Partner of Notino
Festivalové léto
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Co muži v intimitě milují, ale ženy se stydí dělat?

Přemýšleli jste někdy nad tím, co možná vašemu partnerovi v intimitě chybí, ale vy o tom nevíte? A ne, není to častější sex ani nové spodní prádlo. Jsou to praktiky, ve kterých vidí muži hravost a ženskou sebejistotu - a to už je samo o sobě sexy! V tomto článku vám tyto “praktiky” nejen více přiblížím, ale i poradím, jak s nimi začít!

Flirt na veřejnosti

Flirtování na veřejnosti může být pro muže velmi vzrušující a přidat do vztahu prvek dobrodružství a hravosti. Ovšem nemusí to být ihned něco okatého, v tom pravý flirt nespočívá, ale naopak něco jemného a nenápadného, co ale i přesto bude mít velký dopad na vaši polovičku (co se vzrušení a touhy po vás týče).

Tipy pro flirt na veřejnosti:

 • Začněte s lehkým energizujícím dotekem na stehně svého partnera nebo mu přejeďte rukou ve vlasech.
 • Dívejte se svému partnerovi do očí a představujte si, co byste s ním právě teď chtěla dělat (oči mluví a výraz ve tváři též).
 • Zkuste šepot do ucha nebo hravé poznámky, které naznačují vaše záměry (ovšem s přijetím toho, že to může partnera vyzvat k akci :D).
 • Polibte ho smyslně na krku, uchu či tváři (využijte jeho erotogenní zónu, ovšem kromě penisu :D).

Sexting

Sexting je moderní způsob, jak udržet vášeň a vzrušení na dálku v dlouhodobém vztahu. Některé ženy se mohou stydět posílat intimní zprávy nebo jednoduše neví, co napsat. Sexting ale může být skvělý způsob, jak vyjádřit to, co se nám líbí (líbilo) či po čem v oblasti intimity toužíme.

Jak začít se sextingem:

 • Začněte s “nevinnými” a hravými zprávami, které postupně zesilují intimitu.
 • Posílejte zprávy, které popisují vaše fantazie nebo vzpomínky na vaše společné sexuální zážitky.
 • Pokud se cítíte komfortně, přidejte intimní fotografie nebo videa, které víte, že partnera mile potěší (doporučuji pouze v dlouhodobém a vážném vztahu).

Autoerotika

Pokud je něco, z čeho má většina mužů velký požitek (a spousta žen to stále neví), tak je to ženská rozkoš! A co teprve taková rozkoš “z dálky”, kdy muž pouze sleduje a touží být blíž. To je, prosím pěkně, autoerotika! Aneb sexuální vzrušení a rozkoš, kterou si člověk způsobuje sám, aniž by potřeboval přítomnost jiné osoby. Druhá osoba přítomna je, ale pouze se dívá a nijak se nezapojuje (alespoň zpočátku ne). A to je na tom vlastně to sexy! Svým způsobem se autoerotika dá považovat za takový “level 2” svádění.

Tip na autoerotiku:

Pokud s autoerotikou před partnerem teprve začínáte, doporučuji si ji nejprve vyzkoušet sama před zrcadlem. Anebo začít zpočátku tak, že se budete pouze dotýkat svého nahého těla a až následně zapojíte do hry i vaše intimní partie.

Footjob

Footjob je praktika, kterou muži milují pro její jedinečnost a vzrušující zážitek (a nevyhledávají jí pouze muži se zálibou v ženských chodidlech - foot fetish). Přeci jen uchopení penisu nohami je poněkud odlišný pocit a to nemluvě o výhledu, který muž při této praktice na svoji nahou partnerku může mít. Některé ženy se mohou ovšem stydět nebo cítit nejistě ohledně této techniky, jelikož neví, jak správně na ni.

Tipy, jak na footjob:

 • Začněte pomalu a nejprve si nohami partnerův penis jen tak osahejte než ho uchopíte mezi plosky nohou.
 • Používejte dostatek lubrikantu (doporučuji lubrikant od Natuli - Premium Ritual) pro hladší, mokřejší a příjemnější zážitek.
 • Komunikujte se svým partnerem a zjistěte, co mu nejvíce vyhovuje.

Blowjob (s očním kontaktem)

Není orální sex jako orální sex! Když učím ženy, jak se dotýkat penisu (sebe)vědomě, zmiňuji i jednu důležitou pomůcku, která orální sex (a i vše kolem sexuality) posune na další level. A to - oční kontakt! Ženy, které se v oblasti intimity a sexu necítí dostatečně sebevědomě, tak svému partnerovi orální sex sice dopřejí, ale nedovolí si s partnerem až tolik hrát a zapojit i oční kontakt - ten sexy pohled, kterým dává žena svému partnerovi najevo: “Ano, vidím tě a ty vidíš mě.” nebo “Jsem tvá poslušná děvka”. Můžeme spekulovat o tom, zda to mají muži z pornografie, nebo je to doopravdy samotným očním kontaktem, skrze který dojde k větší intimitě a propojení, ale tak či tak - muži to milují!

Tipy pro lepší blowjob:

 • Dělejte blowjob z lásky a s chutí (doporučuji vyzkoušet ochucený přírodní lubrikant od Natuli - Premium Coconal).
 • Nezapomeňte na dostatečné zvlhčení (čím mokřejší blowjob, tím nejen více vzrušující, ale i pohodlnější).
 • Komunikujte se svým partnerem o svých pocitech, hranicích nebo potřebách (jak by vám tato praktika byla příjemnější).
 • Vyzkoušejte můj online workshop “Dotkni se HO sebevědomě” pro nejen lepší blowjob.

Svádění (v soukromí)

Muži milují, když je jejich partnerka aktivně svádí a tak trochu “provokuje”. Svádění vytváří vzrušení a posiluje intimní pouto mezi partnery. Ženy se mohou stydět převzít iniciativu, ale muži občas ocení, když je jejich partnerka svede a oni to jen “v závěru” převezmou.

Tipy pro svádění:

 • Začněte s drobnými gesty, jako je sexy a svůdné spodní prádlo (které partner sice uvidí, ale vy najednou pospícháte do práce).
 • Zkuste přichystat na večer smyslnou masáž při svíčkách a ještě před ní partnerovi dopřejte lehký striptýz.
 • Pracujte na vaší ženské smyslnosti a umění svádět (doporučuji absolvovat můj celodenní workshop “Umění Smyslnosti”, který je určen pro začátečnice)

Intimita je cesta objevování a sdílení, která může přinést mnoho radosti a hlubšího propojení ve vztahu. Nebojte se proto prozkoumávat nové praktiky a přizpůsobit je svým i partnerovo potřebám a touhám :)

Tak co, kterou “praktiku” vyzkoušíte na vašem partnerovi jako první?

Kristýna Polomisová
Kristýna je koučka & mentorka v oblasti sexuality, intimity a vztahů. Pomáhá ženám a párům otevřít se potenciálu vlastní sexuality a ukázat jim tak cestu k naplněnému životu i vztahu. Spolupráce s ní je unikátní v tom, že ji zakládá na vlastních osobních zkušenostech a jak ona sama říká: “Co hlásám, to i žiju! A naopak!”. Více se o ní a její cestě můžete dozvědět na instagramu "cristinpoly" nebo na webu www.kristynapolomisova.com