GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ SLEVA 15 % na MASTURBÁTORY s kódem "MAS15"
Partner of Notino
FLASH začal ⚡️ Ceny za polovinu
Do konce zbývá
Zlevňovač dopravy
Dárek pro každého

Pegging: Praktika, která by mohla oživit i váš vztah?

Pegging je v nejužším a původním smyslu chápán jako penetrace muže aktivní ženou za pomocí speciálních dild ve strap-onu (postroji). Tento termín vešel ve známost již v roce 2001 díky anketě amerického sexperta a moderátora podcastů Dana Savage, v níž se posluchačů ptal, jaké nejpřiléhavější slovo by použili pro tuto aktivitu s připínacím umělým „penisem.“ Možná už jste o praktice zaslechli, ale ať už je váš osobní názor na ni jakýkoliv, chtěli bychom upřesnit, že pasivní, mužem přijímaný anální sex, je nesprávně často i dnes chápán jen jako intimní akt mezi gayi.
Co se týče touhy heterosexuálních mužů po této stimulaci, nejedná se rozhodně (i podle našich zkušeností se zákaznickou poptávkou o tyto produkty) o žádnou raritní výstřednost. Mnoho pánů si totiž naopak vyloženě užívá dráždění prostaty, která je přirovnávána k obdobě ženského bodu G. Nabídka pomůcek tohoto typu je díky své velké popularitě nejen mezi stejnopohlavními páry stále širší a některé moderní hračky často už ani nevyžadují postroj. Některé nabízejí vášnivým objevitelům i objevitelkám neustále i další nové funkce i nejmodernější technologie. Je tedy vcelku logické, že pokud mají takoví muži doma partnerku, která je v oblasti intimností otevřená a chce svému drahému dopřát nezapomenutelné a pokaždé tak trochu nevšední zážitky i za dveřmi ložnice, mají v podstatě „vyhráno“ a nic nestojí v cestě příjemným experimentům. O rostoucí popularitě této praktiky, která může i nemusí spadat do oblasti BDSM praktik (a dokonce být spojena někdy i s ženskou dominancí), vypovídá i jistá britská studie, v rámci které se 10 procent žen z tisícovky oslovených přiznalo, že pegging provozují, nebo by si ho minimálně přály vyzkoušet. Nesporným důkazem vyplývajícím z mnoha internetových diskuzí je skutečnost, že akt kdysi překrytý závojem tabu, se čím dál častěji dostává do milostného repertoáru zvědavých párů, které chtějí zažít zcela nové a neotřelé sexuální podněty. Nenechte se ale mýlit, není žádným dogmatem, že tento typ milování by nutně musel být realizován jen mezi mužem a ženou. Fantazii se meze nekladou, a tak si jej nemusí odpírat, ale naopak vychutnat a zábavně užít jakýkoliv pár, bez ohledu na gender. Prvotní název aktivity je však spojován právě s heterosexuální realizací a obdobné aktivity jsou v párech stejného pohlaví prakticky běžné, proto se zaměříme více na klasické pojetí peggingu mezi mužem a ženou.

V začátcích vám pomůže upřímná a otevřená komunikace

Pro mnohé heterosexuální muže libující si v sólo stimulaci zadních partií bude jistě představa, že by tentokrát aktivně „převzala otěže“ jejich partnerka velmi vzrušující fantazií. Ale jak ji realizovat a nevyděsit ostýchavější milenku? Na tuto otázku vám těžko poskytneme univerzální návod, ale pokud si v páru na rovinu o vašich tužbách nepromluvíte, těžko můžete od stydlivější ženy očekávat, že se na vaše pozadí lačně vrhne připínacím dildem pouze na základě své osobní intuice. Jistě budete předem ve „výhodnější roli,“ pokud už jste do společného intimního života zavedli jakoukoliv pánskou anální stimulaci, ať už prsty, orální (rimming) nebo už jste dokonce vaši sbírku erotických hraček obohatili o pomůcky „pro něho,“ speciálně vyrobené k těmto hrátkám.

Pokud tomu tak není, ale partnerka minimálně ví, že si užíváte rád s análními pomůckami sám, nikdy není pozdě (znovu)otevřít toto téma a možná následně i osvěžit váš sex. Postoj k této otázce v milostném životě páru může ale odrážet i motivaci z opačné strany, kdy ženu vzrušuje představa, že tentokrát by to byla ona, kdo skutečně převezme moc. Nebo ji minimálně dostává do varu, že se stane hlavní iniciátorkou „obráceného“ penetračního aktu. Dámy, pokud máte dojem, že jsme ve vašem případě uhodili hřebíček na hlavičku a samy navíc v roli přijímající už s milencem anální hrátky provozujete, máte skvělou příležitost mu vzhledem ke své osobní zkušenosti popsat, jaké slastné pocity vám tenhle styl soulože přináší. Pokud již dříve koketoval s myšlenkou, že tahle „podvolenější“ obměna by mohla dát vašemu sexu nový náboj, máte velkou šanci, že nakonec i tyto radovánky do vašeho intimního života zakomponujete. Ovšem pro nejednoho muže, který se nepovažuje za gaye či bisexuála, je i přes značné soudobé odtabuizování tématu taková představa prakticky nepřípustná. Stejně jako u jakékoliv sexuální praktiky by měl být vzájemný respekt, porozumění i tolerance alfou omegou v každém vztahu. Pokud druhý jasně vyjadřuje odpor či nechuť k návrhu, samozřejmostí by mělo být, že jej za žádných okolností nebudete do ničeho tlačit (ať už je navrhovatelem kdokoliv z vás). Tak trochu ale tušíme, že jste článek pravděpodobně neotevřeli „zcela náhodně,“ a tak bychom chtěli zvědavým experimentátorům dát několik rad pro báječné zážitky.

Jak se připravit na první pegging?

Pokud skutečně začínáte, obecné rady se v mnohém překrývají s doporučenými návody na první anální sex. Klíčovou roli bude hrát uvolnění vašeho partnera, k čemuž skvěle přispěje vzrušující a příjemná atmosféra, ať už to pro vás znamená něžnou předehru, rozehřívací klasickou rychlovku, kdy vás naladí předešlé vyvrcholení, divočejší role-play představení či romantickou chvilku při poslechu meditační hudby a smyslné masáži… Co se týče samotných příprav vašeho partnera, obecně se doporučuje zhruba den až dva předem nejíst pikantní či těžká jídla, naopak pro něho bude velmi vhodné zařadit do jídelníčku potraviny bohaté na vlákninu, které napomáhají k optimálnímu trávení. Každopádně, pro větší jistotu ohledně dodržení důkladné hygieny bude vítaným pomocníkem anální sprcha, která poslouží k důkladnému provedení klystýru a zamezí případné nehodě. A jako u každé praktiky otevírající „taje zadních vrátek“ je na místě citlivý a trpělivý přístup (v tomto případě aktivní ženy) a použití vhodného lubrikačního gelu v dostatečném množství a jeho doplňování v průběhu „akce“ podle vašich subjektivních potřeb. Žena může začít masáží partnerovy hráze, postupně pronikat do jeho análního svěrače prsty, použít např. kolíček menších rozměrů (nebo zvolit velikost dle pokročilosti muže) či jej naladit prostřednictvím anilingu (tj. dráždění oblasti konečníku jazykem). Samozřejmě u zkušenějších párů, případně těch se zálibou v BDSM, či konkrétněji v drsnější ženské dominanci, bude pravděpodobně scénář o dost divočejší, ovšem použití vhodného gelu a rozumný přístup vás obou by měl být i v těchto případech základem. V momentu vzrušení se totiž obecně posunuje i práh bolestivosti, navíc si mnohé páry mohou vybrat znecitlivující anální lubrikant, který slouží spíše pokročilejším vyznavačům praktiky. Taková jízda může být pro vás oba daném okamžiku vzrušující, ale následné nepříjemné poranění (mikrotrhlinky konečníku etc.) přijímajícího za chvilkovou rozkoš vážně nestojí.

Které pomůcky vybrat pro nejlepší a komfortní zážitek?

Nezáleží na tom, jak se identifikujete, pokud jste „majitelem prostaty,“ věřte, že vám anální penetrace může dělat opravdu dobře. Tato žláza velikosti vlašského ořechu, která se nachází pod močovým měchýřem a před konečníkem, je plná nervových zakončení a při správné masáži může vést až k celotělovému orgasmu. Existuje mnoho způsobů její stimulace, ale právě pegging je velmi zábavná sexuální praktika, díky níž dopřejete vašim rukám dovolenou. Hlavní roli totiž přebere druhý z páru a její (jeho) věrným sparing partnerem se stane připínací dildo či vibrátor. Kdokoli si může nasadit postroj s pomůckou vyrobenou speciálně pro tyto hrátky a pegovat kohokoli, samozřejmě s respektem k přáním všech zúčastněných. Na dnešním trhu s erotickými hračkami si opravdu můžete vybírat z široké palety barev, tvarů i velikostí těchto dild či vibrátorů se stále inovovanými technologickými vychytávkami. „Existují dilda, která se připevňují k postroji a je možno pořídit si je i rovnou v sadě, i dilda bez postroje, která se vkládají do vagíny,“ vysvětluje Taylor Sparks, erotická pedagožka a zakladatelka prodejny erotických pomůcek Organic Loven. Nejvíce typů těchto hraček se vkládá do postrojů nastavitelné velikosti z různých materiálů, zejména ty s elastickými popruhy ve variantách xl ocení i nositelky kypřejších tvarů. Velmi pohodlné pro ně budou i speciální strap-on kalhotky s O kroužkem pro připevnění dilda.

Výběr samotné pomůcky určené k penetraci závisí průměru očka pro uchycení vybrané hračky. Průměr její základny by s ním měl být kompatibilní, aby perfektně držela na svém místě a umožnila vám co nejpohodlnější manipulaci a maximálně intenzivní prožitky zároveň. Výběr velikosti, tvaru, textury, vibračních režimů a dalších funkcí je čistě na vašich osobních preferencích. Pro začátečníky budou potom nejvhodnější obecně dilda menších rozměrů, jednodušší, spíše hladké textury (ta je mimochodem zcela nenáročná na údržbu) a spíše rovného či mírně zahnutého tvaru (vhodně pro dráždění prostaty). Některá dilda a vibrátory z tohoto ranku disponují i druhou částí, která je určena pro aktivní ženu. Jsou velmi oblíbené, vzrušující momenty si tak díky jejich službám můžete skutečně vychutnávat oba současně. Tyto vibrátory mohou být ovladatelné i dálkově, což vám zajistí báječné pohodlí bez nutnosti přepínání programů na základně pomůcky a vaše ruce se mohou více věnovat erotogenním zónám vašeho protějšku. Velkou popularitu v současnosti získávají i multifunkční dvojité vibrátory s přívlastkem Strapless. Jak už z názvu vyplývá, tito jedineční pomocníci dokonale ergonomického tvaru drží i bez postroje, nahradí jej totiž stažení svalů ženina pánevního dna při vložení vaginální části ramene do pochvy. Druhé, delší penetrační rameno je potom připraveno rozmazlovat vašeho milence. Jedná se o pomůcku, která je využitelná jako dvojitý vibrátor, ale dá se použít i při sólové akci. Pokud váš drahý holduje peggingu, s tímto krasavcem mu nyní můžete dopřát skutečně výjimečnou a nezapomenutelnou masáž P-bodu.

V jakých polohách si pegging i poprvé opravdu užijete?

Poloha na všech čtyřech je vhodná právě pro začátečníky a je jednou z nejčastějších voleb pro nováčky. Na posteli, gauči nebo dokonce na podlaze si kleknete na ruce a kolena a partnerka do vás pomalu vstoupí zezadu. Pokud anální penetraci zažíváte poprvé, vzhledem k napětí neočekávaných a nových pocitů oceníte, že se nebudete muset balancovat ve složité póze. Pozice na břiše je celkem běžná a dalo by se se říci, že je obdobou pozice zezadu „pro lenochy.“ Je taktéž ideální i pro „peggingové“ začátečníky. Nepatří k žádné náročné akrobacii, bude velmi pohodlná pro vás oba, ženě značně usnadní vaši penetraci a kontrolu jejího tempa i rytmu. Měla by ovšem postupovat pomalu a vnímat vaše reakce, zejména, co se hloubky pronikání pomůcky do vašich útrob týče. Skvělým signálem budou předem domluvená gesta „pokračuj/stop.“ Bonusem pro ni navíc bude i skutečně sexy výhled na všechny vaše přednosti. Pokud chcete opravdu celou akci procítit, vzájemnou blízkost podpoří váš oční kontakt. A jak na to? Lehněte si na záda a přitáhněte si kolena k hrudníku a nechte partnerku, aby do vás opatrně vstoupila. Můžete ležet na okraji postele a partnerka stát mezi vašima nohama, nebo můžete být oba společně na posteli a žena si také může kleknout. Chcete si dopřát obdobu jiné oblíbené pozice? Aktivní žena si může lehnout na záda s dildem v postroji vystrčeným do vzduchu. Přijímající muž klečí nebo dřepí nad ní a kontroluje dokonale pronikání i tempo vlastní anální penetrace. Asi je vám už jasné, že se jedná o známou polohu „na koníčka,“ tentokrát s vyměněnými rolemi, nezní to jako sexy dobrodružství? Opět budete mít s partnerem dokonalý oční kontakt a on bude mít také přístup k vašemu „umělému penisu.“

Jak už jsme nastínili, přístup k praktice může i u mnoha lidí vyvolávat přinejmenším rozpaky, přesto je skutečností, že se této aktivitě věnuje nemálo heterosexuálních párů, v nichž se muži rozhodně nepovažují za gaye či bisexuály. Anální penetrace je zkrátka prožitkem, který si můžeme všichni užívat a prozkoumávat třeba dosud nepoznané vjemy, a to bez ohledu na naši sexuální orientaci. Pegging (ať už v užším či širším smyslu) je skvělou příležitostí vyzkoušet si pocity z role dávajícího a přijímajícího. A co může být krásnějšího než si vychutnat „na vlastní kůži“ oba pocity? Možná skrze tento zážitek objevíte i novou část vlastní sexuální identity. Výměna pozic vám navíc dopřeje dokonalou blízkost a propojení s vaší drahou polovičkou.

Jít do celé kategorie Strap-on pomůcek

Adelaida
Adelaida je milovnicí erotických pomůcek, obvyklých i neobvyklých praktik i jakýchkoliv překvapení. Tak, jako miluje život a víno, tak se vyžívá v testování erotických hraček.
Další články autora Adelaida
Musí být menopauza konečnou pro intimní život nebo je to jen odstrašující mýtus Znáte historii análního kolíku? Latex, datex a další sexy lesklé materiály nejen pro milovníky fetiše Oblečená, neoblečená v catsuitu či bodystockingu Sex na veřejnosti není jen libůstkou exhibicionistů Nechce mít se mnou anální sex. Co s tím? Hračky ovládané na dálku - vyrazte s nimi ven! Netradiční sexuální úchylky, které vás možná zaskočí První sex - Dá se na něj připravit? Pozice, které vás v zimě doslova zahřejí Orální sex: co ho zaručeně uspokojí? Naučte se techniky na božský blowjob Staňte se dokonalou milenkou díky cvičení Pompoir Nakopnou afrodiziaka skutečně vaše libido? V jakých polohách si nejvíce užijete anální milování? Kvalitní a pravidelný sex se postará o vaši duševní i tělesnou rovnováhu Orální sex: Staňte se králem ložnice s hbitým jazykem Můžete s ní spát i koukat na fotbal. Jaké další výhody mají Sex Dolls? Konec problémů s bolestivým sexem díky kroužkům OHNUT Fisting nemusí být pouze tvrdou BDSM praktikou Dvojité vibrátory, které jsou hitem letošního roku Masturbací proti zimním splínům Erotická kosmetika a hračky, které prohřejí i zkřehlé tělo Důmyslný králíček JoyFlesh Miya se hravě postará o dvojitou spokojenost Recenze - Vibrátor Fun Factory G5 Tiger a jeho volání divočiny SMART pomůcky - co všechno umí "chytré" hračky? Recenze - Síla javoru ukrytá do vibrátoru