Nejnovější článek: Jaké porno sleduje generace Z a co nejvíc vzrušuje Boomery? Objevte jejich tajné fantazie!
Partner of Notino
FLASH začal ⚡ Ceny za polovinu
Do konce zbývá
Zlevňovač dopravy
Dárek pro každého

Jak se cítit (i po porodu) vždy sexy

Tato otázka nám vrtá hlavou vždy, když na Instagramu nebo blogu blikne nový příspěvek od Lucie Hříšné, autorky blogu My Secret Passion a knihy Můj tajný život, ve které přibližuje svůj dřívější život luxusní společnice. Lucie je ale už také maminkou na plný úvazek. Jaké to je a co všechno se pro ni změnilo se dozvíte z našeho rozhovoru.
U vás, Lucie, byla tato vlastnost určitou dobu nutností, předpokládám. Jako luxusní společnice jste musela nejenom vypadat sexy, ale také se tak určitě i cítit. Z vašich fotek soudím, že tato potřeba vám zůstala, je to tak?
Máte pravdu, ráda se nejenom cítím dobře, ale baví mě být sexy. Možná slovo smyslnost je výstižnější, na veřejnosti nemám ráda ?levný?, prvoplánově podbízivý styl, ať už se bavíme o oblékání nebo líčení. Baví mě spíš rafinovanost, hra různých detailů a materiálů, která popustí uzdu fantazii a záleží už na každém, co si představí dál.
Jak to děláte a kde na péči o sebe berete čas?
Asi jako každá maminka, kdykoliv to jde. Náš syn vstává opravdu brzo, takže v čase, kdy většina lidí obvykle vstává, už mám hotovou spoustu věcí, třeba včetně pleťové masky, vyfoukaných vlasů, nalíčení, strečinku, přípravy snídaně atd. Ale samozřejmě ten spánkový deficit je pak znát v podvečer. Veškerou péči o sebe, do které počítám i cvičení, už mám tak zaběhnutou a zautomatizovanou, že nemám problém ji skloubit s péčí o malého. Horší je to se vším, co se odehrává mimo domov, kam nemám možnost si syna vzít s sebou. Některé aktivity, jako například kosmetiku atd., jsem na chvilku omezila. Vnímám to tak, že za pár let, až už o moji přítomnost děti stát nebudou, budu moct ve zkrášlovacích salónech trávit spoustu času.
Snažíte se zůstávat atraktivní hlavně kvůli sobě, nebo kvůli partnerovi?
Rozhodně kvůli sobě, muži přicházejí a odcházejí. Nic netrvá věčně, důležité je dělat věci pro sebe, pro svůj dobrý pocit.
Změnilo se něco narozením vašeho syna?
Asi všechno a nic😊. Samozřejmě je to velká změna, která byla plánovaná a moc jsme se na ni těšili. Ale pořád jsem to já, zajímají mě a baví stejné věci. Nemyslím si, že narozením potomka se lidé změní, i když se to často říká. Podle mě spíše spánkový deficit, únava, či to, že už nemáte tolik času jako dřív, způsobí, že si vybíráte, kdy a čemu se budete věnovat. Leckdy se ukáže, co skutečně chcete, co vás baví a co třeba někdo dělal kvůli tomu, aby potěšil nebo se zavděčil druhým. Pokud jste k sobě byli upřímní, následovali jste svoje potřeby, sny a touhy, tak je ta změna jenom příjemná, protože (alespoň za mě) příchod miminka do rodiny je nepopsatelně krásný. Nedokázala jsem si představit, kolik radosti, štěstí, kouzelných momentů a svým způsobem i naplnění během prvních týdnů se synem zažijeme.
Je něco, co byste doporučila novopečeným maminkám? Myslíte si, že je důležité o sebe pečovat za všech okolností?
Já myslím, že je důležité dělat to, na co se cítíte. At už to pro kohokoliv znamená cokoliv. Já se ráda cítím dobře, baví se kosmetika, líčení, všechny podobné holčičí rozkošnosti. Je teda pravda, že díky permanentnímu make-upu, na který nedám dopustit, se defacto líčit nemusím, ale mám ráda sjednocenou a prozářenou plet, lehký make-up jsem měla i v porodnici. Když jsem se druhý den převlékla z nemocničního eráru a nalíčila se, hned mi bylo stoprocentně líp.
Ale je to individuální, stejně jako to, co pod slovem péče vlastně vnímáte. Za mě tam patří i péče o naši tělesnou schránku, včetně zdravé stravy, cvičení a různých potravinových suplementů. Proto jsem s tímhle vším začala už v šestinedělí. To, že jsem se vrátila ke všemu, co mám ráda, mi pomáhalo cítit se dobře. A vlastně možná i díky tomu jsem neměla pocit, že se mi naprosto změnil život.
Moje jediné doporučení je najít si čas na správný pohyb, protahování se, posilování pánevního dna nebo třeba i fyzioterapii, pokud je třeba. Čím dříve budete fit tím víc si budete užívat nejenom čas s miminkem, ale i s partnerem, což je zase důležité pro domácí pohodu.
Umíte si představit, že to takto budete mít, i kdybyste se jako rodina dále rozrostli?
Určitě, protože taková jsem. Nemám to nastavené tak, že něco dělám, protože musím. Dělám to, protože mě to baví a těší. V závislosti na tom, kdy k nám přijde další miminko, buď ještě více zrychlím, protože díky synovi vidím, že se všechno dá zvládnout mnohem rychleji, než mi to trvalo před ním, nebo budu více využívat pomoci ? se s dvěma a více dětmi už asi nebude možné vše stíhat. Uvidíme. Podle mě všechno jde, když se chce, vždy je nějaká možnost nebo způsob, jak si to zařídit.
Už před porodem jste se pečlivě připravovala na to, co bude potom. Překvapilo vás v něčem vaše tělo?
Patřím mezi typy lidí, kteří se rádi připravují na vše předem, ale je pravda, že v tomhle případě můžete načerpat spoustu informací dopředu, ale stejně do poslední chvíle nebude vědět, co využijete, a co ne. Jak jsem psala na blogu, trošku mě poporodní forma zaskočila. Nemyslím vizuální stránku (nečekala jsem, že den po porodu budu vypadat jako před otěhotněním), ale míra bolesti, délka hojení i povolené pánevní dno mne celkem nepříjemně zaskočily. Už před porodem jsem měla doma nachystané prášky proti bolesti, dubovou kůru a trenažér Perifit. Upřímně, doufala jsem, že ani jedno z toho nebudu muset vytáhnout. Což se bohužel nestalo, využívala jsem vše opravdu hojně?
Jakou roli ve vašem životě hraje sex?
Velmi důležitou. Nejsem nymfomanka, i když už jsem se to o sobě párkrát v reakcích na svůj blog dočetla. Pouze si ráda užívám milostné hrátky se vším, co k tomu patří. Baví mě zkoušet, experimentovat a zažívat nejrůznější druhy vyvrcholení. Když budete dobře znát své tělo a jeho potřeby, tak třeba i s pomocí různých erotických pomůcek zažijete rozličná vyvrcholení. Je to cesta poznání, která je pro mě osobně fascinující a doufám, že i nekonečná 😊. Osobně rozlišuji ?vypínací? orgasmy, které vás vystřelí do nadgalaktických výšin a ze kterých po pár vteřinách odpadnete do lehkého kómatu, či naopak vyvrcholení, která vás nabudí, probudí a dodají vám spoustu energie. Když se s tím naučíte pracovat, je to nejenom příjemné, ale i výhodné pro běžné dny, třeba i ty na mateřské.
Co myslíte, že muži obdivují na ženách nejvíce? Čím jste si je dokázala vždy získat?
Jej, to kdybych věděla? Pánové si vybírají společnost především na základě fotografií, ale také podle dalších informacích, které má daná společnice uvedené v profilu. Tím už je předem dáno, že vás oslovují muži, kterým se líbíte. Nikdy to není o tom, že zaujmete všechny.
Jak už jsem zmiňovala na začátku, mě nejenom na nezávazných milostných schůzkách baví ta lehkost, hravost, rafinovanost. Možnost hodit pravidla všedních dnů za hlavu, flirtovat, nespoutaně si užívat a nemuset řešit, co bude potom, jestli vůbec nějaké potom bude. Takže kromě vzhledu třeba i tímhle přístupem.
Jaké jsou vaše další plány do budoucna? Chystáte nyní něco, třeba napsat další knihu, nebo se naplno věnujete rodině?
Naše rodina, byť zatím tříčlenná, je můj hlavní a dlouhodobý plán. Ostatní aktivity se snažím volit tak, abych byla spokojená nejenom já a můj muž, ale především malý. Jelikož jsem si dlouhou dobu užívala, a troufnu si říct, že ve spoustě oblastí i víc, než je běžné, nemám velkou potřeba tlačit něco na sílu a na úkor malého.
Už dlouhou dobu mám rozepsaný e-book, takový guide book pro Hříšné holky, ale k jeho dokončení bych potřebovala nejenom trošku víc času, ale i pár hodin spánku navíc😊. Stejné je to i s knížkou, téma mám v hlavě, ale aktuálně nemám prostor na psaní delšího textu. Jsem ráda, že se zvládám věnovat blogu, protože psaní článků, postování fotek a testování erotických hraček nebo prádla mě neskutečně baví.
Lucie Hříšná
Už několik let Lucie píše blog mysecretpassionlife.com, kde se čtenáři sdílí nejrůznější tipy na sexy život, svůdné krajkové prádlo, erotické pomůcky. Má pocit, že v rámci každodenních povinností někdy zapomínáme na všechny slastné okamžiky v životě, což je velká škoda. "Čas na krásný, naplněný, vzrušující život je tady a teď", říká Lucie, která je také autorkou knížky Můj tajný život.