Pojďte si hrát 🎲 Sleva -15 % na kategorii Erotická zábava s kódem HRY15
Partner of Notino
CUTE hračka týdne s překvapením
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

5 tipů, jak dosáhnout klitoridálního orgasmu!

Mnoho žen má problém s dosažením orgasmu a hledají “spásu” v partnerovi nebo nejvýkonnější erotické pomůcce. Jak to ale je - může být opravdu každá žena orgasmická? A jak postupovat, pokud jako žena chci začít dosahovat orgasmu zcela přirozeně, bez problému a sama? To se dozvíte v dnešním článku, kde exklusivně pro vás mám několik základních tipů, které nejenom předávám ženám v rámci koučingu, ale i které jsou mnou osvědčené!

Není to tak dlouho, co i já jsem řešila toto téma - jak dosáhnout orgasmu. Do mých 25ti let jsem totiž nebyla orgasmická. Tzn., že jsem nemohla dosáhnout orgasmu vůbec a naprosto žádného. Jak jsem se cítila? Rozbitě. Paradoxně ale pro mě samotnou to nebylo až tak frustrující, jelikož jsem nevěděla, o co vlastně přicházím. Frustrující ale bylo, že mi tento fakt negativně ovlivňoval a narušoval partnerské vztahy. Při každém dalším vážném vztahu mi totiž najela myšlenka, “že to zase nepůjde”. Vím tedy moc dobře, jaké to je “před” a “po”, kdy s orgasmem dostal můj intimní život úplně jiný rozměr!

Než se ale vrhneme na samotné praktické tipy, jak můžete dosáhnout klitoridálního orgasmu i vy, pojďme si přiblížit samotný klitoridální orgasmus a jeho důležitost v životě každé ženy.

Co (všechno) je klitoridální orgasmus?

Klitoridální, neboli orgasmus přes klitoris (poštěváček), je jeden z nejčastějších a také nejsnazších orgasmů vůbec! Je tomu tak proto, že samotný klitoris má obrovský počet nervových zakončení a je to tedy nejcitlivější bod na ženském těle, co se dosažení orgasmu týče - přesněji má přes 8 000 nervových zakončení (žalud penisu u muže jich má 4 000). Ovšem tento “orgasmický potenciál” (a tedy počet nervových zakončení na těle) se může u každé ženy trochu lišit.

Kllitoris ovšem není pouze to, co vidíme zvenku. Klitoris totiž obepíná i vaginální vchod a tak se může dráždit při vstupu a samotné penetraci. Proto i orgasmus během pohlavního styku může být vlastně klitoridální a ani o tom samotná žena často neví. Proto vnitřního orgasmu sice dosahuje zhruba 20-30% žen, ale velká většina z toho je právě přes zmíněný klitoris, respektive přes jeho ramena obepínající vaginální vchod.

Je důležité dosahovat orgasmu?

Nejednou jsem se setkala s názorem, že ženský orgasmus není podstatný a že by neměl být cílem. Ano, orgasmus by rozhodně neměl být cílem každé intimní a sexuální interakce. Na druhou stranu by žena “měla mít schopnost” být orgasmická a dosahovat orgasmu tak zcela bez problému.

Takový “neorgasmus” může mít totiž vliv na kvalitu intimního a partnerského života. Protože pokud je žena, které samotné dosažení orgasmu dělá problém a má ho tzv. “vydřený” anebo ho dokonce nemá vůbec, může to být opravdu frustrující a vyčerpávající, ať už pro ní či jejího partnera.

Ženský orgasmus má být totiž “to stejné”, co ten mužský. Měl by tedy přijít zcela přirozeně a bez tlaku. Mělo by to být něco, co přichází a už to nejde zastavit. A ne tedy něco, co tlačíme, aby to jelo 🙂

Tip č.1: Poznejte svoji kundičku

Divili byste se, kolik žen vlastně ani neví, co “tam dole” vlastně má. Pak se ale není čemu divit, že nedosahují orgasmu. Kundička totiž opravdu není jen vagína, ale součástí je již zmíněný klitoris, malé a velké stydké pysky, ústí močové trubice a vagína je až poševní vchod uvnitř.
Doporučuji si vzít malé zrcátko, prohlédnout si ji a nastudovat rozsáhlejší anatomii kundičky, kterou nám ve škole tak trochu zapomněli předat.

Tip č.2: Začněte od svého doteku!

Pomůcky mohou být dobré zpestření, ale rozhodně ne něco, na čem byste měli svůj klitoridální orgasmus stavět. Proto ideálně začněte od doteku vlastní ruky

Tip č.3: Vnímejte své tělo

Přesuňte svoji pozornost z hlavy do těla a zeptejte se sami sebe, co vám v dosažení orgasmu tak moc brání. Vnímejte, zda jste někde v křeči a zkuste se vědomě uvolnit. Orgasmus je totiž maximální uvolnění a i to mu musí tedy přecházet.

Tip č.4: Zjistěte, co na vás platí

Často po svém těle chceme zázraky, ale přitom ho vůbec neznáme (viz bod č.1) a už vůbec nevíme, co na něj platí. Objevujte, vnímejte, posouvejte. Zkoušejte, co je vám příjemné a dotýkejte se svého klitorisu různou intenzitou či směry. Kdo jiný totiž potřebuje znát svou kundičku nejlépe, než právě její samotná “majitelka”.

Tip č.5: Ne orgasmus, ale pocit!

Když nám nejde orgasmu dosáhnout, o to víc máme tendenci na něj cílit a tlačit (ještě víc, pokud je u toho i náš partner). Na druhou stranu to nemusí být úplně vědomé a dá se to pochopit. Ale i přesto místo cíle zkuste jít za tím příjemným pocitem - ponořte se do něj a vykoupejte se v tom slastném a blaženém pocitu, který nám samotná stimulace nabízí.

Bonusový tip:

Zeptejte se sami sebe, zda jste vůbec natolik vzrušené, aby k orgasmu vůbec došlo!

Chceme po svém těle orgasmus, ale přitom nejsme třeba ani dostatečně vzrušené na to, aby proběhl. Orgasmus totiž rozhodně nemá být něco, co přijde jen tak z nudy, ale něco co má přijít přirozeně samo skrze vzrušující a příjemnou stimulaci klitorisu - a tedy i něco, co potřebuje svůj čas.

Sama vs s partnerem

Schopnost dosáhnout orgasmu se může líšit, pokud jsem sama se sebou nebo je v mé přítomnosti i můj partner. Pokud tedy již dosahujete orgasmu “sama”, ale s partnerem vám to ještě úplně nejde, dejte tomu čas. Zvykněte si na partnerovu přítomnost. Postupujte dle uvedených tipů, jeho ideálně zapojte a navádějte skrze ruku (beze slov) - kde má více přitlačit, kde má zůstat nebo naopak, že už by měl zpomalit či zastavit úplně.
PS: Každá žena může dosahovat klitoridálního orgasmu (pouze skrze dotyk vlastní dotyk) - takže i VY!
Kristýna Polomisová
Kristýna je koučka & mentorka v oblasti sexuality, intimity a vztahů. Pomáhá ženám a párům otevřít se potenciálu vlastní sexuality a ukázat jim tak cestu k naplněnému životu i vztahu. Spolupráce s ní je unikátní v tom, že ji zakládá na vlastních osobních zkušenostech a jak ona sama říká: “Co hlásám, to i žiju! A naopak!”. Více se o ní a její cestě můžete dozvědět na instagramu "cristinpoly" nebo na webu www.kristynapolomisova.com