GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ SLEVA 15 % na VIBRÁTORY s kódem "VIB15"
Partner of Notino
LÁSKA A FESTIVALy- PŘIPRAVENI TO ZAŽÍT?
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Yoni masáž: odhoďte předsudky a propojte se s vlastním tělem

Jednou ze zásad skvělého sexuálního života je zůstat otevřený novým věcem. Ať už jde o mindfulness, tantru nebo erotické pomůcky z krystalů, sex se stává oblastí, kde se trendy střídají rychlostí těch módních. Yoni masáže, tedy speciální masáže vulvy, které před nedávnem obletěly celý svět, si rychle našly své zapřisáhlé fanynky i odpůrce.

Co přesně je Yoni masáž?

Yoni je starodávné slovo pocházející se Sanskrtu, označující celou oblast ženských genitálií a reproduktivního systému. Yoni masáž, někdy také pod názvem vaginální mapování, je speciální typ masáže vulvy, který má za cíl propojit lidi se svou vulvou, a pomoci tak bojovat s traumaty a posílit potěšení z různých doteků v této oblasti. Masáž pochází z tantrického učenía dokáže být velmi terapeutická. Pozor, ačkoliv se jedná o velmi intimní praxi, jejím cílem není sexuální potěšení ani orgasmus (ačkoliv se to může stát). Stejně jako vede masáž celého těla k relaxaci a uvolnění, u yoni masáže jde o to samé. A mimochodem, existuje i alternativa, ve které jde o masáž penisu- lingam masáž.

Proč mě má Yoni zajímat, když nevede k orgasmu?

Ačkoliv na nás v dnešní době křičí sex z kdejaké reklamy, filmů a písniček, konverzace kolem intimních problémů a pohlavních orgánů je stále zastřena studem a stigmaty. Věděli jste, že spousta žen doteď neví, jak přesně vypadá jejich vulva? Tip: Dejte si dnes za úkol důkladně se podívat na své pohlavní orgány zrcátkem a prohlédnout si, jak přesně vypadají. Všímejte si různých tvarů, záhybů, zbarvení kůže. To vše nemá vést k žádným mindrákům: naopak, každé pohlavní orgány jsou jedinečné a to je na nich skvělé. Nejste si jistá? Mrkněte se třeba na projekt The Vulva Gallery , s portréty vulv a osobními příběhy jejich majitelek. Stigma z toho, jak naše pohlavní orgány vypadají a mindráky z velkých stydkých pysků či zbarvení nám často brání v užívání si sexu naplno za bílého dne. Mnohdy se ženy, kterým se nedaří dosáhnout vyvrcholení, nebo trpí vaginální suchostí či bolestí při sexu cítí pod neskutečným tlakem, který vede k nenávisti k vlastnímu tělu a vyhýbání se rozkoši a sexu. Yoni masáže jsou tu od toho, abyste si udělala čas jen sama pro sebe a naučila se přijmout svou vlastní vulvu, uvolnila se a zkusila se poddat novému typu smyslových vjemů. Že to zní jako nějaké ezoterické blbosti? Možná, ale možná je třeba být otevřený novým věcem a z každého trendu si vzít to, co je pro vás důležité. Berte to jako poznávací cestu, kterou pohodlně můžete prozkoumávat i sama, bez zapojení jiných.

Jak Yoni masáž probíhá a mohu si ji vyzkoušet i sama?

Yoni masáž vám může dopřát specialist(ka), partner(ka) nebo i Vy sama. Zde bychom však chtěli varovat před různými šarlatány- než se rozhodnete navštívit profesionálního maséra, ujistěte se, že jde opravdu o certifikované kvalitní pracovníky. Není to tak dávno, co světem otřásl šílený příběh o vaginálním háčkování, při kterém docházelo k sexuálnímu zneužívání. Tím vás rozhodně nechceme odrazovat od nových zážitků, bohužel, obezřetnosti není nikdy dost.

A nyní - jak na Yoni masáž doma? Nejprve, nepodceňte vhodné prostředí a ujistěte se, že máte dostatek času a vlastní prostor. Zvažte přítmí, svíčky, cokoliv, co vás uvolňuje a v čem se cítíte dobře. Hluboce se nadechněte a nechte všechny myšlenky odplout pryč. Pokud se vám do hlavy neustále vrací starosti, nic se neděje ? zkuste je přijmout a říct si, že obavy i starosti jsou přirozená součást života, ale v tuto chvíli se jimi nemusíte trápit. Na Yoni masáž se obecně doporučuje dlouhotrvající lubrikant, například vysoce kvalitní kokosový olej, který nevysychá. Rozetřete ho po celé své vulvě, promasírujte si třísla, dotýkejte se svých stydkých pysků, snažte se uvolnit a vnímejte každý záhyb své vulvy. Dejte si za úkol najít svůj klitoris, dotýkat se ho, přemýšlet nad tím, co cítíte. Cílem ale není se vzrušit a masturbovat- jistě, může se to stát, ale hlavně jde o to poznávat své tělo. Až se budete cítit dostatečně uvolněná, vsuňte dildo nebo prst zhruba 2 centimetry do pochvy (nebo také Yoni) a představte si, že je jako hodiny- 12 hodin je pod klitorisem. Postupně vždy zatlačte na každou hodinu ve směru hodinových ručiček a vnímejte, jaké pocity vám to přináší. Na každém místě vždy chvíli počkejte, případně ho promasírujte a vnímejte své tělo a emoce. Některé ženy popisují, že se jim chce smát, jiným plakat, některé cítí intenzivní rozkoš, to vše je v pořádku, emoce nepotlačujte. Vnímejte, co vás při tom napadá, co je příjemné a co ne. Hluboce u toho dýchejte.

Až budete hotová, je dobré nechat si prostor na malý debriefing. Zamyslete se, co vám masáž přinesla, na čem je třeba pracovat, co vás napadalo a jaké emoce jste cítila. Je něco, co chcete zlepšit? Něco, co nebylo příjemné? Není také od věci naordinovat si po yoni masáži čas pro sebe: ať už si napustíte vanu, zdřímnete, zajdete běhat či na jógu, uděláte dobře své mysli i tělu. Pokud vás dlouhodobě trápí nějaké problémy, není od věci kontaktovat terapeuta či sexuologa, dle povahy vašich problémů. Všichni máme právo na rozkoš a plnohodnotný život: nenechte se tedy ochuzovat a zastavit.

Ella
Život Elly je o hledání rozkoše ve všem, co dělá - ať už jde o dobré jídlo, zážitky nebo sex. A protože má zvídavou povahu, hltá vědecké studie a za každou novinkou hledá pět dalších informací. Díky tomu je chodící encyklopedií sexu a sexuality - a užívá si toho každým douškem!
Články