GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ SLEVA 15 % na MASTURBÁTORY s kódem "MAS15"
Partner of Notino
FLASH začal ⚡️ Ceny za polovinu
Do konce zbývá
Zlevňovač dopravy
Dárek pro každého

Anální sex: Vše, co jste o něm potřebovali vědět!

Anální sex- praktika, která vzbuzuje mnoho rozporuplných emocí. Věděli jste, že v USA se popularita análního sexu v posledních letech zvyšuje? Především je to oblíbená praktika u párů do pětačtyřiceti let. Mnoho z nás si tzv. anál spojuje s něčím zakázaným, nečistým nebo bolestivým. Nic z toho ale anální sex nemusí být, pokud víte, jak na něj. Sex zezadu si můžete užívat bez ohledu na pohlaví i sexuální orientaci. K bezpečnému praktikování análního sexu a maximální rozkoše je ale dobré předem vědět, jak na to a jaká úskalí anální sex může mít. Pojďme si dneska říct, jak je to s análním sexem doopravdy bez studu a na rovinu a ukázat si, že může jít o velmi příjemný zážitek, který okoření váš sexuální život a prohloubí partnerskou intimitu.

O co tedy jde?

Když mluvíme o análním sexu, bavíme se o pronikání penisu či sexuálních pomůcek do análního otvoru. Ten je obklopen těsnými svaly análního svěrače, které po troše tréninku dokážou povolit a otevřít brány velmi příjemné formě milování. Obecně u análního sexu vždy dělíme zúčastněné podle role, kterou zaujímají -anglickými termíny top a bottom tedy ten, kdo penetruje a kdo penetraci přijímá. Muži i ženy mohou zastávat obě tyto role a každá s sebou nese jinou paletu příjemných pocitů. Začněme nejprve muži. Pro ty je anální sex známý především mezi homosexuály: to ale v žádném případě neznamená, že by si snad anální sex nemohli užívat muži i jiné sexuální orientace anebo že by to znamenalo něco špatného. Žijeme přece v 21. století, tak proč se limitovat předsudky a stereotypy? U mužů, kteří penetrují (tzv. tops), je anální sex spojený s velmi příjemnými pocity, neboť anální svěrač je velmi úzký a přináší tak opravdu intenzivní stimulaci penisu. Stimulace análního otvoru je pro mnohé muže tabu, nicméně je to velká škoda. Pro muže (tzv. bottoms) totiž tato praktika skrývá mnoho příjemných pocitů. Skrze anální otvor lze totiž skvěle stimulovat prostatu, což mnohým mužům zaručí násobně větší prožitek z orgasmu a příjemné pocity. Prostata je umístěná ihned za okrajem análního prostoru směrem k penisu- ideální polohy stimulace tak dosáhnete pomocí jemně zahnutého prstu či speciálně určené erotické pomůcky. Nebojte se experimentovat s různými úhly- každé tělo je trochu jiné.

Pro ženy je to s análním sexem o něco složitější: ačkoliv je oblast análního otvoru pro mnohé lidi erotogenní zónou, pouze malé části žen působí anální sex rozkoš a to díky nepřímému dráždění nervových zakončení pochvy a klitorisu. U většiny žen ale anální sex k orgasmu nevede. Na druhou stranu může zvyšovat pocity vzrušení ze sexu s partnerem či partnerkou, a pokud se provádí správně prohlubuje pocity důvěry, blízkosti a intimity. Pro mnoho žen je ale u análního sexu stimulace klitorisu či pochvy nevyhnutelná: mějte tedy na paměti, že divoká rozkoš z anální penetrace u žen, kterou mnohdy vidíme v mainstreamové pornografii, neodpovídá tomu, jak anální sex vypadá běžně. I ženy mohou být při análním sexu v topping pozici- stačí si pořídit připínací penis (tzv. strap-on), ten se může umisťovat do speciálního postroje, nebo může jít o hračku, kterou má žena zavedenou v pochvě a zbylou částí může penetrovat svého partnera či partnerku. Takové prohození obvyklých rolí může být velmi osvěžující a sbližující záležitostí. Stimulovat anální otvor lze také ústy- jde o tzv. annilingus. Někdo si užívá něžné polibky oblasti konečníku a někdo zase vnikání jazyka do análního otvoru. Nebojte se kombinovat různé přístupy a experimentovat- každé tělo je jiné a každému udělá radost něco jiného. Než se však do něčeho takového pustíte, doporučujeme mrknout níže v článku do záložky Jak předcházet zdravotním rizikům.

Jak začít s análním sexem?

Především: uvolněte se. Anální sex nikdy nelze dělat pod tlakem a pokud si někdo se zúčastněných není jistý, je třeba to respektovat. Nátlak nikdy nevede k ničemu dobrému, a u análního sexu to platí několikanásobně. Svaly análního svěrače jsou totiž přirozeně stažené a při nervozitě se stáhnou ještě víc. V praxi to znamená, že snaha o jakoukoliv penetraci silou nejspíš vyústí nepříjemným zraněním, bolestí a psychickým traumatem, které může vytvořit doživotní odpor k análnímu sexu. Proto mějte na paměti, že skvělý sex je ten se vzájemným souhlasem a nikam nespěchejte.

Ve chvíli, kdy jste si jistí, že anální hrátky chcete zkusit společně, je třeba se na anální sex připravit. Co si budeme povídat ? Anální sex je holt anální sex, a proto je dobré začít s vyváženou stravou. Obecně se doporučuje zhruba den až dva předem jíst potraviny bohaté na vlákninu (třeba ovesné vločky a celozrnné pečivo), které napomáhají k lepšímu trávení a vylučování. Určitě před plánovaným sexem nejezte žádná jídla, které jsou ostrá nebo nadýmají. Druhým krokem je hygiena, která jde ruku v ruce s péčí o dobré vylučování. Základním krokem je čistota análního otvoru. Pokud si chcete být extra jistí, doporučuje se vypláchnout si konečník výplachem (tzv. enema). Dejte si ale pozor- nejde o typický výplach obsahující laxativa- to je přesně to, co použít nechcete. Ideální je pořídit si v sexshopu anální sprchu- jde o skladný nástroj obsahující malou spršku a vodní bombičku. Anální sprchu napustíte čistou vlažnou vodou, zavedete do konečníku a vyplachujete, dokud je třeba. Nikdy do vody nepřidávejte mýdlo nebo jakékoliv další přísady ? anální sliznice je velmi citlivá a křehká a riskujete nepříjemnou alergickou reakci. I přes všechny tyto kroky ale počítejte s tím, že jde stále o anální sex a nehody se dějí. Není na tom vůbec nic špatného, ale často se o tom nemluví a lidé si to nechtějí přiznat. Pro větší komfort mějte při sexu po ruce připravené vlhčené kapesníčky nebo třeba ručník a nebojte se, jsme jenom lidé.

Jako další věc si připravte zásoby lubrikačního gelu. Když už si budete myslet, že takové množství je dostatečné, tak ještě přidejte. Na rozdíl od sliznice vulvy a pochvy, anální sliznice při vzrušení neprodukuje žádné zvlhčení. To znamená, že aby byl anální sex příjemný, je třeba spousta lubrikace a v tomto případě sliny stačit nebudou. Nejlepší je investovat do lubrikačních gelů speciálně určených na anální sex. Jsou o něco dražší než běžné lubrikanty, ale nevysychají tak rychle a mívají o něco hutnější konzistenci. Klasické lubrikanty na vodní bázi vysychají mnohem rychleji. Ať už ve výsledku použijete jakýkoliv lubrikační gel, vždy zkontrolujte, zda je kompatibilní s vaším výběrem ochrany: ne každé kondomy se snesou se silikonovým lubrikačním gelem a může dojít k narušení ochranné stěny a přenosu pohlavních nemocí.

Začněte pomalu a hlavně se svým protějškem komunikujte. Z toho, jak je anální sex vyobrazován v médiích ? hlavně v mainstreamovém pornu ? to někdy vypadá, že na anální sex se můžete vrhnout jen tak bez přípravy a okamžitě začít bezhlavě přirážet: takový postup je zaručeným receptem na to, jak si ublížit. Jedna věc je nutná zdůraznit: při vašem prvním experimentu s análním sexem je běžné, že to hnedka nepůjde s dildem či penisem. Stimulaci anální oblasti je dobré začít jemnou masáží prsty s použitím lubrikace. Další z důležitých tipů je nutnost si zkrátit a opilovat nehty- jakkoliv úsměvně tato rada může znít. Anální sliznice je totiž velmi citlivá a snadno v ní vzniknou trhlinky. Nepodceňte proto péči o ruce, ať svému protějšku neublížíte. Po masáži můžete začít pomalu prsty vnikat do análního otvoru a zkoušet, co, kolik a v jaké intenzitě je vám s partnerem či partnerkou příjemné. Na trhu jsou dostupné také umrtvovací masti proti bolesti, ale odborníci a lidé ze sex byznysu je odmítají. Proč? To, že vaše tělo cítí bolest, je důležitý indikátor toho, že něco nejde podle plánu. Naslouchejte svým pocitům, abyste předešli nepříjemnému zranění.

Co když už jste na vše nachystaní, ale přepadne vás nervozita a cítíte se staženě? Zkuste pár jednoduchých dechových cvičení, klidně společně s partnerem či partnerkou. Hluboké nádechy a výdechy vás zklidní a uvolní. Pokud jste i nadále stažení, určitě se nepouštějte do penetrace análního otvoru na sílu. Radši se věnujte mazlení, předehře a laskání jiných oblastí a zkuste to později. Chcete, aby tento zážitek byl příjemný pro oba. Velmi příjemná je také stimulace análního otvoru ústy. Nezapomeňte však na důkladnou hygienu (viz výše) a také ochranu. Skvěle se hodí tzv. dental dam, tedy latexová bariéra ve tvaru obdélníku nebo čtverce, kterou danou oblast přikryjete a stimulujete partnera či partnerku přes ni. Velmi snadno lze dental dam vyrobit rozstřihnutím kondomu, třeba ochuceného, který váš anální sex ještě přikoření. Ustřihněte kondomu špičku a pak ho rozstřihněte podél. Vzniklý obdélníkový útvar pak můžete použít jako bariéru mezi vašimi ústy a análním otvorem.


Anální erotické pomůcky

K anální stimulaci existuje celá řada erotických pomůcek, které vás provedou jednotlivými kroky až ke skvělému análnímu sexu. Na první pokusy jsou zejména vhodné anální kolíky, tzv. buttplugy. Ty lze pořídit v různých velikostech nebo přímo sadách, které jsou určeny k postupnému zvětšování kapacity toho, co anální otvor dokáže pojmout. Jako příprava pro anální sex s penisem či dildem jsou proto nejlepší. Fantazii se meze nekladou ani co se týče jejich použití a vzhledu: jsou vyrobené z různých materiálů (třeba kov či silikon), dostupné v různorodé paletě barev a slouží nejen k přípravě na anální sex, ale třeba také jako svůdné doplňky ženy se zakončením s třpytivými kameny, srdíčky, nebo třeba huňatým ocáskem. Užijí si s nimi nejen ženy, ale také muži: existují speciální buttplugy určené pro stimulaci prostaty. Mezi další možnosti pak patří třeba vibrující anální vibrátory a kolíky, realistická dilda, připínací penisy nebo anální korále. Důležité je si pamatovat, že na anální stimulaci je třeba používat speciálně určené erotické pomůcky- ty poznáte většinou tak, že na konci mají zvětšenou část (tzv. base), připomínající zarážku. Ta je tam proto, že svaly análního svěrače jsou pružné a po překonání prvotního odporu dokážou pohltit různé věci, které nemusejí jít snadno ven, poměrně snadno dovnitř do těla. S tělem je lepší nehazardovat a k bezpečnému análnímu sexu je proto třeba využívat jen věcí, které jsou na to opravdu určené, abyste netrávili svůj čas na pohotovosti.


Jak předcházet zdravotním rizikům?

Ze všech sexuálních aktivit má anální sex největší riziko pro přenos pohlavních infekcí. Nikdy proto nezapomínejte na ochranu v podobě kondomu. Pokud chcete mít po análním sexu ještě vaginální či orální sex, vždy si nasaďte nový kondom. Uvnitř análního otvoru se vyskytuje mnoho bakterií, které ani po důkladné anální sprše nemusí být vymýceny a riskujete tak přenos nepříjemných infekcí a zdravotních komplikací. Důležité je se opravdu uvolnit- jinak si můžete ublížit, protože svaly análního svěrače jsou velmi pevné a když půjdete proti nim, můžete si způsobit opravdu nepříjemná poranění. Pokud vás přepadla nervozita, zkuste pár jednoduchých dýchacích cvičení na odbourání stresu. Anální sliznice je mnohem citlivější na různá poranění a trhlinky, než ta vaginální. Je docela běžné, že se při análním sexu můžete jemně poranit a lehce krvácet, ale nemělo by to být nic dlouhodobějšího. Pokud máte podezření na nějaký větší problém, neváhejte a navštivte lékaře. A na závěr- nezanedbatelná část dospělé populace trpí hemoroidy, tedy zduřenými cévami za análním otvorem, které mohou způsobovat krvácení a bolest při stolici. To, že jimi trpíte, ještě nevylučuje možnost análního sexu. Vždy ale záleží na stádiu hemoroidů. Roztahování análního otvoru a tlak na sliznici při análním sexu může hemeroidy podráždit a způsobit nepříjemné potíže. Vždy záleží v jaké fázi vaše zdravotní problémy jsou, proto se poraďte se svým lékařem!


Prohlédnout si kategorii Anální pomůcky

Ella
Život Elly je o hledání rozkoše ve všem, co dělá - ať už jde o dobré jídlo, zážitky nebo sex. A protože má zvídavou povahu, hltá vědecké studie a za každou novinkou hledá pět dalších informací. Díky tomu je chodící encyklopedií sexu a sexuality - a užívá si toho každým douškem!
Články
Satisfyer Tri Ball aneb trojnásobná dávka slasti Srovnání Satisfyer Pro 2 vs. Pro 2 Gen. 3 Dream Toys Vivre Gigi aneb překvapení v kalhotkách Rotační ANTIBOLEHLAV - DREAM TOYS HONEY BEAR Recenze: DILDO s kuličkami SATISFYER DOUBLE BALL-R Must-have kousek v šuplíku? Luxusní masážní hlavice Stimulátory klitorisu: jaký je rozdíl mezi Satisfyerem, Womanizerem a dalšími? Znáte historii análního kolíku? Recenze: Satisfyer Dual Crush Oblečená, neoblečená v catsuitu či bodystockingu Pozice, které vás v zimě doslova zahřejí Elegantní modrá Goddess kolekce vibrátorů vás zahřeje nejenom u srdce SATISFYER DOUBLE FLEX: Klasický králíček v novém kabátku Moje první zkušenost s elektrosexem Peachy Mini Beads: Dechberoucí síla broskvového vibrátoru SATISFYER CANDY CANE - malý, ale šikovný! Co můžete čekat od vibračního kroužku SATISFYER MAJESTIC DUO? Dvojité vibrátory, které jsou hitem letošního roku 3. část: Jaké pomůcky mohou při práci s pánevním dnem pomoci? Čekání na Vánoce může být vzrušující. Objevte ADVENTNÍ EROTICKÉ KALENDÁŘE Podtlakové a sonické stimulátory klitorisu - Jak vlastně fungují? Recenze: Maximální zacílení s Twirling Fun od Satisfyer Satisfyer Top Secret + - Vaše tajemství v kalhotkách Dlouhá cesta k orgasmu, která se vyplatila SMART pomůcky - co všechno umí "chytré" hračky? Od problémů s erekcí až k vakuové pumpě JAK NA DNO? Jak je na tom vaše pánevní dno dámy? Jak vybrat správný vibrátor? Proč vám nesmí chybět dildo? A jak vybrat to pravé? Satisfyer Pro 2: je legendární vibrátor tak dobrý, jak se o něm říká? Klišé stranou: Satisfyer Curvy 1+ je továrnou na extrémně silné orgasmy RECENZE - "Králíček" od Satisfyer bude užitečným společníkem Válka bezdotykáčů - Satisfyer Pro 2 versus Womanizer Satisfyer ENDLESS JOY: konečně vibrátor, se kterým si rovnocenně užijí oba partneři