Doprodej prádla pro ženy EWA BIEN 💛 Sleva -30 % na celou značku ZDE
Partner of Notino
FLASH začal ⚡️ Sleva až 59%
Do konce zbývá
Zlevňovač dopravy
Dárek pro každého

3. část: Jaké pomůcky mohou při práci s pánevním dnem pomoci?

Občas se stává, že ženy navštíví specializovanou fyzioterapeutku nebo se zúčastní kurzu zaměřeného na posilování pánevního dna a dokud tam aktivně chodí, tak cvičí. Jakmile ale kurz skončí, postupně cviky zapomenou a ztratí motivaci. A stejné to je i u žen, které si v euforii zakoupí plné očekávání Venušiny kuličky, ale použijí je párkrát a poté už nikdy více. Přesně toto se stane celé polovině žen, které si nějakou pomůcku zakoupily.
Abyste nedopadly stejně, pojďme se podívat, jaké pomůcky jsou na posilování pánevního dna nejvhodnější a na co byste se měly zaměřit.

70 % žen si jako první pomůcku vybírá Venušiny kuličky

Nejprve bychom si měli vysvětlit, co to Venušiny kuličky jsou. Obvykle jde o jednu nebo dvě spojené kuličky, které mají uvnitř po jedné menší kuličce. Ta při pohybu naráží do stěn a přenáší vibrace do větších kuliček a ty zase do vaginálních stěn, ve kterých těmito vlnami dochází k výraznému prokrvení a aktivaci svalstva. Zároveň se zapojují i svaly v okolí vagíny, protože se žena snaží udržet kuličky uvnitř. Mnohé ženy sahají po kuličkách v domnění, že budou posilovat a zároveň u toho pocítí příjemné pocity díky stimulaci. A tady pozor, ne vždy to tak totiž musí být a velká část žen pohybující se kuličku uvnitř pochvy vůbec necítí. Zároveň je u kuliček vhodné spojit jejich zavedení s nějakým pohybem, který na tu dobu plánujete. Ať už to bude jóga, tanec nebo úklid. Není nutné je mít zavedeny dlouho, postačí pár minut. Důležitá je ale pravidelnost. Pokud si je tedy zavedete a vyrazíte do práce, kde prosedíte osm hodin u počítače, můžete nám věřit, že tady se výsledky nedostaví. Naopak si můžete přivodit problémy, protože takto své pánevní dno neúměrně přetížíte. Po jakémkoliv cvičení pánevního dna by měla následovat jeho relaxace a uvolnění!
Pokud to s trénováním myslíte vážně, doporučujeme si vybírat kuličky, které jsou v sadách a nabídnou vám tak více možností, kam se posouvat. Ideální je začínat na hmotnostech 20 až 40 gramů a postupně závaží vyměňovat za větší, pokud už nebudete mít problém udržet bez problému danou váhu. Postupně se tak můžete vytrénovat až na váhy okolo 100 gramů.

Vaginální činky - pomůcky, kterou téměř nikdo nezná

Vaginální činky jsou zdravotnickou pomůckou, která byla vytvořena opravdu pouze k posílení pánevního dna. Oproti kuličkám jsou činky zcela vyplněny a nic v nich nekmitá. Ideální variantou je celá sada, která většinou obsahuje hned několik činek s různými gramážemi. Velikostně bývají činky buď stejně velké a liší se pouze závažím, nebo jsou i po této stránce odstupňovány, třeba jako je tomu u Satisfyer Yoni Power, kdy začínáte s největší činkou, která je i paradoxně nejlehčí a postupně se propracováváte k nejmenší (a nejtěžší) variantě. Na tu už si může troufnout opravdu spíše buď žena, která za sebou nemá porod, a nebo dámy s opravdu vytrénovaným pánevním dnem.
S činkami můžete trénovat buď aktivně, nebo pasivně. Ideální je si je opět zavést před nějakou fyzickou aktivitou, pokud ale samozřejmě máte jistotu, že danou zátěž už zvládnete bez strachu, že vám někde na veřejnosti vyklouznou. Cvičit samozřejmě můžete i u televize či jiné nenáročné činnosti, ale je dobré s nimi vědomě pracovat a snažit se je přitáhnout směrem nahoru při zatínání pánevního dna.

Vaginální trenažery - váš osobní trenér schovaný do aplikace

Tak jako se doba a technika posunuly kupředu, změnilo se i vnímaní cvičení. Všichni dnes chceme mít pod kontrolou počet kroků, monitorujeme si každou aktivitu a porovnáváme se buď se sebou samými, nebo ostatními. I u posilování pánevního dna ta možnost už je. Některé pomůcky totiž vznikly už s aplikací, která vám umožní si nejenom hlídat své výsledky, kontrolovat svůj progres, ale i zábavnou formou trénovat. Dokáží být vaším osobním trenérem, který vás upozorní na trénink a nastaví vám takový cvičební plán, abyste co nejdříve viděly výsledky.
Asi nejzajímavějším zástupcem mezi vaginálními trenažery je Perifit. Tuto pomůcku před prvním cvičením nakalibrujete a poté už jen sledujete své výsledky a pokroky. Vaše svaly pánevního dna reagují na hru, kterou máte ve vašem mobilním telefonu a kterou takto ovládáte. Vyhýbání se komínům tak získává úplně nový rozměr. Recenzi si můžete přečíst zde.

Hledáte spíše duchovní rozměr? I pro vás máme řešení

Yoni vajíčka, to je možná to, co hledáte a potřebujete. Nezajímají vás výkony, jen chcete udělat něco pro sebe? Vajíčka z minerálních kamenů můžete vybírat intuitivně, nebo si objednat konkrétní minerální kámen, který máte ráda nebo vás zaujaly jeho vlastnosti. Yoni vajíčka se používají trošku jinak než předchozí pomůcky. Důležité je tady vybrat si velikost a pozor, menší znamená v tomto případě těžší na cvičení. Ženy po porodu a s oslabeným dnem by si měly vybírat největší vajíčko (často označováno jako L) a nejmenší velikost přenechat dívkám a ženám, které už mají potřebný cvik a dokáží dobře naslouchat vlastnímu tělu. Vajíčka mohou mít v sobě dírku na provlečení šňůrky, ale ta není potřeba. Vajíčko se v pochvě nemá kam ztratit a určitě se nemusíte bát, že byste jej nedostala ven. Chce to jen trošku cviku a správnou polohu ve dřepu, kdy jemně zatlačíte a vajíčko vám vyklouzne ven.

Co vlastě znamená Yoni?

Slovo Yoni vychází ze sanskrtu a značí ženské lůno nebo také posvátný prostor ženy, který je jejím centrem síly a moudrosti. Drahé kameny, ze kterých jsou vajíčka vyráběna, mají navíc mnohé vlastnosti, které této pomůcce dávají další rozměr a mohou vám pomoci s dalšími psychickými nebo fyzickými obtížemi. Přikládají se jim mimo jiné i vlastnosti jako probouzení kreativní energie, vášně, libida a sexuality. Chcete se dozvědět něco více o Yoni masáži? Článek najdete zde. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv pomůcku nebo typ cvičení, myslete na to, že k výsledkům se i tady musíte propracovat. Pokud si nejste jistá, jak začít, určitě se obraťte na specializovanou fyzioterapeutku, která vás nejprve prohlédne a určí, na co konkrétně se potřebujete zaměřit.
A poslední tip na závěr: pánevní dno intenzivně cvičíte také během sexuálního styku. Pokud zvýšíte intenzitu, možná už žádná další odborná pomoc nebude potřeba.
Články
Satisfyer Tri Ball aneb trojnásobná dávka slasti Proč si pořídit menstruační disk Ziggy Cup? Srovnání Satisfyer Pro 2 vs. Pro 2 Gen. 3 Dream Toys Vivre Gigi aneb překvapení v kalhotkách Must-have kousek v šuplíku? Luxusní masážní hlavice Rotační ANTIBOLEHLAV - DREAM TOYS HONEY BEAR Recenze: DILDO s kuličkami SATISFYER DOUBLE BALL-R Stimulátory klitorisu: jaký je rozdíl mezi Satisfyerem, Womanizerem a dalšími? Recenze: Satisfyer Dual Crush Oblečená, neoblečená v catsuitu či bodystockingu Stimulátor Lora DiCarlo Baci Premium Pozice, které vás v zimě doslova zahřejí Vibrační kroužek Duke - nejbezpečnější soukromý partner! Elegantní modrá Goddess kolekce vibrátorů vás zahřeje nejenom u srdce Značka Intimina- Strážce ženského intimního zdraví SATISFYER DOUBLE FLEX: Klasický králíček v novém kabátku Moje první zkušenost s elektrosexem Jak podle fyzioterapeutky správně cvičit s Venušinými kuličkami a vaginálními činkami Redaktorky eMimino.cz testovaly erotické hračky. Jak to dopadlo? SATISFYER CANDY CANE - malý, ale šikovný! Co můžete čekat od vibračního kroužku SATISFYER MAJESTIC DUO? Dvojité vibrátory, které jsou hitem letošního roku Electric sucking massager: Kabelkový vibrátor pro rychlé potěšení Čekání na Vánoce může být vzrušující. Objevte ADVENTNÍ EROTICKÉ KALENDÁŘE Podtlakové a sonické stimulátory klitorisu - Jak vlastně fungují? Recenze: Maximální zacílení s Twirling Fun od Satisfyer Satisfyer Top Secret + - Vaše tajemství v kalhotkách Dlouhá cesta k orgasmu, která se vyplatila SMART pomůcky - co všechno umí "chytré" hračky? Od problémů s erekcí až k vakuové pumpě JAK NA DNO? Jak je na tom vaše pánevní dno dámy? Anální sex: Vše, co jste o něm potřebovali vědět! Jak vybrat správný vibrátor? Proč vám nesmí chybět dildo? A jak vybrat to pravé? Satisfyer Pro 2: je legendární vibrátor tak dobrý, jak se o něm říká? RECENZE - Zažijte WOW efekt s LELO Sona 2 Cruise Klišé stranou: Satisfyer Curvy 1+ je továrnou na extrémně silné orgasmy RECENZE - "Králíček" od Satisfyer bude užitečným společníkem Válka bezdotykáčů - Satisfyer Pro 2 versus Womanizer Satisfyer ENDLESS JOY: konečně vibrátor, se kterým si rovnocenně užijí oba partneři LELO - přední designérská značka produktů pro intimní život