Doprodej prádla pro ženy EWA BIEN 💛 Sleva -30 % na celou značku ZDE
Partner of Notino
CUTE hračka týdne s překvapením
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Moje první zkušenost s elektrosexem

Zatímco naše babičky možná ani nevěděly, že nějaké erotické pomůcky vůbec existují, a v Československu skoro žádné k dostání nebyly, dnes máme tolik možností, že často nevíme, jakou cestou se vydat. Každou chvíli na nás odněkud vyskočí vzrušující novinka – jako třeba elektrostimulační vibrátor.

Bezpečnost na prvním místě

Co vám proběhne hlavou, když se řekne elektrosex? Představa svázané ženy, jejíž tělo se zmítá v křečích? Tak to není elektrosex, ale hororový film. Stejně jako několik dalších praktik jsou hrátky s elektrickými impulzy často považovány za ryze BDSM záležitost. Stejně jako třeba svazování, které může být jemné a takzvaně vanilkové, může být i elektrosex velice něžný a určitě se není čeho bát, pokud dodržíte několik základních pravidel:
  • pro elektrosex používejte výhradně pomůcky k tomu určené – žádné antény, nabíječky a další předměty v domácnosti
  • nikdy nepoužívejte proud přímo ze zásuvky – souvisí s bodem výše, jelikož pomůcky určené pro elektrosex se do zásuvky zapojují maximálně při nabíjení…
  • při hrátkách se řiďte pokyny výrobce, před použitím si pozorně nastudujte příbalové informace
  • pomůcky aplikujte jen od pasu dolů, vyhněte se okolí srdce, krku a hlavy – pokud byste elektřinou stimulovali například oblast hrtanu, existuje riziko udušení kvůli ochromení nervu, který inervuje bránici
  • elektrostimulaci provádějte pouze na zdravé pokožce/sliznici
  • pokud máte srdeční potíže, poraďte se před použitím pomůcek se svým lékařem. Obecnou kontraindikací jsou hlavně arytmie, zavedený kardiostimulátor a těhotenství
  • nejprve si elektrické impulzy zkuste třeba na ruce a poté na oblasti stehen, hýždí, třísel nebo spodního bříška, než se vrhnete na genitálie
  • začínejte vždy od nejnižší intenzity – každý z nás má jiný práh citlivosti a co jednomu připadá jako nic, může druhému být vyloženě nepříjemné

Trapézy, nebo klitoris?

Byli jste někdy na elektroléčbě? V rehabilitačních centrech se elektrický proud běžně využívá k relaxaci svalů a zbavení bolesti, nebo naopak ke stimulaci poškozených nervů a urychlení reinervace svalů například po úrazech. Já chodila na elektroléčbu v rámci rehabilitace se svými ztuhlými trapézy. Zpočátku to bylo zvláštní, člověk cítí takové lehoučké brnění, mravenčení, štípání až kousání. Když jsem si na tyto nové pocity zvykla, byla léčba docela příjemná.

U použití elektrostimulačních pomůcek je to podobné – nejprve cítíte to mravenčení, a pokud zvyšujete intenzitu, dostaví se lehké záškuby svalů, což může být už pro někoho nepříjemné. To znamená, že nižší intenzity jsou vhodné pro kohokoliv, kdo si chce opepřit sex či masturbaci, ty vyšší mohou člověka i trochu potrápit, takže se už jedná spíše o zmíněné BDSM praktiky. Je třeba mít na paměti, že každý vnímáme tyto stimuly jinak, každý jsme jinak citlivý. Někoho tohle mravenčení a kousání dostává do varu, někomu to může být třeba příjemné, ale ne v erotickém slova smyslu, zkrátka to s ním nic nedělá. Pravdou však je, že právě elektrostimulace mnohým ženám pomohla při problémech s dosažením orgasmu, jelikož zasáhla ty správné nervy, ty, které na běžné dráždění nereagují. Pokud tedy trpíte anorgasmií, určitě i tato varianta stojí za zkoušku.

Abyste zjistili, jestli právě vám pomůcky využívající elektrické impulzy vyhovují, nezbývá nic jiného, než si nějakou pořídit a vyzkoušet ji, ať už s partnerem nebo bez něj. Protože je většina z nás zvyklá na úplně jiný druh stimulace, jako je tření, vibrace, nebo třeba tlakové vlny, může se tento zcela nový vjem zdát jaksi podivný. Když se však opravdu uvolníte a otevřete novým možnostem, pravděpodobně zjistíte, že se elektrické stimuly postarají o originální a neobvykle hluboký prožitek. Pokud se jedná o párové hrátky, chtěla bych zde připomenout důležitost vědomého souhlasu a vzájemné důvěry.

Elektrický pás cudnosti?!

Jakou si tedy vybrat pomůcku, pokud jsem se rozhodla, že dám elektrosexu šanci? Existuje jich spousta. V zásadě se dělí na dvě hlavní skupiny – pomůcky s jednopólovými elektrodami a pomůcky s dvoupólovými neboli bipolárními elektrodami. Jednopólové jsou vlastně klasické elektrody plus a minus – jsou dvě a každá se přiloží k jiné části těla. Anebo je připojena k tělu jen jedna, zatímco druhá je součástí nějakého předmětu, třeba řetězové důtky, kterou se přejíždí přes nějakou oblast vašeho těla. Bipolární elektrody obsahují hlavně modernější pomůcky, jako jsou vibrátory, masturbátory, Venušiny kuličky, vajíčka, anální kolíčky, stimulátory žaludu nebo třeba elektrostimulační pás cudnosti pro pány.

Pokud ještě nemáte s elektrickou stimulací žádné zkušenosti, bude lepší si pořídit cenově dostupnější pomůcku, a pokud vám tento druh dráždění sedne, můžete sáhnout po dalších. Nebo třeba po sadě pro elektrosex.

Já dostala na vyzkoušení elektrostimulační vibrátor Yequ Kieran E-Shock. Přiznám se, že jsem se ho zpočátku trochu bála – přeci jen je to elektřina a mě okamžitě začaly napadat nehody, které by se mi s ním mohly stát. Brzy jsem ale zjistila, že je to neškodná a moc hezká hračka, se kterou se dá užít spousta zábavy.

Yequ Kieran E-Shock

Vibrátor Yequ Kieran E-Shock má velmi krásnou pudrově růžovou barvu a lehce prohnutý ergonomický tvar. Povrch tvoří jemně drážkovaný silikon, stříbrné ovládání ve spodní části pomůcky je z ABS plastu. Dva kovové plíšky v horní části umožňují přenos elektrických impulzů.

Pomůcku lze ovládat pomocí dvou tlačítek – jedno je označeno vlnkami připomínajícími dvojité w, druhé je označeno bleskem. Pokud dlouze podržíte w tlačítko, zapnete klasické vibrace. Krátkým zmáčknutím přejdete na další režim, dohromady můžete vybírat z 12 vibračních a pulzačních rytmů. Delším podržením blesku pak aktivujete elektrické výboje – přepínat se dá mezi 7 módy.

Vibrátor je voděodolný, takže ho samozřejmě můžete umýt, ale jen pod tekoucí vodou – není radno ho pod vodu ponořovat, a ani to není bezpečné, jak už jsem zmiňovala výše. Při hrátkách můžete sáhnout po lubrikačním gelu na vodní bázi, nebo se prodávají speciální gely pro elektrosex, které zvyšují vodivost proudu.

Jaká tedy byla moje zkušenost s touto hračkou? Zajímavá. Musím říct, že po necelém roce intenzivního testování všelijakých pomůcek jsem zkusila něco, co je opravdu úplně jiné. Protože jsem citlivka, zůstala jsem po celou dobu stimulace u intenzity číslo jedna, a nezaváděla jsem vibrátor dovnitř. Stimulovala jsem si pouze vnitřní strany stehen, zadek a vulvu. I tak to byl dost vydatný zážitek, něco, na co moje tělo není zvyklé. Protože se odjakživa trochu více obávám o své zdraví, měla jsem problém se zcela uvolnit – co když tohle, a co když tamto? Proto bych si hrátky pravděpodobně lépe užila s někým, komu důvěřuji, a komu bych stimulaci prostě svěřila do rukou a nemusela řešit své strachy. Tohle je každopádně dle mého názoru hlavní nevýhoda elektrosexu – nutnost jakési obezřetnosti, to, že je třeba mít na zřeteli bezpečnostní pravidla, abychom vyloučili možná rizika. Na druhou stranu za tu trošku nepohodlí zkoušení nových věcí stojí, nemyslíte?

Kačka
Autorkou článku je zapálená testerka provozující IG profil hrackypodlekacky. I když Kačka teprve začíná, své zkušenosti už má a věříme, že její cesta může pomoci i ostatním.
Další články autora Kačka
Dream Toys Vivre Gigi aneb překvapení v kalhotkách Grinding aneb vraťme se do dětství Malá, ale šikovná: Stimulátor DAME EVA Satisfyer Tri Ball aneb trojnásobná dávka slasti Proč si pořídit menstruační disk Ziggy Cup? Srovnání Satisfyer Pro 2 vs. Pro 2 Gen. 3 Yoni vajíčka - zázrak, nebo hrozba? Luxusní hýčkání stimulátorem Mea Must-have kousek v šuplíku? Luxusní masážní hlavice Stimulátory klitorisu: jaký je rozdíl mezi Satisfyerem, Womanizerem a dalšími? Nečekaná síla Svakom Pulse Pure Kushi aneb japonský polštářek rozkoše Dokonalá příprava na anální sex? Dilatátor! Dotek luxusu se Shunga Aiko Jak na sex v koupelně? Objevte kouzlo měkkých pomůcek značky Iroha SATISFYER DOUBLE FLEX: Klasický králíček v novém kabátku Okurka, které by bylo do salátu škoda Recenze: Kladívko Aphojoy Orgasm 2v1 aneb dvojitá dávka slasti Peachy Mini Beads: Dechberoucí síla broskvového vibrátoru Dildo nebo Vibrátor? Univerzální průvodce světem erotických hraček Mořská panna vás potěší hned na několik způsobů Elegantní vajíčko MELO roztančí Váš bod G Podtlakové a sonické stimulátory klitorisu - Jak vlastně fungují? Magic Motion Vini: Vajíčko, které s vámi rádo vyrazí ven Recenze: Maximální zacílení s Twirling Fun od Satisfyer Satisfyer Top Secret + - Vaše tajemství v kalhotkách Recenze: Z podtlakového stimulátoru Melo se vám rozklepou kolena Dlouhá cesta k orgasmu, která se vyplatila
Články