Unikla vám naše MIMOŘÁDNÁ AKCE? 💋 S kódem "FAJN20" na SLEVU 20 % to taky roztočíte 💋
Partner of Notino
Naskočte na vlnu Wellbeingu
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Škrcení jako nástroj kontroly a cesta k naprostému odevzdání!

Mnoho žen si tajně přeje, aby je partner během sexu nejen občas pořádně chytnul, ale třeba i škrtil. Proč ale tato praktika ženy tak moc láká a co je na ní vlastně vzrušující? A jak to udělat nejen sexy, ale i bezpečně? Na to se podíváme v dnešním článku!
Abych pravdu řekla, tak ještě do nedávna byla tato praktika na mém listu “curious about”. Vlastně ani nevím proč, ale představa škrcení, kontroly a odevzdání mě prostě lákala. Když jsem tuto praktiku následně začala praktikovat se svým partnerem, pochopila jsem. Mně osobně na tom nepříjde vzrušující to, že nemůžu dýchat, protože to není ten styl, který se mi líbí. Ale je to ta kontrola, pevný stisk na mém krku a mužská dominance, kterou přitom cítím. A vlastně se škrcení stalo mojí vstupenkou do “subspace” neboli změněného stavu vědomí, který submisivní jedinci mohou zažívat.

Nebezpečná a vzrušující praktika

Škrcení, neboli “choking”, je sexuální praktika spadající do BDSM praktiky zvané “Breath play”, neboli hra s dechem, což je soubor několik praktik, jako je právě škrcení, dušení, omezení dechu či úplné vypnutí do bezvědomí.

Tato praktika již není součástí pouze BDSM ložnic, ale své místo má i v tvrdším sexu či jako prvek obohacují milostný život “vanilkového páru”.

Co je na tom vzrušujícího?

Možná si pokládáte otázku, jak může být něco tak moc vzrušujícího? Je to v celku jednoduché. Během škrcení je zamezen přístup krve do mozku a kyslíku do plic (čemuž se také říká erotická asfyxie) a právě toto omezení může znásobit sexuální prožitek či zintenzivnit orgasmus.

Mimo jiné se během škrcení vyplaví řada hormonů, jako je například adrenalin, který vyvolá pocity, jako je nebezpečí a vzrušení zaroveň. Sice se o tom moc nemluví, ale právě “negativní emoce” jsou často nejvíce vzrušující.

Škrcení jako symbol důvěry a silného pouta

Pokud se žena od svého partnera nechá škrtit (mělo by to být vždy dobrovolné), dává mu tím najevo svoji maximální důvěru. Samotná praktika může navíc i samotnou důvěru a pouto zesílit. Během škrcení může totiž pociťovat nejen samotné vzrušení, ale i napětí, ztrátu kontroly, uvolnění, důvěru, odevzdání a pocity naprosté euforie.

Z vlastní zkušenosti vím, že tyto pocity jsou dokonce návykové, jak moc příjemné a uvolňující to je. Upřímně si ale nedokážu představit, že bych to zažívala s někým jiným, než právě se svým partnerem.

Je tato praktika bezpečná?

Jsou určitě rizika, která tato praktika představuje, a nemalá. Je proto potřeba k praktice přistupovat zodpovědně, s citem a mít několik pravidel na paměti:

Není škrcení jako škrcení

Pokud chcete škrcení praktikovat jako nástroj kontroly, o čem tento článek je, neškrťte. Jak to myslím? Není jedno jak a kde škrtíte. Pokud byste šli rovnou přes ohryzek, opravdu dojde k odstřihnutí přívodu kyslíku a vaše polovička se dost pravděpodobně začne ihned dusit, ale to nechcete. Proto stačí vyvíjet tlak pouze ze stran krku a nejít tak vůbec přes ohryzek.

Vnímejte a mějte situaci pod kontrolou

V bezpečnému vykonávání škrcení je rozhodně potřeba druhou osobu, kterou škrtíte, velmi dobře vnímat. Pozorovat její rekce a pokud by se například začala dusit, ihned přestat a ujistit se, zda je vše v pořádku.

Komunikujte a sdílejte

Jak před, tak případně i během a po, je potřeba komunikovat. Vyvarujeme se tak tomu, že budou věci jinak, než jste chtěli a nebo naopak se dozvíte, jak příjemný a silný prožitek to byl.

Tip na závěr: Pokud byste se škrcení a další praktiky, spadající do smyslné dominance (tedy dominance bez pomůcek), chtěli naučit pod odborným dohledem, přihlaste se na párový workshop “Smyslné BDSM”, který pořádám. V případě zájmu mi stačí napsat email na info@kristynapolomisova.com nebo mrkněte na můj web www.kristypolomisova.com 🙂
Kristýna Polomisová
Kristýna je koučka & mentorka v oblasti sexuality, intimity a vztahů. Pomáhá ženám a párům otevřít se potenciálu vlastní sexuality a ukázat jim tak cestu k naplněnému životu i vztahu. Spolupráce s ní je unikátní v tom, že ji zakládá na vlastních osobních zkušenostech a jak ona sama říká: “Co hlásám, to i žiju! A naopak!”. Více se o ní a její cestě můžete dozvědět na instagramu "cristinpoly" nebo na webu www.kristynapolomisova.com