Doprodej prádla pro ženy EWA BIEN 💛 Sleva -30 % na celou značku ZDE
Partner of Notino
FLASH začal ⚡️ Sleva až 59%
Do konce zbývá
Zlevňovač dopravy
Dárek pro každého

Znáte historii análního kolíku?

Anální kolík je speciální erotická pomůcka používaná při stimulaci řitního svěrače. Může být vyroben z nejrůznějších materiálů, nejčastěji z lékařského silikonu, TPE, hliníku, skla. Luxusní modely mohou mít povrchovou vrstvu potaženou drahými kovy, jako je stříbro nebo zlato. Naopak o některých typech jste pravděpodobně ještě neslyšeli, kupříkladu u nás najdete originální handmade kolíky vyrobené z exotického olivového dřeva v kombinaci s pigmentovanou epoxidovou pryskyřicí. Tyto pomůcky se liší od klasických vaginálních dild a vibrátorů svým zploštělým rozšířeným zakončením, tzv. základnou, která zabraňuje jeho nechtěnému vniknutí do konečníku. Ten totiž není na rozdíl od vagíny uzavřený a kolík by tak mohl putovat dále do střev.
Nejtypičtějším tvarem jsou potom ty v designu kapky, v různých velikostech a šířkách a i jejich povrch může anebo nemusí být obohacen o stimulační drážky, výstupky, případně mít zcela hladkou texturu. Velmi oblíbené jsou i delší kolíky kónického tvaru, rozšiřujících se kuliček nebo promyšleně zahnuté, které už jsou ale spíše považovány přímo za pomůcky určené k dráždění prostaty. Existují jeho nejrůznější varianty provedení, kdy můžete si vybírat vibrační, nevibrační a nafukovacích nebo třeba i dilatační roztažitelné typy. U manuální nafukovací varianty vede z kolíku hadička, na jejímž konci je pumpička s regulací upouštění vzduchu, naopak vibrační pohodlně „zvětšíte pomocí vzduchu“ pouhým stisknutím tlačítka dané funkce. Nafouknutím tak může dojít k výraznému zbytnění kolíku, které zvyšuje sexuální prožitek a slouží skvěle postupnému roztahování análního svěrače. Stejně jako zmíněné anální dilatátory, k podobným účelům jsou určené i tréninkové sady.

Ty obsahují nejčastěji 3 a více kolíků různých velikostí. Právě z důvodu, že se anální hrátky stávají velmi rozšířenou praktikou, logicky i pomůcky tohoto typu jsou mezi uživateli velmi žádané. Nejrůznější korále, masážní dráždidla na prostatu a všechny ostatní typy análních hraček se stávají základní výbavou mnoha nočních stolků. Historie análních kolíků i této praktiky je obecně však velmi zajímavá, ale víte, že předmět, který je skutečně srovnatelný s dnešními produkty byl původně zdravotnickým prostředkem? V současnosti si snadno vyberete produkt, který dokonale vyhovuje vaší anatomii, potřebám a touze. Ale jaká byla geneze této pomůcky?

Něco málo k dávné historii análního sexu

Již ve starověkých kulturách byl považován anální sex za běžnou praktiku mezi mužem a ženou a byly v něm spatřovány dokonce i jisté zdravotní výhody. Dochovaná keramika, například z oblasti Peru, zobrazovala anální sex dokonce mnohem častěji než ten vaginální. Historikové tvrdí, že tehdejší lidé chápali tento typ soulože jako určitou formu antikoncepce. Poměrně známým faktem je, že se otevřeně a hojně provozoval ve starém Řecku a Římě, a to především mezi mužem a mladým hochem jako prostředek výuky. Takové vztahy se udržovaly speciálně v armádě, kde byla bisexualita považována za normu. V páru opačného pohlaví byl anální sex překvapivě považován spíše za tabu. Společensky přípustný tak byl anální sex jedině mezi mužem a druhým mužem, většinou otrokem.

Kdy byl anální kolík vynalezen?

Lidé prozkoumávali taje análního potěšení odnepaměti, proto může být vcelku překvapivé, že první zaznamenané anální kolíky konvenčního tvaru známého z moderní současnosti lze vysledovat až od roku 1893. První sada análních kolíků, známá jako rektální dilatátory Dr. Younga, se původně prodávala výhradně jako lékařská pomůcka. Tato sada dilatátorů byla dostupná pouze na lékařský předpis a údajně léčila mimo jiné zácpu, akné a nespavost. Podobně se původně prodávaly vibrátory jako lékařské přístroje k léčbě "ženské hysterie", byly i tyto kolíky určeny prvotně pro zdravotnické účely, nikoli pro intimní potěšení. Rektální dilatátory Dr. Younga se udržely na trhu až do 40. let 20. století, kdy je zabavil Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) kvůli údajné klamavé reklamě. Podnikatel jménem George Starr White vypustil přibližně v té době na trh vylepšený typ pomůcky, který obsahoval lubrikační komoru, která byla určena nejen k léčbě zácpy, ale i hemoroidů a zánětu prostaty.

Vývoj a vlastnosti moderního análního kolíku

Je velmi zajímavé, že původní tvar Youngových a Whiteových rektálních dilatátorů zůstal ve své podstatě zachován. Jak jsme již zmínili, klasicky zúžená špička a tělo kolíku zaoblené do tvaru kapky patří dodnes k nejzastoupenějším modelům na trhu, tento ergonomický tvar je totiž sázkou na jistotu a sedne skvěle různorodé lidské anatomii zadních partií. Přestože první prototypy více připomínají spíše některé současné prodlouženější kónické varianty, právě špička usnadňující příjemnou penetraci zůstala prakticky totožná u všech tvarů těchto hraček. A dokonce už i jejich vynálezci věděli, že rozšířené bezpečnostní základny jsou u análních pomůcek naprostou nutností, třebaže tehdy sloužily k lékařským účelům.

Současnost ve znamení dokonalého designu i moderních technologií

Dnes si rozhodně z bohaté nabídky análních hraček vyberou jak naprostí laici a začátečníci, tak i pokročilí matadoři, minimalisté i maximalisté. Samozřejmostí je nejen široká škála výběru produktů mnoha barevných i tvarových variant pro nejrůznější účely, ale i ti výstřednější z vás mají možnost vyjádřit své anální touhy ve skutečně originálním stylu podle libosti. Základny některých kolíků s imitací polodrahokamu dokonale ošperkují vaše zadní vrátka, modely se zahnutým psím ocáskem jsou zase parádní volbou třeba pro role-play. Pokud vás láká hebká kožešina, ty s liščím ohonem budou naprosto ideální volbou. Mnohé jsou dokonce nositelné a zaručí vám vskutku adrenalinové zážitky na veřejnosti, obzvlášť modely na dálkové ovládání. Nejmodernější modely disponují dokonce chytrými aplikacemi a lze je třeba prostřednictvím mobilního telefonu vašeho protějšku vzdáleně řídit, můžete například využít vychytanou funkci videochatu.
Adelaida
Adelaida je milovnicí erotických pomůcek, obvyklých i neobvyklých praktik i jakýchkoliv překvapení. Tak, jako miluje život a víno, tak se vyžívá v testování erotických hraček.
Další články autora Adelaida
Musí být menopauza konečnou pro intimní život nebo je to jen odstrašující mýtus Latex, datex a další sexy lesklé materiály nejen pro milovníky fetiše Oblečená, neoblečená v catsuitu či bodystockingu Pegging: Praktika, která by mohla oživit i váš vztah? Sex na veřejnosti není jen libůstkou exhibicionistů Nechce mít se mnou anální sex. Co s tím? Hračky ovládané na dálku - vyrazte s nimi ven! Netradiční sexuální úchylky, které vás možná zaskočí První sex - Dá se na něj připravit? Pozice, které vás v zimě doslova zahřejí Orální sex: co ho zaručeně uspokojí? Naučte se techniky na božský blowjob Staňte se dokonalou milenkou díky cvičení Pompoir Nakopnou afrodiziaka skutečně vaše libido? V jakých polohách si nejvíce užijete anální milování? Kvalitní a pravidelný sex se postará o vaši duševní i tělesnou rovnováhu Orální sex: Staňte se králem ložnice s hbitým jazykem Můžete s ní spát i koukat na fotbal. Jaké další výhody mají Sex Dolls? Konec problémů s bolestivým sexem díky kroužkům OHNUT Fisting nemusí být pouze tvrdou BDSM praktikou Dvojité vibrátory, které jsou hitem letošního roku Masturbací proti zimním splínům Erotická kosmetika a hračky, které prohřejí i zkřehlé tělo Důmyslný králíček JoyFlesh Miya se hravě postará o dvojitou spokojenost Recenze - Vibrátor Fun Factory G5 Tiger a jeho volání divočiny SMART pomůcky - co všechno umí "chytré" hračky? Recenze - Síla javoru ukrytá do vibrátoru
Články