Doprodej prádla pro ženy EWA BIEN 💛 Sleva -30 % na celou značku ZDE
Partner of Notino
CUTE hračka týdne s překvapením
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Masáž prostaty: brána k úžasným orgasmům?

Prostata - aneb mužský bod G - místo obestřené intenzivními pocity slasti, ale také studem. Dneska se v článku postupně podíváme na to, kde se tohle místo na mužském těle nachází a jak ho efektivně stimulovat: a to tak, aby ve stimulaci prostaty našel každý muž to své.

Prostata, mužský bod G, P-bod... ale kde?

Nejdřív si zopakujeme trochu anatomie. Prostatu mají pouze muži, je velká asi jako vlašský ořech a v těle se nachází pod močovým měchýřem. Produkuje sekret, který je součástí ejakulátu, a proto patří k velmi důležitým součástím mužského pohlavního ústrojí. Samotná prostata však spermie nevylučuje.

Zvenčí ji najdete mezi varlaty a konečníkem, v oblasti tzv. hráze. Když nahmátnete oblast, kde se zdá být pokožka měkčí - a ucítíte příjemné pocity - nahmatali jste prostatu. Při její stimulaci se také mohou dostavit pocity, jako kdyby se vám chtělo na záchod - to je normální, protože prostata obklopuje močový měchýř. Zevnitř se nachází pár centimetrů za análním otvorem a má kulatý tvar: někteří lidé popisují, že se jim prostata na hmat zdá být jako špička nosu.

Masáž prostaty má dokonce zdravotní výhody! Ačkoliv to již není příliš rozšířené, masáž prostaty je jedním ze způsobů, jak si poradit s erektilní dysfunkcí. Mezi další výhody ale patří také uvolnění průchodu moči, pomoc od bolestivé ejakulace či úlevu od symptomů zánětu prostaty. Zvětšení prostaty a problémy spojené s močením jsou také normální s vzrůstajícím věkem - a tahle příjemná aktivita je jedním ze způsobů, jak příznakům ulevit.

Důležité je však v tomto případě řešit také opačný problém: má masáž prostaty nějaké zdravotní nevýhody? Ačkoliv taková masáž prostaty může vést k včasnému odhalení případných nádorů a také rakoviny prostaty, rozhodně se nedoporučuje stimulovat prostatu, pokud vám byla diagnostikována rakovina prostaty - masáží totiž může dojít k narušení rakovinotvorných buněk, které se pak mohou šířit snadněji ke zdravým tkáním. Stejně tak není dobré prostatu masírovat příliš intenzivně - tkáň je měkká a vedou skrze ni nervy přispívající k erekci penisu - proto si dávejte pozor, abyste si nijak neublížili. Pokud máte nějaké zdravotní problémy v oblasti prostaty, vždy se poraďte se svým lékařem o tom, které sexuální aktivity jsou pro vás vhodné.

Jak na masáž prostaty? Milking, vnější a vnitřní stimulace

Masáž prostaty - někdy také stimulace hráze, spočívá v dráždění prostaty prsty či erotickými pomůckami a pro mnoho mužů je velmi příjemným zážitkem, který může vést k velmi intenzivnímu vyvrcholení. Při takovém orgasmu se uvolní pouze část sekretu z prostaty, nikoliv ejakulát tak, jak ho známe - ten je produkován i jinými částmi těla. O orgasmech prostaty se říká, že jsou intenzivnější než klasické orgasmy a jedna studie například zjistila, že co se týče fyzických projevů, tak při prostatickém orgasmu dojde k násobně více stahům pánve, než u klasického orgasmu. I přesto, že jde o dva jiné orgasmy, je běžné, že po prostatickém orgasmu partner ztratí erekci. Zajímavé je, že po prostatickém orgasmu není třeba tak dlouhá doba, než je muž schopný dalšího kola - proto bývá masáž prostaty často spojována s možností mnohonásobného orgasmu. Je ale důležité zmínit, že ne každý muž může prostatických a několikanásobných orgasmů dosáhnout. Obojí chce trochu tréninku.

Jak na to? Masáž prostaty lze provádět nepřímo a přímo - těmito slovy rozlišujeme stimulaci zvenčí a skrz anální otvor. Vždycky se první partnera zeptejte, zda by něco takového chtěl zkusit - a pokračujte jen pokud bude souhlasit. Pro spoustu lidí je masáž prostaty velice intimní a citlivá záležitost, proto vždy respektujte přání svého partnera a naslouchejte jeho požadavkům. Anální sex a stimulace kolem análního otvoru jsou pro mnohé muže citlivými tématy, spojenými se studem. To, že se mu takové praktiky líbí, z něj nedělá nikoho nechutného. Lidská sexualita je bohatá na zážitky a proto buďme otevření a navzájem se nesuďme.

Obliba análního sexu a stimulace okolí konečníku také z vašeho partnera nedělá gaye - ačkoliv na homosexuální orientaci není vůbec nic špatného, mnoho lidí je svázáno obavami týkající se stimulace análního otvoru a ochuzuje se tak o spoustu příjemných zážitků. Komunikujte proto s partnerem citlivě a láskyplně - chcete si přeci navzájem udělat radost a sexuální potěšení, ne vytvářet atmosféru studu a strachu.

Dobrým začátkem pro překonání studu je masáž prostaty zvenčí. Jak prostatu najít už víme - k její stimulaci lze použít například dva prsty či vibrátor. Dá se začít například jemným tlakem pomocí dvou prstů: místo můžete hladit, jemně na něj tlačit, nebo ho třít. Skvělá je také kombinace se stimulací penisu či masáží varlat. Spoustu zábavy si také užijete s klasickým vibrátorem. Zkuste různou intenzitu tlaku prstů či vibrací vibrátoru a rychlost pohybu. Hlavně nezapomeňte s partnerem komunikovat - nebojte se zeptat, co se mu líbí nejvíc!

Pokud se na to vy i partner cítíte, můžete přejít k přímé stimulaci skrz anální otvor. Prostatu lze nahmatat prsty, nebo speciálně zakřivenými erotickými pomůckami, a je jen pár centimetrů za konečníkem. Platí stejná pravidla, jako pro anální sex, tedy: jděte na to pomalu, s kvalitním lubrikačním gelem a zastřihnutými nehty. Často se doporučují silikonové lubrikanty, protože vydrží lubrikovat déle, než ty na vodní bázi. Mnoho mužů má také rádo pegging, tedy sex s připínacím penisem. Pokud vás zajímá více tipů na anální sex, mrkněte na náš předchozí článek!

Mezi ideální polohy pro masáž prostaty se doporučuje, aby byl partner na zádech s nohama vzhůru, nebo v klasické poloze na čtyřech (tzv. doggy). Ačkoliv příjemných pocitů dosáhnete pomocí prstů, s obyčejným dildem, vibrátorem nebo análním kolíčkem, na masáž prostaty také existují speciálně zakřivené pomůcky se zahnutým koncem, kterými lze prostatu snadněji nahmatat i dráždit. Pokud na to jdete prsty, velmi příjemné je po nahmatání prostaty dvěma prsty dělat gesto "pojď sem." Nebojte se zkoušet různé typy tlaku i rychlosti, případně stimulaci kombinovat s laskáním penisu.

Specifickou kategorií je pak takzvaný milking, obzvláště ceněný při oddalování orgasmu a podobných hrátkách. Při dráždění prostaty může z penisu vycházet mléčná tekutina, která neobsahuje sperma - odtud praktika získala své jméno. Pokud ji uvidíte, nelekejte se - znamená to, že jste na dobré cestě k orgasmu a je dost pravděpodobné, že váš partner brzy vyvrcholí! Masáž prostaty může být dalším způsobem, jak si okořenit váš společný život a otevřít dveře dalším zážitkům. Nebojte se partnera zeptat, co by rád, a pusťte se spolu do objevování příjemných pocitů společně!

Jak na masáž prostaty?

Ella
Život Elly je o hledání rozkoše ve všem, co dělá - ať už jde o dobré jídlo, zážitky nebo sex. A protože má zvídavou povahu, hltá vědecké studie a za každou novinkou hledá pět dalších informací. Díky tomu je chodící encyklopedií sexu a sexuality - a užívá si toho každým douškem!