Jak jsem to měla po porodu já
Mimochodem, povolené pánevní dno nemusíte řešit jenom po porodu, ale třeba i po gynekologických operacích či při potížích s inkontinencí. Pokud si stejně jako já rády užíváte, je pánevní dno dobré posilovat. Zlepší se díky tomu vaše sexuální prožitky a zpevnění pánevního dna prý dokonce pomáhá při nemožnosti dosáhnout orgasmu.
Můžete se setkat se spoustou pohledů na to, kdy začít cvičit pánevní dno po porodu. V zásadě se dělí na dvě skupiny. Podle prvního je ideální začít co nejdříve po porodu. V šestinedělí je tělo od přírody nastaveno k involuci (vše se stahuje a vrací k normálu), a proto je vhodné toho využít. Druhý postoj zase preferuje nechat šestinedělí na kompletní regeneraci a nijak do ní aktivně nezasahovat. Bez ohledu na to, který způsob je vám bližší, podělím se s vám o své tipy, které můžete vyzkoušet, až se na to budete cítit.
Cviků na posílení této oblasti najdete na internetu spoustu, velmi známé jsou tzv. Kegelovy cviky, které v roce 1948 vymyslel americký gynekolog Arnold Kegel. Jak je na tom vaše pánevní dno, můžete zjistit hned při příští návštěvě toalety (zastavte proud moči ? svaly, které vám k tomu pomohly, jsou přesně ty, o kterých v dnešním článku píšu). Je to skvělý test, ale rozhodně to není dobrý způsob, jak pravidelně posilovat pánevní dno a mohlo by vám to způsobit zdravotní problémy.
Další možností, jak možná ještě rychleji dosáhnout výsledků, je zakoupit si nejrůznější pomůcky. Nejznámější jsou asi Venušiny kuličky, které nejspíš většina z vás zná a možná je i doma má. Já dokonce vlastním rovnou několikery (kovové, silikonové), ale jak se říká, pokrok nezastavíš. Sáhla jsem tedy po novější pomůcce, především proto, že jsem chtěla celý postup co nejvíce urychlit a zefektivnit.
VAGINÁLNÍ TRENAŽÉR PERIFIT KEGEL EXERCISER
Jediné, co k použití potřebujete, je smartphone, do kterého si stáhnete aplikaci, která je kompatibilní jak s jablky, tak Androidem. To je asi vše, co potřebujete před prvním použitím vědět. Ovládání je velmi jednoduché, stejně jako princip hry. Celé posilování spočívá v hraní počítačové hry, kterou ovládáte právě přes trenažér zasunutý v pochvě. Nepatřím mezi milovníky počítačových her, nikdy jsem vlastně ani žádnou pořádně nehrála. Princ of Persia mi umřel vždy, když měl poprvé přeskočit ty kůly, a tím celé moje paření u kompu v období dospívání skončilo. Přesto, nebo možná právě proto, mě hra, kterou při posilování hrajete, neskutečna bavila. Pokud hrajete nějaké sofistikovanější hry, můžete si vybrat i z dalších designů / herního prostředí, mě celou dobu stačil motiv hor, které mám ráda. Nejedná se opravdu o nic složitého, sbíráte kytičky, vyhýbáte se ptáčkům v hezké krajině. Používala jsem Perifit vždy večer v posteli (nejvhodnější poloha pro veškeré cvičení pánevního dna je vleže, nikoliv vsedě nebo ve stoje, kdy orgány více ?tlačí? na pánevní dno) po dobu 7 až 10 minut.
Jako u každého cvičení je důležitá pravidelnost, u Perifitu ucítíte výsledky opravdu brzy, což je fajn. Ale nebudu vám lhát, čím lépe jsem se uvnitř cítila, tím méně jsem bohužel hrála. Což je škoda, protože, jak jsem zmiňovala, čím víc naposilováno máte, tím lepší jsou vaše sexuální prožitky. Proto se chci k pravidelnému sbírání kytiček znovu vrátit. Už to nepotřebuji tak často, jak tomu bylo po porodu, ale dvakrát až třikrát týdně by bylo fajn. Na trenažeru oceňuji příjemný tvar, který je mi osobně mnohem bližší než třeba Venušiny kuličky. Pokud máte rádi progres, výsledky a grafy, bude se vám líbit, že veškeré cvičení je zaznamenáváno a vy vidíte, jak se zlepšujete. Nejlepší mi na celé aplikaci připadá individuální nastavení. Přizpůsobuje se kondici vašeho pánevního dna, před každou hrou si totiž nakalibrujete intenzitu.
Pokud vás trápí bolesti a nejste si jistá, že už je tam dole všechno ready na hraní videoher s aplikací Perifit, poraďte se před prvním použitím se svým lékařem. Nejsem gynekolog, takže i když si s vámi moc ráda píšu o nejrůznějších sexy hračkách, tohle opravdu posoudit nedokážu.