Nejnovější článek: Jaké porno sleduje generace Z a co nejvíc vzrušuje Boomery? Objevte jejich tajné fantazie!
Partner of Notino
FLASH začal ⚡ Ceny za polovinu
Do konce zbývá
Zlevňovač dopravy
Dárek pro každého

Dildo nebo Vibrátor? Univerzální průvodce světem erotických hraček

Chtěli byste si pořídit novou hračku, ale nemůžete si vybrat, protože máte pocit, že je toho na trhu prostě moc? Nejste sami. Nabídka je obrovská, což je na jednu stranu fajn - jenže kdo se v tom množství air pulse stimulátorů, duálních vibrátorů a pulzátorů má vyznat? Berte proto tento článek jako takového průvodce základními typy hraček.
Docela často se mi stává, že mi přijde zpráva od pána, říkejme mu třeba pan Novák. Pan Novák má manželku, které chce pořídit dárek k narozeninám - ale ne tak ledajaký! Nějaký...sexy. A protože paní Nováková ještě žádnou pomůcku nevlastní, obrací se pan Novák na mě, abych mu s výběrem pomohla. A to je ošemetné - já přece paní Novákovou neznám, a nevím tedy, co má ráda. Manžel ji sice zná, ale je otázka, jestli zná také její skryté tužby a přání. Jestli nemají takový ten nudný sex ve středu večer před spaním. Nebo jestli paní Nováková neskrývá tajnou sbírku dild v šuplíku. Kdyby ale byla přímo dotázána, tak ten dárek zase nebude překvapení. Proto se pana Nováka nejprve ptám, jaký druh stimulace jeho žena preferuje - klitorální, nebo spíše vaginální, anální? Obvykle si není jistý. Ale protože vím, že drtivá většina žen touží po přímé stimulaci klitorisu, doporučím něco na něj. Anebo vibrátor, který se dá použít ven i dovnitř. Nejednou byl takový pán překvapený, že mu nedoporučuji XXL dildo s přísavkou - to my ženy přece milujeme, ne? Úplné zaplnění. V takovém případě je načase odkázat pana Nováka na učebnici anatomie...
Z tohoto pohledu je lepší, když mi o radu píše někdo, kdo by si rád pořídil pomůcku pro sebe, a je tedy schopen mi říci, jaký druh stimulace má rád. Můj malý průvodce by mohl pomoci oběma skupinám tazatelů.

Nevibrační pomůcky

Začneme pomůckami, které nemají žádný strojek, nic, co by pouštělo vibrace, vlny, elektrické pulzy a podobně. Sem by se mohl řadit i například polštář, na kterém mnozí z nás hupsali jako malé děti (a někdo hupsá dodnes, proč ne), nebo sprchová hlavice. Hlavními zástupci této skupiny jsou dilda, vakuové pumpy, venušiny kuličky, anální kolíky, erekční kroužky a masturbátory pro pány. Dále sem patří například clinic pomůcky, tedy různá vaginální zrcadla, plastové nůžky nebo dilatátory, ty tu ale nebudu dále rozebírat, stejně jako všemožné svorky, jejichž použití je asi všem více méně jasné. S takovými pomůckami navíc osobně nemám zkušenost, tedy kromě svorek na bradavky, které mohou být vítaným zpestřením hrátek. Většinu těchto pomůcek najdete v kategorii BDSM.

Dildo

Dildo je pomůcka, která obvykle slouží k zasouvání do vagíny nebo análního otvoru a při některých hrátkách třeba i do úst. Obvyklá délka se pohybuje mezi 15 a 20 cm, výběr samozřejmě záleží na účelu a osobních preferencích. Tvarem může připomínat pánské přirození, nějaký druh zeleniny, nebo třeba chapadlo, může být všelijak zahnuté, mít výstupky, nebo může být rozdvojené, určené ke dvojité penetraci nebo lesbickým hrátkám, kdy každá z partnerek má v sobě zasunutý jeden konec. Pokud dildo disponuje plochou, rozšířenou základnou, lze ho vložit do postroje strap-on (připínák).
Na výběr máte nejen ze spousty tvarů a velikostí, ale také materiálů. Dnes se dilda vyrábějí nejčastěji z lékařského silikonu, který je zdravotně nezávadný a na dotek příjemně hebký a měkký. Dle mého názoru je nejlepší osobní návštěva sexshopu, kde si hračku osaháte, pomačkáte, a uvidíte na vlastní oči reálnou velikost a průměr, což vám výběr dost usnadní. Možná budete mít tendenci sáhnout po levnějším kousku - chápu, že dildo za dvě stě korun může vypadat lákavě. Pokud si ho však nepřijdete osahat, ale objednáte jej online, mohli byste se dost divit, co vám přijde domů. Materiály, jako je například TPE, TPR, PVC nebo PU (termoplastický elastomer, termoplastická guma, polyuretan, polyvinylchlorid) totiž mohou mít charakteristický umělý zápach, lepkavý povrch, mohou obsahovat škodlivé látky, a navíc se v jejich pórovité struktuře mohou více držet bakterie. Není to tak u všech - osobně mám doma jedno krásné dildo z TPE, které je ohromně příjemné. Jistotu nezávadnosti a příjemného povrchu však u těchto materiálů prostě nemáte. Zmínila bych ještě ABS plasty, které sice někdy mohou obsahovat škodlivé ftaláty, zato se na nich ale nechytají bakterie, dobře kloužou, a velice dobře se myjí. Z ABS bývají vyrobeny tvrdé pomůcky.
S výše zmíněnými materiály je vhodné používat lubrikační gely na vodní bázi, aby nedošlo k poškození povrchu. Pak tu ale máme ještě dva materiály, u kterých druh lubrikantu nemusíte vůbec řešit, a to je kov a sklo.
Kovové pomůcky by měly být ideálně vyrobeny z chirurgické oceli, která je hypoalergenní - ostatní (například hliníkové) mohou způsobovat alergické reakce, jelikož někdy obsahují příměsi niklu. Já vlastním kovový anální kolíček, a musím říct, že se oproti silikonu mnohem snáze zavádí - ihned vklouzne dovnitř. Na druhou stranu je samozřejmě výrazně tvrdší, což ne každému vyhovuje. Velkou výhodou kovu je, že se dobře myje, k umytí lze použít jakékoli mýdlo (silikon vyžaduje jemnější mycí gely), a také skvěle drží teplotu, takže hračku můžete třeba ohřát pod tekoucí vodou, nebo zchladit v lednici.
Skleněná dilda jsou obvykle vyrobená z kvalitního borosilikátového skla, které je velice pevné a odolné, takže nehrozí, že by se snadno rozbila. I tak je ale vhodné skleněné hračky skladovat v tlustším textilním sáčku nebo vystlané krabičce, aby se zabránilo nehodě. Osobně skleněné hračky miluju, raději je však nepoužívám třeba v koupelně, kde jsou tvrdé povrchy. Stejně jako kov je sklo jednoduché na údržbu a drží teplotu. V poslední době se těší velké oblibě skleněná dilda s výstupky, která skvěle stimulují bod G a snadno vás dovedou k mokrému orgasmu.
Posledním materiálem, který bych zde zmínila, je dřevo. Samozřejmě pokryté lakem, aby nemohlo dojít k zaseknutí třísky. Jsou to opravdu nádherné, netradiční kousky, obvykle ručně vyráběné. S těmito pomůckami se opět doporučují pouze gely na vodní bázi.
Co se týče výběru dilda, tak tedy doporučuji vzít v úvahu všechny výše popsané aspekty. Za takový základní kousek do šuplíku považuji realistické silikonové dildo s hladkým povrchem a přísavkou. Tím nic nezkazíte a v případě, že to je vaše první hračka, se alespoň budete mít od čeho odpíchnout - vyhovuje mi materiál? Jsem spokojená s délkou, šířkou, povrchovou úpravou? A hned budete o krok blíže poznání, jaké dildo je to pravé pro vás.

Anální kolíčky

Anální kolíček je vlastně něco jako dildo, ale do zadních vrátek. A také se s ním obvykle nepohybuje, jen se zavede a nechá na místě. Stejně jako u dilda je důležité, abyste si rozmysleli, co od svého kolíčku očekáváte. Jste začátečník? Tak to pro vás nejspíš bude vhodná nejmenší velikost (někdy označována S). Nebo se prodávají sady, kde máte rovnou tři velikosti, a můžete tak roztahovat zadeček postupně. Důležité je, aby kolíčku nechyběla bezpečnostní patka, tedy rozšířená spodní část, která brání kolíčku, aby se ztratil uvnitř.
Můj první anální kolíček stál 69 korun a byl vyrobený z TPE materiálu. Nebyl špatný, ale hned po zakoupení jiného, silikonového, jsem ho přestala používat, jelikož tak zvláštně drhnul, a to i s lubrikantem. Někdo tvrdí, že jsou pro začátečníky vhodné hladké materiály, jako je sklo a kov, jenže já si myslím, že jsou příliš tvrdé. Pokud použijete dostatek gelu, a tím mám na mysli opravdu hodně gelu, tak je za mě silikon optimální volba.
V nabídce sexshopů najdete spoustu různých tvarů - nejběžnější je takový ten kapkovitý. Úplný začátečník ale možná bude mít problém se zavedením něčeho, co se tak prudce rozšiřuje - vhodnější je užší kolíček s postupnějším rozšiřováním. Oblíbené jsou taky nafukovací kolíčky s pumpičkou, u kterých si sami zvolíte velikost podle pokročilosti a nálady.
Kolíčky, které mají na patce třpytivý kamínek, nebo třeba růžičku, se někdy nazývají anální šperky. To znamená zkrátka jen to, že kromě své funkce také skvěle vypadají. Třeba při poloze zezadu bude kamínek svítit na vašeho partnera, zatímco bude přirážet.

Anální korálky

Osobně mám anální korálky moc ráda. Jsou další skvělou volbou pro začátečníky, protože první kuličky bývají opravdu malinkaté. Sami si určíte, kolik kuliček zavedete dovnitř, a můžete s nimi při masturbaci nebo sexu pohybovat dovnitř a ven, což přináší naprosto úžasné pocity.

Vakuové pumpy

Tohle je věc, které se spousta lidí z nějakého důvodu bojí. Já si dříve klasicky myslela, že jsou pumpy jen pro muže s poruchami erekce? Samozřejmě, že nejsou. Jsou vhodné ke zpestření jakýchkoliv hrátek, pro muže navíc k dostání ve variantě 2v1, tedy pumpa a masturbátor v jednom (například Calexotics).
A co teprve vakuovky pro ženy! Pamatuji si, že jsem použití vakuové pumpy na vulvě poprvé zahlédla na nějakém videu, a od té doby jsem toužila to vyzkoušet. Možná to ženy děsí kvůli tomu, že na videu obvykle dojde k opravdu výraznému zvětšení celé vulvy - upozorňuji, že to realitě příliš neodpovídá. To by musela být pumpa přisátá hodně dlouho. Pro účely masturbace nebo partnerské předehry nám však postačí chvilka - intimní partie se krásně prokrví a jsou pak příjemně zcitlivělé. Skvělé jsou také sady baněk různých velikostí, kdy si můžete vyzkoušet, jaké to je mít nasátou celou vulvu, nebo třeba jen klitoris či bradavky. Je to, řekla bych, velice vzrušující, takže za mě vakuové hrátky rozhodně stojí za vyzkoušení.

Masturbátory a erekční kroužky

Občas pánům závidím, že mají na výběr tolik druhů masturbátorů. Realistické masturbátory, vyhřívané masturbátory, masturbátory s funkcí sání, jednorázová masturbační vajíčka? Jistě, my ženy toho máme dohromady na výběr více, ale tak nějak si dokážu představit, že jsou tyto pomůcky hodně příjemné.
Masturbátor obvykle vypadá trošku jako větší baterka s otvorem (a někdy i pysky a klitorisem u realistických modelů), uvnitř bývá strukturovaný silikonový povrch, a některé pomůcky mají uvnitř navíc už připravený lubrikant, který se aktivuje namočením do vody.
Erekční kroužky jsou obvykle vyrobené z TPE/TPR materiálu a fungují tak, že se navléknou na kořen penisu ke zkvalitnění erekce. Děje se tak stlačením žíly na hřbetu penisu, čímž dochází k návratu menšího množství krve z penisu do oběhu. Kroužek by nikdy neměl škrtit příliš - ideální je proto zakoupit buď sadu kroužků různých velikostí, z nichž si poté vyberete tu pravou, anebo erekční smyčku, kterou si utáhnete, jak chcete. Tak či tak by kroužky neměly zůstat nasazené déle než 15 - 20 minut, aby se v penisu krev nekumulovala déle, než je nutné.

Vibrační pomůcky

V rámci tohoto průvodce bych chtěla zmínit různé druhy vibrátorů, i když bych sem zařadila i podtlakové pomůcky, sonické stimulátory a pulzátory. O rozdílu mezi podtlakovými neboli air pulse pomůckami a sonickými pomůckami jsem psala samostatný článek, který naleznete též na blogu Flagranti nebo zde. Jde v zásadě o to, že air pulse hračky (Satisfyer, Womanizer a další) jemně nasají klitoris a poté ho stimulují tlakovými vlnami, kdežto sonické hračky (Lelo Sona a Sila) disponují vlnami sonickými, které pronikají hlouběji do tkání, a celý prožitek tak bývá intenzivnější. Některé z těchto stimulátorů mají kromě podtlakových funkcí navíc funkci vibrací, které se dají zapínat samostatným tlačítkem.
Pulzátory mívají také funkci vibrací, zároveň se ale dokáží samy od sebe rychle pohybovat dopředu a dozadu - mohou se tedy řadit mezi přirážecí vibrátory, jelikož si s nimi nenamůžete zápěstí.

Klasické vibrátory

Co si představíte pod slovem vibrátor? Zeptala jsem se sestry, a odpověď mě moc nepřekvapila - velikou, křiklavě růžovou pomůcku ve tvaru pánského přirození, s výrazným žilkováním a hlasitým chodem. Takhle často společnost pohlíží na erotické pomůcky, což mě mrzí - existuje třeba něco krásnějšího, než roztomilé hračky od Satisfyeru v pastelových barvách, zabalené do krabičky s magnetickým uzávěrem? U spousty z nich by náhodný návštěvník ani nepoznal, že se jedná o erotickou pomůcku.
Do kategorie klasických vibrátorů bych zařadila ty, které se zasouvají do vagíny - typickým zástupcem je třeba Liv 2 od značky Lelo. Je to zkrátka takový ten základní kousek, který by doma neměl chybět. Dá se zasouvat dovnitř a zároveň prsty nebo jinou hračkou dráždit klitoris, nebo ho můžete použít na klitoris rovnou.

Vibrátory s ramínkem na klitoris

Jinak také vibrátory typu "rabbit". Zažily boom v době vysílání seriálu Sex ve městě, kde si Charlotte jeden pořídila a byla z něj tak unešená, že nevycházela z domu, aby si se svým králíčkem mohla užívat. Některé mívají navíc funkci přirážení, vyhřívání, nebo přídatné anální ramínko.
Obvykle se dají ovládat obě ramínka zvlášť, takže pokud stejně jako já dáváte přednost vibracím buď uvnitř, nebo venku, a ne dohromady, budou pro vás tyto pomůcky to pravé ořechové.

Malé klitorální vibrátory

Moje oblíbená kategorie! Malé, roztomilé hračky, ve kterých se skrývá silný motor. Vejdou se do každé kabelky a využijete je při masturbaci i při sexu. Tvarů je na trhu spousta - můj oblíbený má ouška, která obklopí klitoris a stimulují ho z obou stran.
Mezi tyto hračky můžeme řadit i nenápadné vibrátory do kalhotek - například klasický motýlek, který se gumovými popruhy připevní za stehna a pas, ploché vibrátory s magnetkem, pomocí něhož drží v rozkroku vašeho spodního prádla, nebo vibrátory s vaginálním či análním ramínkem.

Masážní hlavice - magic wands

Další pomůcka, kterou jsem zahlédla poprvé v Sexu ve městě. Originální Magic Wand stojí okolo tří tisíc korun a je neuvěřitelně výkonná. Pokud si chcete pořídit masážní hlavici, klidně si kupte nějakou levnější (například od Satisfyeru za cca 1200 Kč), protože z mé zkušenosti i ty levnější bývají hodně výkonné. Až tak, že i základní nastavení to na mě bývá trochu moc. Rozdíl pak bývá v tlumení vibrací v části, kde hlavici držíte, ale samozřejmě i v materiálech. V takovém případě doporučuji dopřát svému klitorisu menší předehru, kdy si ho nejprve hladíte prsty a poté na jeho okolí a celou vulvu začnete hlavici opatrně přikládat. Pokud už o sobě víte, že potřebujete vydatnější stimulaci, bude magic wand pro vás tou pravou pomůckou.
Muži masážní hlavice využijí také - někteří si pochvalují například jemné přikládání k uzdičce nebo hrázi.

Elektrostimulační vibrátory

O něco dražší pomůcky, než jsme zvyklí. Elektrosex je vcelku novinkou na trhu. Elektrické vibrátory mají hlavní výhodu v tom, že jsou velice tiché, a nabízejí nové pocity, které při používání běžných vibrátorů nezažijeme. Lehké mravenčení, jaké možná znáte z elektroléčby v rehabilitačních zařízeních, můžete vyzkoušet na vlastní kůži - například vibrátor Yequ Kieran E-Shock seženete na e-shopu Flagranti pouze za 977 Kč.

Smart vibrátory

Jako poslední skupinu bych uvedla chytré neboli smart pomůcky, které lze ovládat přes mobilní aplikaci. Tyto aplikace bývají zdarma ke stažení v App store i Google play a nabízejí mnohem širší spektrum vibračních nebo sacích programů, než fyzická tlačítka na hračce. Stačí spárovat s vaším telefonem! Například značka Satisfyer má svou aplikaci Satisfyer Connect, pomocí které si s vámi partner může hrát klidně z druhého konce světa.

Dildo vs. Vibrátor

Já osobně to mám tak, že do vagíny používám raději nevibrační dildo. Přijde mi, že například skleněnými pomůckami dokážu mnohem lépe stimulovat vaginální stěny a oblast bodu G, než silnými vibracemi. Navíc, pokud používám zároveň vibrátor na klitoris, stává se mi, že mi pocitově vibrace splývají a nemám opravdové potěšení ani z jednoho. Nejraději tedy masturbuji se zasunutým dildem a vibrátorem na klitorisu, nebo naopak - vibrátor zasunu dovnitř, zatímco si prsty masíruji klitoris.
Některým ženám stačí k uspokojení dildo a prsty, jiným jsou zase vibrace prostě nepříjemné. Obecně se ale dá říci, že ideální je mít v šuplíku obojí. Jsou to zkrátka dva odlišné typy pomůcek, které se mohou stát skvělými týmovými hráči, když jim to dovolíte.
Kačka
Autorkou článku je zapálená testerka provozující IG profil hrackypodlekacky. I když Kačka teprve začíná, své zkušenosti už má a věříme, že její cesta může pomoci i ostatním.
Další články autora Kačka
Dream Toys Vivre Gigi aneb překvapení v kalhotkách Grinding aneb vraťme se do dětství Malá, ale šikovná: Stimulátor DAME EVA Satisfyer Tri Ball aneb trojnásobná dávka slasti Proč si pořídit menstruační disk Ziggy Cup? Srovnání Satisfyer Pro 2 vs. Pro 2 Gen. 3 Yoni vajíčka - zázrak, nebo hrozba? Luxusní hýčkání stimulátorem Mea Must-have kousek v šuplíku? Luxusní masážní hlavice Lelo Soraya Beads aneb stroj na anální orgasmy Diskrétní a výkonný Vush Pop Swish Stimulátory klitorisu: jaký je rozdíl mezi Satisfyerem, Womanizerem a dalšími? Nečekaná síla Svakom Pulse Pure Kushi aneb japonský polštářek rozkoše Dokonalá příprava na anální sex? Dilatátor! Dotek luxusu se Shunga Aiko Jak na sex v koupelně? Objevte kouzlo měkkých pomůcek značky Iroha SATISFYER DOUBLE FLEX: Klasický králíček v novém kabátku Moje první zkušenost s elektrosexem Okurka, které by bylo do salátu škoda Recenze: Kladívko Aphojoy Orgasm 2v1 aneb dvojitá dávka slasti Peachy Mini Beads: Dechberoucí síla broskvového vibrátoru Mořská panna vás potěší hned na několik způsobů Elegantní vajíčko MELO roztančí Váš bod G Podtlakové a sonické stimulátory klitorisu - Jak vlastně fungují? Magic Motion Vini: Vajíčko, které s vámi rádo vyrazí ven Recenze: Maximální zacílení s Twirling Fun od Satisfyer Satisfyer Top Secret + - Vaše tajemství v kalhotkách Recenze: Z podtlakového stimulátoru Melo se vám rozklepou kolena Dlouhá cesta k orgasmu, která se vyplatila