GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ SLEVA 15 % na VIBRÁTORY s kódem "VIB15"
Partner of Notino
LÁSKA A FESTIVALy- PŘIPRAVENI TO ZAŽÍT?
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Vše, co jste potřebovali vědět o análních kolících

Jak název článku napovídá, řeč bude o análních kolících. Pomůckách, které jsou často tabuizovány a upozaďovány, a to i přes to, že je s nimi taková legrace! Povíme si vše, co byste chtěli a měli vědět, ať už jsou to specifika těchto malých pomocníčků nebo to, jak byste se o ně měli starat. Zabývat se budeme také správným zaváděním a vyjímáním, abychom neublížili sobě nebo protějšku. Popíšeme si rozdíly ve tvarech a velikostech a na závěr si prozradíme tipy, jak s těmito praktikami vůbec začít.
Co to vlastně anální kolík je a k čemu nám má sloužit? Na rozdíl od dilda, které je navrženo k zasunování a vysunování, anální kolíky jsou tvarovány speciálně tak, aby byly vloženy a po vsunutí zůstaly na místě. Oblé tělo – obvykle ve tvaru slzy nebo žárovky, plynule navazuje na úzký krk s širokou základnou, která zabrání úplnému vniknutí pomůcky do těla. V praxi to funguje tak, že po uvolnění análního otvoru vklouzne oblá část kolíku dovnitř a svaly svěrače se posléze stáhnou okolo úzkého krku, takže nemůže dojít k nehodě.

KOLÍK, DILDO NEBO KORÁLE?

V současnosti se na erotickém trhu vyskytuje obrovské množství druhů, tvarů a velikostí, vybrat si proto můžete dle libosti podle toho, co od kolíku očekáváte a zda už praktikujete anální hrátky nebo se s nimi teprve chystáte začít. Dají se pořídit dokonce tréninkové sady pro začátečníky, kteří by rádi postupně zvyšovali obtížnost. Nejběžnější tvary mají u špičky zúžené tělo, které se postupně rozšiřuje a zase zužuje u krku. Dají se ovšem pořídit i anální korále či anální dilda, ty však mají jinou funkci, proto se jimi v tomto článku nebudeme zabývat.
Zpátky ke kolíkům. K čemu nám tedy jsou dobré a proč bychom je rozhodně měli zařadit do našeho sexuálního života? Spousta lidí vnímá kolíky pouze jako prostředek, který nám umožní připravit se na anální sex, ale opak je pravdou. Anální kolíky vytvářejí jedinečný pocit plnosti bez nutnosti pohybu tam a zpět, a tedy bez potřeby využít jednu z rukou, která bude muset pomůcku držet. Vy se tedy můžete soustředit na ostatní centra slasti, zatímco kolík bude fantasticky odvádět svou práci. V kombinaci s další stimulací dokážou kolíky vyvolat slastiplné orgasmy, které jsou, díky četným nervovým zakončením okolo análního otvoru, opravdu nezapomenutelné. Během orgasmu se navíc svaly v oblasti pánve stáhnou a tím zesílí pocit těsnosti. Pokud jste jedinci s prostatou (čtěte muži), máte šanci zažít výjimečně silné prožitky, právě díky análním kolíkům, které umí prostatu velmi efektivně stimulovat a dráždit.

JAK SI SPRÁVNĚ UŽÍT ANÁLNÍ HRÁTKY

Pravidlo číslo jedna – používání análního kolíku by nikdy nemělo být nepříjemné. Pokud vás zavádění bolí, je vám nepohodlné samotné nošení, nebo vám tato stimulace vyvolala jakoukoli negativní reakci, přestaňte s tím, co děláte. Čím víc totiž budete tlačit na pilu u análních hrátek, tím více se proti tomu vaše tělo bude bránit a svaly svěrače se sevřou. Skvělou pomůckou, jak se uvolnit a tím umožnit průchod příjemným pocitům, je práce s dechem. Pokud vám nejde kolíček zavést, zhluboka se nadechněte a při výdechu si představujte, jak se svaly pomalu roztahují a rozšiřují otvor, toto opakujte tak dlouho, jak jen bude potřeba.

Pravidlo číslo dvě – kvalitní lubrikant je základ. Lubrikační gel je perfektní pomocník pro všechny sexuální hrátky, ale pro anální stimulaci je vyloženě nutný. Anální otvor není vybaven přirozenou lubrikací, jako je tomu u vagíny, a proto je potřeba jej pořádně navlhčit, aby nedošlo k poranění. Pomalé nanášení lubrikantu prstem je také skvělá cesta k uvolnění svalů a naladění zadečku na následující činnost. Na trhu jsou k dostání speciální gely pro anální hrátky, které jsou dlouhotrvající a extrémně kluzké.

Pravidlo číslo tři – vždy používejte pouze hračky určené k análním hrátkám. O nehodách s lahvemi, okurkami, žárovkami a mnoha dalšími předměty jsme vám už psali. Opravdu nikdy nepoužívejte cokoli, co není přímo určeno ke stimulaci vašich zadních vrátek. Pokud vám „zmizí“ hračka ve vagíně, téměř vždy ji zvládnete vytáhnout sami, protože díky děložnímu čípku nemá kam zajet, ovšem v případě análního otvoru je tomu úplně jinak. Nevhodný předmět se může dostat hlouběji do střeva a pak nezbývá nic jiného, než dojet na pohotovost a podstoupit nepříjemný zákrok, což nejspíš nikomu z nás nestojí za to. O to víc, když je v současnosti tolik speciálně navržených pomůcek.

JAK NEJLÉPE ZAVÉST ANÁLNÍ KOLÍK

Jakmile budete mít pocit, že jste připraveni na věc, můžete zkusit zavést kolíček dovnitř. Vždy jej před zasunutím pořádně nalubrikujte. Nejsnazšího zasunutí docílíte následovně: přiložíte kolíček k análnímu otvoru, poté pomalu nakloníte hračku dolů (asi o 45°) tak, aby jedna strana špičky vklouzla dovnitř. Udržujte hračku v této hloubce a nakloňte ji tentokrát nahoru. Několikrát tento postup zopakujte, až vám kolíček zajede dovnitř. Netlačte příliš, aby svaly neměly tendenci se stáhnout v obraně zpátky.

Jakmile bude pomůcka uvnitř, můžete si s ní užívat, jak vás jen napadne. Anální kolíky jsou skvělé v jejich multifunkčním využití. Nejen, že jej mohou použít oba partneři (vždy pouze tehdy, je-li pomůcka řádně vydesinfikovaná a zbavená bakterií toho druhého!), ale lze ji kombinovat s mnoha způsoby stimulace. Kolíčky využijete během masturbace, při orálním i penetračním sexu, ale vzít si jej můžete třeba na procházku nebo rande s partnerem a zpestřit si tak společný čas. Anální pomůcky mají tu výhodu, že je lze mít zavedené poměrně dlouhou dobu, aniž by hrozilo zdravotní riziko. Vždy je ovšem vhodné, mít po ruce nějaký pytlíček, do kterého případně kolík uložíte, kdyby na vás hra byla příliš intenzivní.

PROČ MÁME Z ANÁLNÍ PENETRACE TAKOVÝ STRACH?

Převážně je to proto, že o těchto věcech neumíme s partnery komunikovat. A strašáků je tady více:

  • Stud o tom mluvit
  • Strach z odsouzení, že chci anální stimulaci vyzkoušet
  • Strach z hygieny - co když se nedokážu správně vyprázdnit?
  • Strach z bolesti
  • Strach, že partnerovi/partnerce ublížím nebo že mě opustí

JAK SPRÁVNĚ VYJMOUT KOLÍČEK

Může přijít situace, kdy vám kolíček nepůjde vytáhnout, protože jste po orgasmu a pánevní svaly budou stažené a zatnuté. Nezoufejte, stejně jako při zavádění postačí, když se na chvíli nadechnete a pomalu se budete s výdechem soustředit na uvolňování zaťatých svalů. Rozhodně netahejte kolíček násilím, mohli byste se poranit.
Uchopte rozšířenou základnu do jedné ruky a jemně za ni zatáhněte. Pokud ucítíte odpor, udržujte tah a nadechněte se. S výdechem lehce zatlačte, jako když se chystáte vykonat potřebu. Pokud se kolíček uvolní, jemně jej vytáhněte, kdyby k uvolnění nedošlo, postupujte jako u zavádění, nakloňte jej nejdříve dolů, potom nahoru a kymácivým pohybem jej dostaňte ven.

VIBRAČNÍ ANÁLNÍ KOLÍKY

Vibrační kolíky jsou dalším stupněm intenzity anální stimulace. Jsou naprosto fantastické a určitě stojí za vyzkoušení. Mají ještě větší využití než klasické kolíky (lze je například použít jako mini vibrátor pro stimulaci klitorisu) a vyvolají ještě více vzrušení a slastných pocitů. Na trhu existuje nepřeberné množství druhů, takže si určitě vyberete ten pravý pro váš zadeček. Vibrační kolíky jsou dokonalým doplňkem penetračního sexu, protože stimulují oba partnery zároveň a stupňují tak jejich prožitek. Vyrábějí se také na dálkové ovládání či mobilní aplikaci, takže jej s sebou taktéž můžete vzít na rande a předat ovládání partnerovi, aby vás mohl trošku potrápit vzrušováním na veřejnosti.

HYGIENA JE ZÁKLAD

U análních hrátek je hygiena naprosto rozhodující. Vždy si po kontaktu se střevní sliznicí umyjte ruce antibakteriálním mýdlem, a rozhodně nepoužívejte žádné předměty, které byly v zadečku, také do vagíny, aniž byste je před tím vydesinfikovali čistícím prostředkem na erotické pomůcky. Vaginální mikroflóra je velice citlivá a zanesení střevních bakterií může vyvolat nepříjemný zánět.

Pokud si užíváte análního sexu – který byste vždy měli vykonávat s kondomem, budete-li chtít pokračovat vaginálním stykem, vyměňte/sundejte si použitý kondom. Pokud se rozhodnete pro využití prstů, dejte si pozor na nehty, abyste nechtěně neporanili střevní sliznici a také dbejte zvýšené opatrnosti v případě, máte-li záděr. V těchto situacích doporučujeme použít buďto rukavice, nebo pomůcku určenou pro anální styk.
Na konci hrátek všechny použité pomůcky pořádně omyjte antibakteriálním mýdlem, postříkejte desinfekcí na erotické pomůcky, opláchněte a nechce uschnout.

Co si z celého článku odnést? Skvělý sex nezačíná od nejlepší polohy, nejvýkonnější erotické pomůcky nebo od zkušeností partnera/partnerky, ale od společné komunikace 🙂
HANA
Do světa shibari a BDSM zabloudila v roce 2017 a už nenašla cestu zpátky. Jejím hlavním zájmem jsou provazy, ve kterých vyhledává hlavně emoce a spojení s druhým člověkem. Nebrání se ani jiným praktikám, ráda zkouší nové věci, testuje a posouvá své hranice.
Další články autora HANA