky také narazila a lekla se, že váš klitoris nevratně znecitliví a odumře. Nebojte. Toto jsou naprosto nepodložené informace, neexistuje pro ně žádný důkaz, a vznikly pravděpodobně z též zkušenosti, o které jsem mluvila výše. Ta se však týká pouze přechodného snížení citlivosti z důvodu adaptace na stimulaci. Adaptace, tedy jakési přivyknutí tkáně na vyšší stupeň dráždění, je ale naprosto normální a nemá nic společného s nějakým přerušením nebo zničením nervových drah, které by jako jediné mohlo způsobit ztrátu nebo trvalé snížení citlivosti vašeho klitorisu.

Co jsou to sonické stimulátory klitorisu?

Kromě podtlakových vln se na trhu s hračkami objevily ještě vlny sonické, které slibují sonický orgasmus. Co to znamená, a jak se sonické pomůcky liší od podtlakových? V první řadě se zas tak moc neliší. Podtlak vzniká tak jako tak, protože když přiložíte prst na hubičku sonického stimulátoru, nasaje vám ho dovnitř, stejně jako ho nasaje Satisfyer. Liší se spíše ta druhá část, to, co se s prstem, potažmo klitorisem, děje uvnitř po nasátí. Nejsem žádný fyzik, takže vám přesně neřeknu, jaký je rozdíl ve frekvenci pulzních a sonických vln. Rozdíl ale skutečně pociťuji, protože namísto ťukání Satisfyeru sonická pomůcka vysílá vydatnější, ale zároveň jemnější vlny. Takové příjemnější.

Sonické, nebo taky zvukové vlny, jdou totiž více do hloubky, a podráždí tak struktury, které se nacházejí dál pod kůží. Představte si to jako to ťukání. Satisfyer klepe na povrch klitorisu, a možná proto je pro někoho příliš intenzivní- na povrchu žaludu klitorisu se totiž nachází největší množství nervových zakončení. Sonické vlny však neklepají- rovnou jdou dále a vstupují do vnitřních částí klitorisu, jeho těla, ramének a topořivých tkání. Cítíte je hluboko uvnitř, jako když jste na koncertě a hudba vám duní v těle, tady je to akorát o dost cílenější a dráždivější. Když se řekne sonická vlna, možná si vybavíte sonické zubní kartáčky. Ty už se prodávají nějaký ten pátek, sonické pomůcky jsou ale poměrně nová záležitost. Teprve před pár lety je představila švédská firma Lelo v rámci řady nesoucí název Sona. Od té doby vznikl ještě model Sona 2, Sona Cruise (Cruise hračky jsou natolik inteligentní, že po přitlačení k tělu automaticky zesílí), a LELO Sila, která je o něco něžnější než její starší sestra.

Já mám doma Sonu 2 a mám k ní pozitivní, i když trochu kontroverzní vztah. Ony sonické vlny jsou velmi příjemné, o tom žádná. Se Satisfyerem jsme si až tak nesedli, i když jsem ho zkusila jen párkrát, takže pravděpodobně neměl dostatek prostoru si se mnou sednout. I se Sonou bylo třeba se trošku skamarádit, zkoušet přikládat na různá místa v různých intenzitách atd. Sonu používám častěji a ráda. Na rovinu říkám, že jsem s ní, stejně jako se Satisfyerem, zatím nezažila žádný orgasmus, ALE pravidelně s ní zažívám dlouhé, předorgasmické stavy. Ty se do orgasmu zatím ani jednou nepřehouply, a tak jsem akci dokončila obvykle jinou hračkou s klasickými vibracemi. To ale vlastně není špatné, protože se jedná o zážitek sám o sobě dost příjemný, a po několika minutách, kdy mám Sonu tam dole přisátou, je klitoris krásně naběhlý a citlivý, a to o něco výrazněji a také rychleji, než kdybych na něj použila vakuovou pumpičku. Je to zvláštní, často máme tendenci hodnotit hračky podle toho, jak rychle nás přivedou do extáze. Tohle lehké trápení se Sonou jsem si ale dost oblíbila.

Orgasmus do pár minut?

Výrobci podtlakových pomůcek někdy uvádějí, že k orgasmu dojde u 98 % žen a že to bude orgasmus velice výbušný a rychlý. To všechno bez přímého kontaktu s klitorisem, takže bezvadná volba pro citlivé ženy.

Tak za prvé, s těmi čísly bych byla opatrná. Znám dost žen, které, stejně jako já, orgasmus s podtlakovou pomůckou prostě neměly, a z těchto rádoby statistik mohou snadno nabýt dojmu, že je s nimi něco v nepořádku. Všem nevyhovuje to samé. 98 % žen nejspíš dosáhne orgasmu s pomůckou, ale každá třeba s jinou.

Za druhé, přímý kontakt s klitorisem se sice neuskutečňuje, stejně se ale nedá říci, že by tyto pomůcky byly vhodnější pro ženy s citlivějším klitorisem, protože ta stimulace je zkrátka velice vydatná! Proto tyto pomůcky vyhovují mnohem více ženám, které preferují výraznější podněty- například jim nedělá problém přiložit si přímo na klitoris masážní hlavici nebo jinou pomůcku s vysokým stupněm vibrací.

A za třetí, možná, že ty ženy opravdu dosáhnou vyvrcholení za jednu, dvě minuty, ale je to taková výhra? Přijdu vyřízená z práce, najím se, dám si rychlou sprchu, a protože chci jít rychle spát, potřebuju rychlý orgasmus. Rychle se udělám a hotovo. Proč? Nebude pro mou psychiku i fyzické zdraví přínosnější, když se pomalu najím, ponořím se na delší dobu do bylinné koupele za svitu svíček, strávím příjemný čas sama se sebou, a při masturbaci taky nebudu nikam spěchat? Oddalování orgasmu je navíc strašně příjemná záležitost. Jenže pokud vrcholíte už za dvě minuty, asi pro něj moc prostoru nezbude. Co se týče Sony, tak uživatelky udávají o něco delší zážitek, než s podtlakovými pomůckami, stále se ale bavíme o pár minutách. Sonické pomůcky mi připadají zajímavější hlavně proto, že mě hloubkově rozvibrují (nevím, jak jinak to říct, ačkoliv se nejedná o vibrace), a cítím je zkrátka uvnitř sebe, což s jinými hračkami nezažívám.

U Sony stačí úplně nejnižší nastavení a fakt to cítíte, ne jako u Satisfyeru, kde jsem při prvním programu necítila prakticky nic. Zřejmě jsem si na tento druh stimulace zvykla natolik, že po pár týdnech používání volím někdy i silnější režimy a je mi to příjemné. Potíž je pouze v tom, že mě Sona zatím nepřivedla k orgasmu, jenom mě dráždí a dráždí, a to někdy až příliš, takže je klitoris předrážděn a další stimulace už není příjemná. Kromě klasického použití, kdy držím Sonu v ruce a přikládám ji ke klitorisu, jsem si oblíbila techniku, při které si lehnu na záda, pomůcku přisaji ke klitorisu (nebo tedy nad něj), tak, aby zůstala na místě, a užívám si. Sona podle mých zkušeností nasává rozhodně víc, než předtím Satisfyer (další plusový bod) takže snadno zůstane tam, kam ji posadíte.

Shrnutí vlastností

Doufám, že jsem vám zvládla trošku přiblížit obecnou povahu těchto pomůcek, a závěrem přikládám ještě stručný přehled vlastností jednotlivých pomůcek.
Podtlakové stimulátory
 • Fungují na principu podtlaku, kdy nasají klitoris a poté ho masírují jemnými pulzy
 • Pulzy stimulují tkáně spíše povrchově a pocitově do nich ťukají
 • K orgasmu dle výrobce dochází rychle a výbušně
 • Zástupci jsou především značky Satisfyer a Womanizer
 • Satisfyer má dle uživatelů výraznější pulzy, Womanizer zase větší podtlak
 • Satisfyer je levnejší, Womanizer je považován za luxusnější značku a je výrazně dražší záležitostí
 • Satisfyer vyrábí navíc modely, které mohou kromě podtlaku a pulzů vibrovat, a mají pro tuto funkci extra tlačítko
 • U novějších modelů Satisfyeru můžete využít propojení s mobilní aplikací
Sonické stimulátory
 • Fungují také na principu podtlaku, nasátý klitoris však stimulují sonickými (zvukovými) vlnami
 • Sonické vlny pronikají více do hloubky a dokážou tak stimulovat i vnitřní struktury klitorisu
 • Dosažení orgasmu trvá obvykle o něco déle než u podtlakových stimulátorů s pulzy
 • Orgasmus má být pocitově hlubší a bouřlivější s šířením do celého těla
 • Hlavním, a zatím zřejmě jediným zástupcem je značka Lelo s modely Sona a Sila
 • Sona se stala velmi oblíbenou pomůckou, má vydatnější vlny a užší hubičku, než novější a jemnější Sila
Kačka
Autorkou článku je zapálená testerka provozující IG profil hrackypodlekacky. I když Kačka teprve začíná, své zkušenosti už má a věříme, že její cesta může pomoci i ostatním.
Další články autora Kačka
Dream Toys Vivre Gigi aneb překvapení v kalhotkách Grinding aneb vraťme se do dětství Malá, ale šikovná: Stimulátor DAME EVA Satisfyer Tri Ball aneb trojnásobná dávka slasti Proč si pořídit menstruační disk Ziggy Cup? Srovnání Satisfyer Pro 2 vs. Pro 2 Gen. 3 Yoni vajíčka - zázrak, nebo hrozba? Luxusní hýčkání stimulátorem Mea Must-have kousek v šuplíku? Luxusní masážní hlavice Lelo Soraya Beads aneb stroj na anální orgasmy Stimulátory klitorisu: jaký je rozdíl mezi Satisfyerem, Womanizerem a dalšími? Nečekaná síla Svakom Pulse Pure Kushi aneb japonský polštářek rozkoše Dokonalá příprava na anální sex? Dilatátor! Dotek luxusu se Shunga Aiko Jak na sex v koupelně? Objevte kouzlo měkkých pomůcek značky Iroha SATISFYER DOUBLE FLEX: Klasický králíček v novém kabátku Moje první zkušenost s elektrosexem Okurka, které by bylo do salátu škoda Recenze: Kladívko Aphojoy Orgasm 2v1 aneb dvojitá dávka slasti Peachy Mini Beads: Dechberoucí síla broskvového vibrátoru Dildo nebo Vibrátor? Univerzální průvodce světem erotických hraček Mořská panna vás potěší hned na několik způsobů Elegantní vajíčko MELO roztančí Váš bod G Magic Motion Vini: Vajíčko, které s vámi rádo vyrazí ven Recenze: Maximální zacílení s Twirling Fun od Satisfyer Satisfyer Top Secret + - Vaše tajemství v kalhotkách Recenze: Z podtlakového stimulátoru Melo se vám rozklepou kolena Dlouhá cesta k orgasmu, která se vyplatila
Články
Satisfyer Tri Ball aneb trojnásobná dávka slasti Srovnání Satisfyer Pro 2 vs. Pro 2 Gen. 3 Recenze: DILDO s kuličkami SATISFYER DOUBLE BALL-R Lelo Soraya Beads aneb stroj na anální orgasmy Stimulátory klitorisu: jaký je rozdíl mezi Satisfyerem, Womanizerem a dalšími? Recenze: Satisfyer Dual Crush Stimulátor Lora DiCarlo Baci Premium Pozice, které vás v zimě doslova zahřejí SATISFYER DOUBLE FLEX: Klasický králíček v novém kabátku Redaktorky eMimino.cz testovaly erotické hračky. Jak to dopadlo? SATISFYER CANDY CANE - malý, ale šikovný! Co můžete čekat od vibračního kroužku SATISFYER MAJESTIC DUO? Dvojité vibrátory, které jsou hitem letošního roku 3. část: Jaké pomůcky mohou při práci s pánevním dnem pomoci? Čekání na Vánoce může být vzrušující. Objevte ADVENTNÍ EROTICKÉ KALENDÁŘE Recenze: Maximální zacílení s Twirling Fun od Satisfyer Satisfyer Top Secret + - Vaše tajemství v kalhotkách Dlouhá cesta k orgasmu, která se vyplatila SMART pomůcky - co všechno umí "chytré" hračky? JAK NA DNO? Jak je na tom vaše pánevní dno dámy? Anální sex: Vše, co jste o něm potřebovali vědět! Jak vybrat správný vibrátor? Satisfyer Pro 2: je legendární vibrátor tak dobrý, jak se o něm říká? RECENZE - Zažijte WOW efekt s LELO Sona 2 Cruise Klišé stranou: Satisfyer Curvy 1+ je továrnou na extrémně silné orgasmy RECENZE - "Králíček" od Satisfyer bude užitečným společníkem Válka bezdotykáčů - Satisfyer Pro 2 versus Womanizer Satisfyer ENDLESS JOY: konečně vibrátor, se kterým si rovnocenně užijí oba partneři LELO - přední designérská značka produktů pro intimní život