GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ SLEVA 15 % na MASTURBÁTORY s kódem "MAS15"
Partner of Notino
LÁSKA A FESTIVALy- PŘIPRAVENI TO ZAŽÍT?
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Cuckolding, aneb jak může někoho vzrušovat nevěra partnera?

Cuckolding je sexuální praktika, o které se ve společnosti příliš nemluví a je tak docela tabu. Představte si ale situaci, že po letech manželství vám partner oznámí, že chce, abyste si našla milence. A že to není pouze nějaký úlet, ale jeho silná touha, bez které nedokáže žít. To je totiž cuckolding, který se (nejen) u mužů vyskytuje čím dál častěji. O čem tato praktika je a proč je tento druh “nevěry” vlastně tak vzrušující? To si povíme v dnešním článku.
U většiny mých článků píšu moji osobní zkušenost. Ovšem tady to bude trochu jiné. S cuckoldingem jsem se totiž poprvé setkala u jednoho manželského páru, který jsem mentorovala. Měla jsem možnost slyšet verze obou, jak to celé nejen vnímají, ale i bezprostřední pocity po. A pokud mě na tom něco fascinovalo, tak všechny ty emoce. Tato praktika totiž nepředstavuje jen obyčejnou nevěru. Jde totiž o nevěru, která je žádaná, dobrovolná a něco, co je hlavní spouštěč emocí a tedy i vzrušení. Nejde tedy o nevěru v pravém slova smyslu, jak ji známe.

Co je to cuckolding?

Cuckolding, nebo ještě paroháčství, je sexuální praktika/úchylka, kdy muže (cuckolda) vzrušuje představa nebo reálná situace, kdy mu je jeho manželka (případně partnerka) “nevěrná” s jiným mužem (nevěra je tady v uvozovkách proto, že to není nevěra v pravém slova smyslu, jelikož je se souhlasem, tedy konsensuální). Naopak cuckold je své ženě věrný.

Jelikož se u této praktiky objevuje nejen nevěra, ale i submisivita (cuckold je submisivní) a ponižování, nemusí to zůstat pouze u samotné “nevěry”. V rámci cuckoldingu se může vyskytovat nucená homosexualita, jako je vykonávání orálního sexu či spolknutí spermatu muže (to se může i slízat z jeho ženy), který měl právě sex s cuckoldovo ženou. Je to extrémní forma ponížení cuckolda a záleží dle jeho motivace. Proto se nemusí vyskytovat tato forma všude, ale pouze v některých případech.

Proč cuckolda tato praktika tak moc vzrušuje?

Ikdyž se to na první pohled nemusí zdát, tak se cuckolding řadí do masochismu, přesněji do emočního (psychického) masochismu. Cuckold, tedy hlavní postava cuckoldingu, totiž čerpá potěšení a sexuální vzrušení z emoční bolesti a ponížení, které vyplývá z “nevěry” jeho manželky, které se říká “hotwife”.

Když totiž vidí svoji ženu, jak má sexuální akt s jiným mužem, zažívá v sobě pocity jako je ponížení, žárlivost, utrpení, vděčnost, stud, nedostatečnost a chtíč - tedy takový silný emoční koktejl. Nesmírně ho tato představa vzrušuje a přináší mu větší uspokojení než skutečný sex s jeho ženou. Cuckold je totiž ten, který zažívá ze všech zúčastněných to největší potěšení.

Co na cuckolding psychologie?

Možná si říkáte, jak někdo může podstoupit něco tak bolestivého zcela dobrovolně. Upřímně, já sama jsem si nad tím lámala hlavu a tak jsem se pídila po větší hloubce této praktiky.

Cuckolding je dle psychologů formou úniku před sebeuvědoměním. To znamená, že pokud se muž cítí nedostatečně - tzn., že se necítí dost dobrý, dost mužný, dost výkonný nebo dost hezký, odvádí pozornost od sebe sama skrze emoční bolest, kterou během sledování “nevěry” zažívá. Cuckoldi se touto cestou zbavují stresu i břemene své společenské role a unikají do role jednodušší (odevzdávají kontrolu a cítí se zmenšení).

Nemluvě o tom, že na tomto emočním koktejlu vzniká silná závislost (tak, jako u masochismu obecně).

Motivace cuckolda, neboli to, proč to dělá, se může u každého lišit. Někdo chce pouze cítit žárlivost, která v něm spustí silné vzrušení a chuť dobít zpět svou ženu a někdo chce naopak cítit silné ponížení, aby se mu tzv. potvrdila jeho nedostatečnost a on cítil všechny ty špatné emoce. Důvody či jasné příčiny jsou tedy různorodé. Ale nikdy nic nevznikne jen tak, a to ani cuckolding.

Ano, cuckolding se týká i žen

Nejspíš si během čtení pokládáte otázku, zda se cuckolding týká i žen. Nebo se v cuckoldovi možná trochu vidíte, ikdyž jste žena. Tak ano, cuckolding se vyskytuje i u žen.

Cuckquean je žena, kterou vzrušuje představa či reálná situace, kdy má její manžel (“hothusband”) styk s jinou ženou v její (dobrovolné) přítomnosti.

Ovšem u ženy (cuckquean) je motivace zcela jiná než u muže (cuckolda).

Já sama jsem dříve měla tuto “cuckquean představu” se svým partnerem. A bylo to pro mě hodně zvláštní. Cítila jsem totiž emoce jako je žárlivost, bolest, utrpení, opuštění, ale zároveň vzrušení a chtíč. A svého partnera jsem v představě vnímala jako “alfa samce” a chtěla jsem ho víc a víc. Takže - doslova emoční koktejl! A to byla pouze a jen představa. Jenže nikdy jsem nedošla do bodu, kdybych chtěla tuto svou touhu zrealizovat, jelikož mám určité zásady skrze partnerský vztah a vím, že by mi to silně ublížilo. Ale třeba se mýlím.

Co když se s tímto setkám u svého partnera/partnerky?

Ikdyž si třeba teď říkáte, že se vás to netýká, tak nikdy nevíte. Cuckolding se ovšem nejčastěji vyskytuje v manželských párech, proto i pojmy “hotwife” nebo “hothusband”, kdy se tato skutečnost většinou odhalí až po letech společného soužití. Pokud se to tedy stane, jak s touto situací naložit?

1) Zjistěte jeho/její motivaci, proč ho/jí tato představa láká a vzrušuje

Jak jsem psala, motivace u každého cuckolda či cuckquean se liší, je tedy důležité zjistit, co ho/ji k tomu motivuje. Jaké pocity, emoce nebo čeho tím chce dosáhnout. Znamená to tedy ponořit se společně do představy a zkoumat ji více zblízka.

2) Otevřená komunikace

Bez komunikace to tady nepůjde. Vím, že to nebude lehké, jelikož je to jedna z nejintimnějších a nejcitlivějších praktik, které znám. Ovšem pokud máte dojít k tomu, že tuto praktiku zahrnete do vašeho sexuálního života, je potřeba o všem mluvit zcela otevřeně a napřímo. A to především, pokud se do toho opravdu pustíte.

3) Hotwife není pro každou ženu

Tak, jako každá praktika, tak ani tato nemusí být pro každého. Ráda bych tady zmínila, že pozice “hotwife” nebo i “hothusband” opravdu není pro každého. Je tedy třeba zvážit, zda to bude kompatibilní a bude tato praktika vyhovovat vám oběma.

4) Vyřčení rizik a zvážení

Ještě předtím, než si řeknete: ”Ano, tak to jdeme zkusit!”, si řekněte nahlas, co to znamená (a může znamenat) pro váš vztah do budoucna a zvážit, zda to za to riziko vztahu opravdu stojí.

5) Nastavení hranic

Není cuckolding jako cuckolding. Proto někdo může vyžadovat v rámci praktiky ponižování a pro někoho je to naprostá stopka a to poslední, co chce. Je tedy dobré říct, jakou představu máte a nastavit si pevné hranice, kam až by to mělo nebo může zajít.
Tip na závěr: Pokud se s cuckoldingem setkáte, ať už u sebe nebo v rámci vztahu u partnera/ky, a nebude si s tím vědět rady, oslovte odborníka, který vás navede tou správnou cestou.
Kristýna Polomisová
Kristýna je koučka & mentorka v oblasti sexuality, intimity a vztahů. Pomáhá ženám a párům otevřít se potenciálu vlastní sexuality a ukázat jim tak cestu k naplněnému životu i vztahu. Spolupráce s ní je unikátní v tom, že ji zakládá na vlastních osobních zkušenostech a jak ona sama říká: “Co hlásám, to i žiju! A naopak!”. Více se o ní a její cestě můžete dozvědět na instagramu "cristinpoly" nebo na webu www.kristynapolomisova.com