GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ SLEVA 15 % na VIBRÁTORY s kódem "VIB15"
Partner of Notino
LÁSKA A FESTIVALy- PŘIPRAVENI TO ZAŽÍT?
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

První sex - Dá se na něj připravit?

Jak se nejlépe připravit na první sex

Ztráta panictví či panenství nebo chcete-li první milování je pro některé z nás zážitkem, který si budeme celý život pamatovat, zejména pokud je spojen s naší první láskou a objevením dosud nepoznaných vjemů fyzických, ale především i emocionálních. Na druhou stranu v nejrůznějších anketách zejména mladší respondenti nejednou tvrdí, že je celá záležitost poněkud přeceňována, prvotní obavy téměř každý brzy překonaná a onen akt v životě zažijeme ve většině případů nespočetněkrát znovu a znovu. Naneštěstí může být pro mnohé jejich „poprvé“ traumatickou zkušeností, která poznamenala v širších souvislostech další partnerské vztahy, a to i třeba na řadu mnoha následujících let, případně bude mít tato nelibá vzpomínka pro některé nepříjemně hořkou pachuť navždy. Pokud se ale na první sex teprve připravujete, a přestože jste si mnohé informace z dnes už šířeji dostupných zdrojů teoreticky nastudovali, jsou počáteční nejistoty vyplývající z neznámé zkušenosti vždy zcela očekávatelné a přirozené. Teorie totiž není praxe, navíc zaručený a univerzální návod vám neposkytnou ani ostřílení lamači ženských srdcí, ani rafinované svůdnice. Každý z nás je originál, a to i v rovině prožitků intimního sbližování, a tak bychom vám chtěli poskytnout spíše jen obecné rady, o nichž se domníváme, že by vám mohly být nápomocny k proniknutí do tajů počátku sexuálního života.

Buďte si jistí, že se opravdu chcete milovat

Nejdůležitějším momentem je samozřejmě vaše dobrovolné osobní rozhodnutí, tudíž je na místě se ujistit, že jste skutečně připraveni a jedná se o vaše přání vyjadřující pravou touhu a vůli a nastal ten správný moment pro realizaci nového zážitku. Především byste si měli být jisti, že se rozhodujete sami za sebe, nikdo nemá právo vás v tomto ohledu manipulovat, pokud se necítíte být na první sexuální akt zralí a psychicky vyladění. Položte si tedy otázku, zda opravdu primárně chcete vstoupit do intimního života a nehodláte celou akci absolvovat, za účelem splnění přání či dokonce na naléhání protějšku. V takovém případě si můžete odnést z vašeho poprvé namísto krásných pocitů naopak nepříjemné rozpoložení spojené s myšlenkami, že jste byli do celé záležitosti pod určitým nátlakem donuceni a jistým způsobem zneužiti. Kvalitní partner/partnerka, kterým na vás jako na milované osobnosti záleží, nikdy v tomto kontextu nepronese větu typu: „Kdybys mě miloval/a, uděláš to mě (nás).“ Nežijeme v puritánské době ani konzervativnějších kulturních podmínkách, tudíž kromě dobrovolnosti vašeho vlastního rozhodnutí vám nehodláme vnucovat doporučení ztráty „počestnosti“ o svatební noci nebo nutnost realizovat první sex v rámci stabilního dlouhodobého vztahu, taková volba samozřejmě ale může či nemusí vyplývat z vašeho přesvědčení nebo zásad atp. Pokud z jakýchkoliv důvodů chcete akci absolvovat jen za účelem ztráty panictví či panenství, jedná se sice z mnoha důvodů o poměrně riskantní přístup, ale předpokládáme-li, že jste dospělí a svéprávní, nemáme žádné právo takovou motivaci soudit. Avšak tento přístup není většinový a natolik rozšířený. Jak jsme již nastínili právě souznění s tolerantním a vám důvěrně známým protějškem je samozřejmě vždy lepší volbou, chcete-li si ze zážitku odnést především příjemné dojmy a zcela novou a mnohdy i přínosnou zkušenost.

Základním klíčem by vám měla být znalost vlastního těla, zejména pokud váš vyvolený či vyvolená taktéž ještě s nikým nespal/a, je logické, že nejprve budete tak trochu tápat, jaké doteky, polibky, jejich intenzita i techniky vás dostávají do varu. Ano, bavíme se o masturbaci, která by vám měla nejlépe napovědět, co konkrétně platí na vaše tělo. Pokud jste odvážnější a podělíte se s milencem či milenkou o názornou ukázku, bude to to pro ni (něj) nejlepším vodítkem, jak vás hýčkat. Předpokládáme, že vzhledem k předchozím nulovým zkušenostem bude pro většinu z vás taková akce zahalena rouškou tabu, ale i tak doporučujeme minimálně o tomto tématu vzájemně komunikovat. Je běžnější, že páry, v nichž se jeden anebo oba chystají objevit tajemství milování, mají za sebou již jiné nekoitální aktivity, kupříkladu petting či necking atp. Pokud je jeden z partnerů v této oblasti už zkušenější, logicky bude pro novice či novicku tím, kdo bude aktivnějším průvodcem.

Existuje správný věk pro první sex?

Také bychom vás předem chtěli uklidnit, že neexistuje žádný "normální", univerzální věk, typ vztahu nebo situace, ve kterých by člověk mohl poprvé zažít sex, a proto nikdy není pozdě odhodit předsudky a odvážit se a začít. Podíváme-li se však do oblasti statistického průzkumu, česká data z posledních let chybí, nejaktuálnější šetření prováděli sexuologové P. Weiss a J. Zvěřina v roce 2013. Zjistili, že první sex mají lidé v průměru okolo 18 let. Je nutné zmínit, že průměr nevypovídá příliš mnoho zejména o dnešní individualistické Generaci Z. Z průzkumů dále vyplývá, že necelých dvanáct procent chlapců a osm procent dívek začalo s pohlavním životem dokonce před patnáctým rokem života. Často se jedná i homosexuální zkušenosti, a ne vždy jde o penetraci; je potřeba mluvit o tom, že i kupříkladu i orální sex je považován šířeji za sexuální aktivitu. Na druhou stranu mnozí podle nejrůznějších anket a diskuzí začali se sexuálním životem o pár let později, než je výše zmíněný průměrný věk. Chceme-li však téma otevřít a pro začátek zjednodušit, budeme se bavit o doporučeních pro první penetrativní soulož heterosexuálních párů.

Bude to poprvé bolet?

Při prvním pohlavním styku dojde k protržení ženské panenské blány (hymenu), a tak je logicky nejčastější obavou dívek, jak moc to bude bolestivé. Na internetových diskuzních fórech se dokonce některé vystrašenější slečny ptají, zda by měly před samotným aktem pro jistotu užít některá z volně dostupných analgetik. Stejně jako každá vulva je originál, tak i hymen je u každé dívky zcela individuální, ale rozhodně není zásadní důvod k obavám, že právě díky ní bude první sex bolestivý. V případě soulože dojde většinou k jejímu protržení. „Toto protržení může být spojeno s několika kapkami krve, ale také nemusí. Dojde-li k souloži je málo pravděpodobné, že by dívka ještě zůstala panna,“ říká sexuoložka L. Janáčková. Velkou roli hraje určitě tloušťka a elasticita panenské blány, jež je u každé dívky rozdílná. Slečny ji někdy protrhnou již při zavádění prvního tampónu či vlivem některé sportovní aktivity, jiné mohou být majitelkami této průsvitné blanky i po prvním nesmělém pohlavním styku. V mnoha případech je tak tenká, že její protrhnutí zaznamenáte jen jako lehké štípnutí, u jiných to může opravdu trošičku bolet, ale jen krátce a bolest brzy odezní.

Hodně také záleží na použité technice pohlavního styku a citlivém přístupu partnera. „Když je člověk zamilovaný, jeho tělo vylučuje celou řadu hormonů, kterým se někdy říká hormony štěstí. Jsou mezi nimi látky, které způsobují příjemné pocity, snižují vnímání bolesti a zvyšují pocity slasti. Možná právě proto může být první milování s tím pravým tak krásné, že ho máme uchované ve vzpomínkách celý život,“ tvrdí Janáčková. Stejně tak je zcela individuální, zda budete během první penetrace krvácet či ne, případně se může lišit i menší množství krve.

Uvolněte se a užívejte si krásné okamžiky

Zejména něžná a dlouhá předehra vám oběma pomůže se připravit a naladit. Můžete začít třeba i smyslnou masáží a postupně přejít k mazlení, skvěle vám poslouží masážní svíčka nebo olej se smyslnou parfemací podle vlastních preferencí vůně. Zapojení všech smyslů se totiž do prožitků slasti počítá. A vhodný lubrikant pro vaše první společné chvilky je vítaným společníkem, díky němuž vše půjde mnohem plynuleji, snadněji a pohodlněji. Vnímejte především své tělo, pokud je vám cokoliv nepříjemné nebo vám to způsobuje dokonce bolest, aktivitu zastavte, zkuste se víc uvolnit. Správně nasměrujte svého milence nebo jej slovně či neverbální reakcí veďte, aby to zkusil jiným, pro vás citlivějším způsobem. Jednoduše diskomfort může být známkou toho, že ještě nejste úplně připraveni nebo se příliš spěcháte.

Zejména vaši zkušenější přátelé vám potvrdí, že je vcelku zbytečné se při své premiéře se za každou cenu pokoušet o dosažení orgazmu. Uvolněte se a jen si užijte své pocity a partnera, nejdůležitější je, abyste cítili emocionální spojení, což vám primárně zaručí krásné okamžiky. Nemějte obavy, v budoucnosti vás čeká ještě spousta dalších příležitostí k dosažení „nejvyšší mety“vyvrcholení, takže teď si prostě jen užijte výjimečný moment s vaší vyvolenou/vyvoleným.

Neostýchejte se a komunikujte

Je vcelku logické, že poprvé budete nesmělí a možná se budete cítit i tak trochu trapně, ale ujišťujeme vás, že takové rozpoložení jsme zažili kdysi i my všichni zkušenější. Nemůžete si samozřejmě brát za vzor pornografická videa, věřte, že v realitě milování vypadá opravdu jinak a tolerantní protějšek jistě od vás neočekává poprvé výkony hodné protagonistů tohoto žánru. Stejně tak se neostýchejte, že pro svou dívku či chlapce nebudete dost atraktivní, s velkou pravděpodobností i z opačné perspektivy můžete očekávat, že se cítí podobně nejistě, zejména pokud je také panna či panic. Důležité je uklidnit se, uvědomte si především, že pokud jste se oba dostali do tohoto bodu a situace, netouží váš protějšek po ničem jiném v aktuální chvíli víc, než po vzájemné intimní blízkosti a sdílení příjemného. V jeho/jejích očích budete velmi žádoucí a bude po vás toužit. Nemá smysl srovnávat své tělo kupříkladu s přes filtry upravenými fotografiemi vašich idolů na sociálních sítích, dokonalost prakticky neexistuje. V očích člověka, který k vám cítí opravdovou náklonnost budete vždy jedinečně přitažliví. Sdílejte své pocity, třeba i zmíněné obavy, uvidíte, že pokud jste s tím pravým/pravou, otevřená komunikace bude pro vás oba tím nelepším manuálem sexu. Milování by mělo být nejen slastí, ale i zábavou, a tak uvidíte, že každý moment, který byste mohli považovat za trapas, lze obrátit ve vtip a společně se naopak všemu zasmát. Zejména pokud je ten druhý zkušenější, kromě toho, že vás do sexuálního dobrodružství zasvětí, měl by být především trpělivý a tolerantní a postupovat citlivě podle vašich reakcí a přání. Pro nezapomenutelné chvíle taktéž vřele doporučujeme si celou akci naplánovat i co se týče výběru klidného a bezpečného místa, kde víte, že nebudete rušeni a budete se moci soustředit výhradně jeden na druhého. Chcete-li se cítit naprosto uvolněně, budete potřebovat nějaký čas a prostor, abyste se spolu cítili komfortně a navodili tu správnou vzrušující atmosféru. Co se týče poloh, i v tomto případě platí, že je nejlepším způsobem, jak zjistit, co vám oběma vyhovuje nejvíce, je tak trochu experimentovat a především spolupracovat, abyste byli spokojení a uvolnění vy oba. Pro začátek ale spíše doporučujeme pozice, kdy si můžete vyměňovat oční kontakt a lépe se řídit díky mimickým reakcím vašeho protějšku.

Hlavně nezapomínejte na vhodnou ochranu

Improvizace a kreativita se v intimní oblasti jistě cení. Co je ale nezbytně nutné naplánovat si předem a domluvit se s partnerem či partnerkou je domluva o nejvhodnější alternativě zvolené metody antikoncepce. Asi převážná většina z vás neplánuje při prvním pohlavním styku zplodit potomka, tudíž je na místě opatrnost a zodpovědný přístup. Stejně tak nepředpokládáme, že byste si toužili odnést z tohoto zážitku některou z nepříjemných a často i bolestivých pohlavních chorob. A je nutné zdůraznit, že nechráněný orální či anální sex s nakaženou osobou taktéž představuje riziko jejich přenosu. Zejména kondom je více než vítaným prostředkem ochrany, a to i v případech, že dívka již používá některou z dostupných hormonálních typů antikoncepce. V případě, že váš milenec či milenka měli čilou sexuální historii, případně si nejste jisti, zda se nejedná o promiskuitnější osobu, rozhodnutí o vzájemném sexuálním sblížení je každopádně vaší volbou. Pokud máte určité obavy a takový partner je k vám vstřícný, měl by souhlasit s podstoupením příslušných testů na tyto choroby.

Vyvrcholením vše nekončí

Mějte na paměti, že případným vyvrcholením jednoho z nás (předpokladatelně spíše muže) by celý akt ideálně neměl skončit. Především ženy potřebují cítit vaši blízkost a mít tak dojem, že jsou pro vás důležité a milované a jste šťastný, že se partnerka oddala právě vám. Něžnostmi zahrnujícími hlazení, líbání, objímání, ale i slovními komplimenty nejen nic nezkazíte, naopak jimi rozhodně nešetřete. Samozřejmě i muži si takové hýčkání zaslouží a často je pro jejich ego motivující a uspokojující, pokud je žena ujistí, jak skvěle si počínali a jak úžasné pocity jí poskytli.

Sex může a nemusí změnit váš vztah, nejdůležitější je mluvit o něm, vzájemně si dělat radost, plnit přání protějšku, případně najít kompromisní řešení a především vždy respektovat hranice, které si ten druhý určí. První sex může být naprosto skvělý, ale ujistěte se, že jste se pro něj rozhodli ze správných důvodů. Zaměřili jsme se na heterosexuální páry, ovšem ať už je to první lesbický sex, první anální sex nebo první sex s vaším přítelem nebo přítelkyní či náhodná epizoda, znovu zdůrazňujeme, že by se mělo jednat o akt dobrovolný a vámi chtěný. Pokud jste ve skvělém rozpoložení, těšíte se a jste vnitřně po všech stránkách připraveni, může být skutečně překrásným zážitkem. Ale v případě, že si nejste zcela jisti, že je vše úplně v pořádku a jedinou motivací je kupříkladu nálepka poslední panna či panic ve třídě, chtěli bychom vás ujistit, že ani takové označení nemá pejorativní nádech. Naopak o vás může vypovídat, že hlouběji uvažujete nad započetím sexuálního života a jste zodpovědnější než vaši vrstevníci. Rozhodně pak není špatné počkat, až budete absolutně jistě vědět, že jste připraveni a o to lépe si začátek milostného života užít a darovat a sdílet své potěšení s tím pravým a vaší pozornosti hodným člověkem.

Adelaida
Adelaida je milovnicí erotických pomůcek, obvyklých i neobvyklých praktik i jakýchkoliv překvapení. Tak, jako miluje život a víno, tak se vyžívá v testování erotických hraček.
Další články autora Adelaida
Musí být menopauza konečnou pro intimní život nebo je to jen odstrašující mýtus Znáte historii análního kolíku? Latex, datex a další sexy lesklé materiály nejen pro milovníky fetiše Oblečená, neoblečená v catsuitu či bodystockingu Pegging: Praktika, která by mohla oživit i váš vztah? Sex na veřejnosti není jen libůstkou exhibicionistů Nechce mít se mnou anální sex. Co s tím? Hračky ovládané na dálku - vyrazte s nimi ven! Netradiční sexuální úchylky, které vás možná zaskočí Pozice, které vás v zimě doslova zahřejí Orální sex: co ho zaručeně uspokojí? Naučte se techniky na božský blowjob Staňte se dokonalou milenkou díky cvičení Pompoir Nakopnou afrodiziaka skutečně vaše libido? V jakých polohách si nejvíce užijete anální milování? Kvalitní a pravidelný sex se postará o vaši duševní i tělesnou rovnováhu Orální sex: Staňte se králem ložnice s hbitým jazykem Můžete s ní spát i koukat na fotbal. Jaké další výhody mají Sex Dolls? Konec problémů s bolestivým sexem díky kroužkům OHNUT Fisting nemusí být pouze tvrdou BDSM praktikou Dvojité vibrátory, které jsou hitem letošního roku Masturbací proti zimním splínům Erotická kosmetika a hračky, které prohřejí i zkřehlé tělo Důmyslný králíček JoyFlesh Miya se hravě postará o dvojitou spokojenost Recenze - Vibrátor Fun Factory G5 Tiger a jeho volání divočiny SMART pomůcky - co všechno umí "chytré" hračky? Recenze - Síla javoru ukrytá do vibrátoru