GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ SLEVA 15 % na VIBRÁTORY s kódem "VIB15"
Partner of Notino
LÁSKA A FESTIVALy- PŘIPRAVENI TO ZAŽÍT?
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Škrcení jako nástroj kontroly a cesta k naprostému odevzdání!

Mnoho žen si tajně přeje, aby je partner během sexu nejen občas pořádně chytnul, ale třeba i škrtil. Proč ale tato praktika ženy tak moc láká a co je na ní vlastně vzrušující? A jak to udělat nejen sexy, ale i bezpečně? Na to se podíváme v dnešním článku!
Abych pravdu řekla, tak ještě do nedávna byla tato praktika na mém listu “curious about”. Vlastně ani nevím proč, ale představa škrcení, kontroly a odevzdání mě prostě lákala. Když jsem tuto praktiku následně začala praktikovat se svým partnerem, pochopila jsem. Mně osobně na tom nepříjde vzrušující to, že nemůžu dýchat, protože to není ten styl, který se mi líbí. Ale je to ta kontrola, pevný stisk na mém krku a mužská dominance, kterou přitom cítím. A vlastně se škrcení stalo mojí vstupenkou do “subspace” neboli změněného stavu vědomí, který submisivní jedinci mohou zažívat.

Nebezpečná a vzrušující praktika

Škrcení, neboli “choking”, je sexuální praktika spadající do BDSM praktiky zvané “Breath play”, neboli hra s dechem, což je soubor několik praktik, jako je právě škrcení, dušení, omezení dechu či úplné vypnutí do bezvědomí.

Tato praktika již není součástí pouze BDSM ložnic, ale své místo má i v tvrdším sexu či jako prvek obohacují milostný život “vanilkového páru”.

Co je na tom vzrušujícího?

Možná si pokládáte otázku, jak může být něco tak moc vzrušujícího? Je to v celku jednoduché. Během škrcení je zamezen přístup krve do mozku a kyslíku do plic (čemuž se také říká erotická asfyxie) a právě toto omezení může znásobit sexuální prožitek či zintenzivnit orgasmus.

Mimo jiné se během škrcení vyplaví řada hormonů, jako je například adrenalin, který vyvolá pocity, jako je nebezpečí a vzrušení zaroveň. Sice se o tom moc nemluví, ale právě “negativní emoce” jsou často nejvíce vzrušující.

Škrcení jako symbol důvěry a silného pouta

Pokud se žena od svého partnera nechá škrtit (mělo by to být vždy dobrovolné), dává mu tím najevo svoji maximální důvěru. Samotná praktika může navíc i samotnou důvěru a pouto zesílit. Během škrcení může totiž pociťovat nejen samotné vzrušení, ale i napětí, ztrátu kontroly, uvolnění, důvěru, odevzdání a pocity naprosté euforie.

Z vlastní zkušenosti vím, že tyto pocity jsou dokonce návykové, jak moc příjemné a uvolňující to je. Upřímně si ale nedokážu představit, že bych to zažívala s někým jiným, než právě se svým partnerem.

Je tato praktika bezpečná?

Jsou určitě rizika, která tato praktika představuje, a nemalá. Je proto potřeba k praktice přistupovat zodpovědně, s citem a mít několik pravidel na paměti:

Není škrcení jako škrcení

Pokud chcete škrcení praktikovat jako nástroj kontroly, o čem tento článek je, neškrťte. Jak to myslím? Není jedno jak a kde škrtíte. Pokud byste šli rovnou přes ohryzek, opravdu dojde k odstřihnutí přívodu kyslíku a vaše polovička se dost pravděpodobně začne ihned dusit, ale to nechcete. Proto stačí vyvíjet tlak pouze ze stran krku a nejít tak vůbec přes ohryzek.

Vnímejte a mějte situaci pod kontrolou

V bezpečnému vykonávání škrcení je rozhodně potřeba druhou osobu, kterou škrtíte, velmi dobře vnímat. Pozorovat její rekce a pokud by se například začala dusit, ihned přestat a ujistit se, zda je vše v pořádku.

Komunikujte a sdílejte

Jak před, tak případně i během a po, je potřeba komunikovat. Vyvarujeme se tak tomu, že budou věci jinak, než jste chtěli a nebo naopak se dozvíte, jak příjemný a silný prožitek to byl.

Tip na závěr: Pokud byste se škrcení a další praktiky, spadající do smyslné dominance (tedy dominance bez pomůcek), chtěli naučit pod odborným dohledem, přihlaste se na párový workshop “Smyslné BDSM”, který pořádám. V případě zájmu mi stačí napsat email na info@kristynapolomisova.com nebo mrkněte na můj web www.kristypolomisova.com 🙂
Tým Flagranti dodává:
  • Při škrcení dochází k omezení toku krve do mozku, což způsobí, že jedinec může velmi snadno omdlít. Je tedy potřeba mít na paměti, že k této situaci možná dojde a bedlivě protějšek sledovat a v případě omdlení okamžitě krk pustit. Pokud trefíte správné místo, ke ztrátě vědomí dojde do několika vteřin a není k tomu potřeba ani velká síla.
  • Nikdy netlačíme partnerovi na hrtan (ohryzek, jak je zmíněno v článku, mají pouze muži), v lepším případě se vám jen rozkašle, v horším případě může dojít k poškození a trvalým následkům. Chcete se držet pouze na „masité“ části krku, která je po stranách hrtanu. Utvoříte si z dlaně a prstů U, aby vznikl dostatečný prostor pro hrtan a ke škrcení použijete jenom vaše prsty.
  • Vždy se chcete držet přibližně v polovině krku, kdybyste vyvíjeli tlak příliš nahoře, můžete poškodit hned několik částí krku (například jazylku), příliš dole byste zase mohli zasáhnout nervy.
  • Doporučujeme nastavit si neverbální stopku (tu byste měli mít domluvenou vždy, pokud provádíte „drsnější“ praktiky!). Během škrcení/dušení často dochází k tomu, že osoba není schopna promluvit, proto je vhodné mít nastavenou stopku tak, aby bylo jasné, že chce přestat (kupříkladu dvakrát poklepat na partnerovu ruku).

Pokud si chcete zkusit hrát s omdléváním, doporučujeme tuto praktiku cvičit v sedě. Posaďte si škrceného partnera před sebe, mezi svá kolena. Během škrcení si partner natáhne ruce před tělo a v momentě, kdy přijde omdlení, ruce spadnou, takže budete přesně vědět, kdy krk pustit. Zároveň budete mít partnera pod kontrolou, díky vaší pozici, a nebude hrozit, že by kamkoli spadl a třeba se uhodil do hlavy. V případě, že chcete škrtit partnera, který je přitlačen ke zdi, dejte mu jednu z vašich nohou mezi jeho nohy, aby v případě omdlení nespadl a vy jej mohli končetinou podepřít.

Kristýna Polomisová
Kristýna je koučka & mentorka v oblasti sexuality, intimity a vztahů. Pomáhá ženám a párům otevřít se potenciálu vlastní sexuality a ukázat jim tak cestu k naplněnému životu i vztahu. Spolupráce s ní je unikátní v tom, že ji zakládá na vlastních osobních zkušenostech a jak ona sama říká: “Co hlásám, to i žiju! A naopak!”. Více se o ní a její cestě můžete dozvědět na instagramu "cristinpoly" nebo na webu www.kristynapolomisova.com