Doprodej prádla pro ženy EWA BIEN 💛 Sleva -30 % na celou značku ZDE
Partner of Notino
CUTE hračka týdne s překvapením
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Masturbací proti zimním splínůmMnozí z nás vstoupili do nového roku s nejrůznějšími předsevzetími. Obzvlášť díky sychravému a nevlídnému zimnímu počasí a vlivem svátečního hodování je jedním z nejčastějších osobních cílů snížení tělesné hmotnosti celkové posílení fyzické a s tím ruku v ruce i psychické kondice. Tuzemské podnebí zamračené oblohy zimních měsíců nenahrává příliš ani naší duševní pohodě, což je umocněno navíc současnou pandemickou situací a z ní vyplývajících omezených možností uspokojivého trávení našeho volného, mnohdy díky všem našim každodenním povinnostem sporadického času.

Chmurná nálada podmíněná nejistotou nového roku, do něhož rozpačitě vstupujeme a bilancování roku předešlého v nás často vyvolávají sklíčenost a úzkost. Jak se ubránit negativním emocím a skepsi? Právě ambice nás posouvají dál, tudíž různá předsevzetí jsou překonáváním osobních limitů, vystoupením z komfortní zóny, nadějí i motorem motivací, jak posunout náš každodenní život lepším směrem a být tak šťastnější a spokojenější.

Na suchý únor, měsíc zasvěcený abstinenci si prozatím počkejme a začněme o poznání příjemněji a méně asketicky, vlhkým lednem. Věděli jste, že právě leden je měsícem oslavy vlastního těla v rovině sebe-potěšení? Podle britské klinické sexuoložky Ness Cooper bychom se v ideálním případě měli během ledna oddávat masturbaci každý den. Leden je totiž považován za nejdepresivnější měsíc roku a právě výzva v podobě dopřávání si každodenní autoerotiky mu může toto nelichotivé kalendářní prvenství ukrást nebo minimálně lednový splín značně zmírnit. Diagnostikovaná deprese je samozřejmě závažným problémem, jehož řešení by mělo zůstat především v gesci erudovaných odborníků a nelze jej brát na lehkou váhu. Bavíme-li se ale o překonání dočasné duševní nepohody, zmírnění stresu, navození pocitu pohody a uvolnění, věřte, že jeden z klíčů k jejich překonání můžete mít doslova ve vlastních rukou.

Propagátorka vlhkého ledna, N. Cooper tvrdí, že sólo radovánky nám zprostředkovávají nezanedbatelné benefity pro duševní zdraví a apeluje na lidi, aby se vyladili po tělesné i duševní stránce, věnovali se sami sobě, trávili čas sami se sebou a poznávali své tělo. Myšlenky N. Cooper jsou podloženy výzkumem provedeným značkou plusOne, který zjistil, že dokonce i ženy s diagnózou úzkosti našly psychickou útěchu v masturbaci. Provedený průzkum odhalil, že autoerotika pomáhá tišit nervozitu, depresi i pocity sklíčenosti.

Sexuoložka však klade důraz na fakt, že prioritou samotného aktu by nemělo být pouhé dosáhnutí vrcholu, daleko důležitější je cesta sebepoznávání se, radost z doteků a uvědomění si všech pocitů, které procházejí vaším tělem, ideálně bez nátlaku, v souladu se subjektivními potřebami a touhami. Důležitějším cílem je dostat se do maximálně uvolněného stavu a uvědomit si, že masturbace je více než orgasmus. Vzhledem ke skutečnosti, že existují lidé, pro něž je dosažení orgasmu téměř nepokořitelnou metou, ať už z důvodů fyzických, psychických, či častěji jejich kombinací, daleko podstatnější může být proces hledání příjemného a vnímání vlastního těla jako jedinečného celku. Věřte, že i složitější cesta k vrcholu nás může naučit o nás samých více než snadno a pro mnohé bezpracně dosažený cíl. Otevřete se experimentování a dejte šanci i erotickým hračkám. V současnosti si z široké palety produktů na našem trhu vyberou jak zvídaví, ale často ostýchaví začátečníci, tak i pokročilí uživatelé sledující trendy na poli erotických pomůcek. Samozřejmě váš prožitek usnadní, zintenzivní nebo prodlouží vašim potřebám i na míru přizpůsobený lubrikační gel. Odvažte se vyzkoušet něco zcela nového s vědomím, že si zasloužíte užívat si ty nejlepší vysněné prožitky. Vy sami/y, tady a teď a nejlépe každý den!

Je navíc prokázané, že masturbace je spojena s mnoha zdravotními benefity

Ať už je to kromě výše zmíněného prevence rakoviny prostaty u mužů a rakoviny děložního čípku u žen, zaznamenáte i výrazné zlepšení kvality spánku nebo ztišení bolesti (kupříkladu mnohé ženy trpící menstruačními křečemi mohou tuto skutečnost jistě potvrdit). Chcete-li se zbavit nepříjemné bolesti hlavy, zkuste nejprve upřednostnit tuto zdraví prospěšnou aktivitu před růžovou pilulkou. Během orgasmu se totiž uvolňují nejen endorfiny, ale také hormony známé jako dopamin a oxytocin zmírňující stres a tlumící bolest. Pravidelné sebeuspokojování podporuje zdravý průtok krve do genitálií a značně ženám prospěje při posilování svalů pánevního dna. Pozitivním a vítaným přínosem je i podpoření obranyschopnosti našeho organismu. Při orgasmu se totiž v malých dávkách vyplavuje hormon kortizol zvyšující pohotovost organismu při zátěžových situacích. Tělo pak lépe odolává chronickým stresům, ale i infekčním chorobám všeho druhu. Masturbace přináší mnoho benefitů i pro váš mozek, říká neuroložka Nan Wiseová. Dopomůže nám k lepší koncentraci a paměti a právě neurohormon dopamin je mimo jiné zodpovědný i za udržení koncentrace, probouzí motivaci a kreativitu, je spojený s aktivováním potěšení a odměn při zdolání vytyčených cílů.

Osvojení si nových technik a způsobů vlastní sexuální stimulace vždy může překvapit a potěšit objevem nových erotogenních zón vašeho těla i zpracováním nových sensuálních prožitků, jež následně můžete k nadšení vašeho protějšku přenést i zužitkovat v párovém intimním životě. Znalost vlastní intimity a příjemných prožitků navíc podpoří sebepřijetí a vybudovaní pozitivního vztahu k vlastnímu tělu a zvýší naše sebevědomí, zejména u žen. Lékařka Lauren Streicher, docentka gynekologie a porodnictví ve svých studiích potvrzuje, že ženy, které se častěji onanují, mají lepší vztah ke svému tělu. Jsou sebejistější a vědí, jaký způsob stimulace se jim líbí, znají své erotogenní zóny a dokáží partnera dokonale nasměrovat. Díky těmto znalostem svého těla si připadají atraktivnější a více žádoucí. Přestože jste v současné chvíli single, tato energie z vás bude vyzařovat a věřte, že sebevědomí je sexy.


Stereotyp, stejně jako přílišná upjatost a nevole experimentovat i nedostatek entuziasmu jsou zase často plíživými, zato spolehlivými zabijáky partnerských sexuálních životů. Naopak kreativita, touha po objevování nového a promyšleně svůdné překvapování mají ten správný styl a náboj. Kombinací všech těchto přístupů zaručeně v ložnici i mimo ni zabodujete a zapůsobíte na svůj protějšek. Sólo hrátky, ale i jejich přenesení do partnerského dovádění jsou prospěšnými aktivitami i po fyzické stránce, a tak je celkem pravděpodobné, že díky pozitivnímu myšlení při takovémto důkladném, energickém a pravidelném prozkoumávání či následným párovým sexuálním aktivitám zaznamenáte pravděpodobně i další příznivý sekundární efekt, a to sice snížení tělesné hmotnosti. Nebudeme si samozřejmě nalhávat, že takto nahradíte přísnou dietu či striktní fitness plán, ale na druhou stranu můžete nastartovat další z předsevzetí třeba díky častější masturbaci a sexu. Kdo z nás by se nechtěl před svým partnerem/partnerkou cítit přitažlivější? Určitě jste se již setkali s názorem, že sex či sexuální potěšení (tudíž i masturbaci lze zahrnout), je nejlepším sportem. Fráze není úplně tak zavádějící, sex bezesporu patří k těm příjemnějším a oblíbenějším výdejům fyzické energie. Studie odborného časopisu Plose One uvádí, že ženy při penetračním sexu spálí průměrně cca 69 kalorií a muži 101 kalorií, samozřejmě v závislosti na zvolené aktivitě a vašem drivu. Stejný výdej kalorií je porovnatelný například s dvaceti minutami posilování nebo jedenácti minutami plavání. Při masturbaci nemůžete sice počítat s tak výrazným výdejem energie, přesto samotný výbušný orgasmus přinášející příval hormonů, jež zrychlí váš krevní oběh vás připraví o šedesát až sto kalorií. V tomto ohledu se vědci sice na uvedeném rozpětí spálených kalorií neshodují, ale každopádně vyvrcholení představuje průměrně téměř stejný energetický výdej jako celý akt milování.

Zaujala vás výzva vlhkého ledna nebo si jen přejete dodat si sebevědomí a kurážně zažehnout ztracenou jiskru vašeho intimního života a posílit libido? Není žádným pravidlem, že výzvu musíte posledním dnem v měsíci ukončit, naopak Vám tahle příjemná a vzrušující rutina může napomoci k novým rozměrům vnímání svého těla a sebe samých a obecně obohatit váš milostný život. Pokud se chystáte připojit i k výzvě suchého únoru, bažení po alkoholové neřesti můžete příjemně uvolnit touto zdravější aktivitou s nejlepším svědomím. Právě i abstinence či střídmost v požívání alkoholu zejména u mužů podpoří jejich sexuální výkonost, prožitek i výdrž.

Zamračené zimní měsíce, dlouhé večery, nedostatek slunečních paprsků

V kombinaci s osekaným repertoárem aktivit, jimž se nyní můžeme věnovat svádějí k zachumlání se do peřin, tak proč si ponuré chvíle nezpříjemnit?  Život je příliš krátký, abychom byli líní dopřát si to nejlepší a nejpřirozenější, co si každý z nás zaslouží, sebelásku a rozkoš. A stejně jako vše v životě, o co usilujeme se zápalem, vášní, láskou, neúnavnou energií a tvůrčí silou zaručeně jednou přinese brilantní a ohromující výsledky, tak i vaše cesta sebepoznávání a oslavy tajů vlastního těla bude odměňována gradující slastí. Čím spokojenější a šťastnější v jednotě vnímání reakcí a emocí svého těla budeme, tím opravdověji a smyslněji dokážeme tyto pocity sdílet a předat.

Adelaida
Adelaida je milovnicí erotických pomůcek, obvyklých i neobvyklých praktik i jakýchkoliv překvapení. Tak, jako miluje život a víno, tak se vyžívá v testování erotických hraček.
Další články autora Adelaida
Musí být menopauza konečnou pro intimní život nebo je to jen odstrašující mýtus Znáte historii análního kolíku? Latex, datex a další sexy lesklé materiály nejen pro milovníky fetiše Oblečená, neoblečená v catsuitu či bodystockingu Pegging: Praktika, která by mohla oživit i váš vztah? Sex na veřejnosti není jen libůstkou exhibicionistů Nechce mít se mnou anální sex. Co s tím? Hračky ovládané na dálku - vyrazte s nimi ven! Netradiční sexuální úchylky, které vás možná zaskočí První sex - Dá se na něj připravit? Pozice, které vás v zimě doslova zahřejí Orální sex: co ho zaručeně uspokojí? Naučte se techniky na božský blowjob Staňte se dokonalou milenkou díky cvičení Pompoir Nakopnou afrodiziaka skutečně vaše libido? V jakých polohách si nejvíce užijete anální milování? Kvalitní a pravidelný sex se postará o vaši duševní i tělesnou rovnováhu Orální sex: Staňte se králem ložnice s hbitým jazykem Můžete s ní spát i koukat na fotbal. Jaké další výhody mají Sex Dolls? Konec problémů s bolestivým sexem díky kroužkům OHNUT Fisting nemusí být pouze tvrdou BDSM praktikou Dvojité vibrátory, které jsou hitem letošního roku Erotická kosmetika a hračky, které prohřejí i zkřehlé tělo Důmyslný králíček JoyFlesh Miya se hravě postará o dvojitou spokojenost Recenze - Vibrátor Fun Factory G5 Tiger a jeho volání divočiny SMART pomůcky - co všechno umí "chytré" hračky? Recenze - Síla javoru ukrytá do vibrátoru