GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ SLEVA 15 % na MASTURBÁTORY s kódem "MAS15"
Partner of Notino
LÁSKA A FESTIVALy- PŘIPRAVENI TO ZAŽÍT?
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Sex ve stáří: pojďme společně prolomit tabu!

O sexu mezi seniory se skoro nemluví a většina společnosti se tváří, že neexistuje. Opak je ale pravdou: podle nedávné britské studie má více než půlka a skoro třetina populace starší 70 let sexuálně aktivní život - a třetina ze sexuálně aktivních má sex více než dvakrát měsíčně. Dnešní článek přináší spoustu tipů, jak si sex po šedesátce užít i navzdory zdravotním komplikacím, které stáří přináší.

Senioři a sex

Seniory si většinou představujeme jako milé babičky a dědečky, a ne jako sexuální bytosti. Jak ale ukazují výzkumy, sex je poměrně rozšířený i ve starším věku. V již zmiňovaném britském výzkumu se senioři shodovali, že dobré sexuální vztahy jsou extrémně důležité pro udržování dlouhodobých vztahů, a že být sexuálně aktivní je přínosné po fyzické i psychické stránce. Ačkoliv s narůstajícím věkem se mohou objevovat různé překážky, neznamená to, že se sexu musíme vyvarovat ? dost naopak, pravděpodobně nám udělá velmi dobře, uvolní nás a dodá nám do života nějakou tu jiskru. Přesto nám mohou různé problémy házet klacky pod nohy.

Co dělat, pokud už si nevěřím?

I když žijeme ve společnosti, která se tváří, že je běžné v sedmdesáti nemít vrásky a mít vypracované tělo, je normální, že se naše tělo během stáří mění. Vrásky, povadlá kůže, pigmentové skvrny a různé jizvy - to vše k nám patří, ale může být náročné to přijmout a stále se cítit sexy. Jak tedy překonat stud a pustit se do milostného života? Zaprvé, prozkoumávejte své tělo- prohlédněte se v zrcadle, zkuste se soustředit na věci, které se vám na sobě líbí, a klidně si je řekněte nahlas. Pomáhá také svěřit se svému protějšku a vzájemně si lichotit.

V praxi například dobré osvětlení dělá divy: zkuste zhasnout světla a milovat se pouze při světle svíček nebo s lampičkou - tlumené teplé světlo je pro naše těla velmi lichotivé. A pokud se nechcete příliš odhalovat, je tady stále možnost slušivého spodního prádla. V dnešní době už jdou sehnat moc hezké kousky pro muže i ženy, které navodí tu správnou atmosféru a uvolní vás.

Jak vyzrát na běžné zdravotní komplikace?

Starší ženy často mívají větší problémy se sexuální vzrušivostí, vaginální suchostí a dosahování orgasmu, zatímco u mužů jsou to nejčastěji různé problémy s erekcí, které vedou buď k nemožnosti penetrativního sexu nebo různým problémům s ejakulací. K tomu se často přidávají další zdravotní problémy, jako různé druhy léků ovlivňující sexuální funkce těla, bolesti či omezená pohyblivost.

Nezoufejte a nevzdávejte to! To vše nejsou důvody k tomu, abyste si partnerem či partnerkou nemohli užívat intimity - spousta věcí se dnes už dá řešit, od inkontinence až po problémy s erekcí. Na druhou stranu je nutné prostě přijmout, že některé věci nebudou tak, jako kdysi. Věnujte delší čas hlazení, polibkům a povídání si, vyzkoušejte nové sexuální polohy a nebojte se používat spousty lubrikačního gelu. Začněte více mluvit o svých sexuálních fantaziích, vyzkoušejte erotické filmy či povídky a otevřete se novým způsobům. Soustřeďte se na to, co funguje pro vás oba a nelpěte na tom, co je jinak a co nefunguje.

Po emocionální stránce bývá někdy sex ve stáří snazší, protože máme spoustu zkušeností i více času a soukromí. Pro mnoho lidí také odpadá stres z možného otěhotnění ? na druhou stranu ale nikdy nezapomínejte na to, že pohlavní nemoci věk neovlivňuje, a tak nezapomeňte na ochranu, pokud nemáte sex se svým dlouhodobým partnerem či partnerkou.

Sex bez penetrace je taky sex

Pro starší lidi už může být klasický penetrační sex méně příjemný - ať už mu brání problémy s erekcí, omezená pohyblivost nebo se sex stane bolestivým (většinou kvůli problémům se vzrušením a vaginální suchostí), také to není důvod k tomu vše vzdát. Naopak! Je čas začít experimentovat! Začněte znovu prozkoumávat své erotogenní zóny, používat svá ústa, ruce, dát si třeba dlouhou erotickou masáž nebo začít zkoušet tantrické přístupy k sexu.

Stáří může být jeden z nejlepších časů, kdy si pořídit erotické pomůcky. Vyzkoušet můžete vše od masturbátorů (erotické pomůcky určené k mužské masturbaci, které napodobují pochvu), přes stimulátory klitorisu, nebo třeba různé partnerské tělové vibrátory, které vám pomohou znovu objevovat své i partnerovo tělo.

Jako v každém věku platí, abyste se hlavně nebáli o sexu komunikovat. Ať už začínáte s novým člověkem, nebo jde o někoho, kdo je ve vašem životě už dlouho, nezapomínejte komunikovat své potřeby a ptát se na potřeby toho druhého. Věty jako: Tohle mi není moc příjemné, ale líbilo by se mi, kdybys mi líbal bradavky, nebo: Klasický sex už pro mě není možný, ale moc rád tě budu dráždit rukama a líbat se s tebou, dokáží divy. Tak odhoďte stud za hlavu a nebojte se si zase začít užívat sex naplno.

Ella
Život Elly je o hledání rozkoše ve všem, co dělá - ať už jde o dobré jídlo, zážitky nebo sex. A protože má zvídavou povahu, hltá vědecké studie a za každou novinkou hledá pět dalších informací. Díky tomu je chodící encyklopedií sexu a sexuality - a užívá si toho každým douškem!