Doprodej prádla pro ženy EWA BIEN 💛 Sleva -30 % na celou značku ZDE
Partner of Notino
CUTE hračka týdne s překvapením
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Menstruační sex: Naprosté tabu nebo touha každé ženy?

Když se řekne “sex během menstruace”, tak pro jednoho z páru to může představovat “jasné NE” a pro druhého naopak silnou touhu, o které se zdráhá mluvit. Proč tomu tak ale vlastně je? Nebo jak dojít k většímu pochopení a sex si s radostí užívat i během periody? Na to se společně podíváme!
Není to tak dlouho, co jsem k této “praktice” měla jasné ne i já. Společnost totiž bere jako “normální” sex v těchto dnech vynechat a naopak mít ho za “nevhodné a nehygienické”. A lhala bych, kdybych řekla, že tenhle názor neovlivnil i mě.

Jenže jak tomu doopravdy se sexem v tomto období je?

S příchodem menstruace se v ženském těle mění hladinu hormonů, které mohou zapříčinit zvýšenou chuť na sex, než kdykoliv jindy v rámci cyklu. Je proto normální, pokud jako ženy máme chuť na sex i ve dnech, kdy se to úplně nehodí a neznamená to nutně, že jsme perverzní. Ale pokud žena zažívá bolestivou menstruaci, může to veškerý sexuální apetit přebít. Ikdyž, zrovna menstruační sex přesně na tyto bolesti může pomoct!

Menstruační sex může být extatický a prospěšný zároveň

Ano, čtete správně! U tohoto “druhu sexu” se většinou mluví pouze tak, že je to nehygienické, nevhodné a prostě tabu. Co ale takové “benefity”, znáš je?

1. Úleva od bolesti v podbřišku

ANO! Menstruační sex opravdu může ulevit od nepříjemné bolesti v podbřišku, kterou zažívá velká většina žen. Jenže, aby tomu tak opravdu bylo a sex byl přínosný, je vhodnější zvolit pomalejší a něžnější sex, než něco “hard”. Na druhou stranu by žena sama měla vnímat, co přesně její tělo potřebuje a pokud cítí, že chce tvrdý sex, není to nic proti ničemu. Ale aby byl účinek opravdu 100%, je třeba nezapomenout na orgasmus. Ten je totiž to hlavní, co nám v tomto období uleví od nepříjemné bolesti.

2. Prohloubení intimity mezi partnery

Určitě se shodneme na tom, že menstruace, či samotná menstruační krev, není zrovna něco, co sdílíme s každým a už vůbec, co ukazujeme každému. Menstruační sex proto může prohloubit vzájemnou intimitu mezi partnery. Ano, chvilkami to může být trapné a můžeme se stydět, ale jednoznačně se u toho zasmějeme a naučíme se společně komunikovat třeba právě o menstruaci.

3. Silnější prožitek

Tohle je něco, co mám vypozorované i u sebe. Jelikož v době menstruace vše tak nějak více prožívám. Ať už je to dráždění bradavek, anilingus (laskání zadečku) nebo samotný orgasmus. Všechno je tak nějak silnější. Tady určitě doporučuji zkusit dráždění bradavek spolu s klitorisem - je to fakt síla!

A je to hygienické?

Někomu může přijít menstruační sex nehygienický. Samotná krev ale není vyloženě krev a neobsahuje nic, co by nám, nebo partnerovi, mohlo uškodit. Přesto je v tomto období hygiena velice důležitá. Žena je v tomto období totiž náchylnější na různé infekce a proto byste se měli oba vždy před i po sexu důkladně umýt. Ideální je i použít během styku kondom, ikdyž to není nutnost, pokud jde o sex se stálým partnerem (já osobně jsem ale vždy pro kondom).

A co když chci zkusit menstruační sex, ale partner ne?

Otevřená komunikace je základ a tady to není jinak. Pokud se tedy rozhodnu, že bych chtěla menstruační sex vyzkoušet, je třeba se o tom společně pobavit a nasdílet vzájemně svůj pohled na tuto “praktiku”. Zároveň je ale pro nás ženy podstatné pochopit postoj mužů k menstruaci, protože to není vždy pouze o sexuální preferenci.

Jak to mají muži s menstruačním sexem?

Často jsem se setkávala s tím, že muži vnímají menstruační krev negativně. Ale až později jsem se dozvěděla, jak to doopravdy je. Ano, někomu může připadat menstruační sex opravdu nechutný a něco, co absolvovat nechce. Ale pro někoho je to něco, co ho láká, ikdyž vlastně ne tak úplně kvůli té krvi, jak by se mohlo zdát. Pokud totiž muž vidí krev, spustí to v něm ve většině případů tzv. “režim přežití” a opadne vzrušení. To je docela logické ne? Mně samotné tato informace pomohla pochopit a přijmout to, že pokud během menstruačního sexu můj partner zahlédne krev a opadne vzrušení, tak to nemá nic společného se mnou. Není to nic o tom, že by mou krev, nebo dokonce mě během periody, nepřijímal, ale jen si jeho mozek myslí, že jsem “zraněná”, protože prostě krev. Tenhle bod je za mě určitě také dobré s partnerem probrat a udělat sex tak, aby krev byla co nejméně viditelná (viz tipy níže).

My ženy tohle máme trochu jinak a často máme na krev dokonce “kink” - tzn., že nás krev může spíše vzrušit, než vyvolávat režim přežití, jako je to právě u mužského pohlaví.

A pokud si tedy chcete sex během periody co nejvíce užít, mám tady pro vás pár mnou ověřených TIPŮ!

Sex si užijte ve sprše

Za mě určitě ideální pro začátečníky, pokud chcete menstruační sex vyzkoušet poprvé a přeci jen máte obavy z hygieny a nepořádku.

Speciální černý kondom

Za mě naprosto skvělý vynález na menstruační sex (nebo i sex anální). Proč? Jednoduše proto, že ikdyž je kondom po vytažení od krve, tak to není skoro vidět. A to se v tomto případě více než hodí, pokud se budeme bavit o tzv. “režimu přežití”, kteří mají muži spojený právě s menstruační krví.

Jako podložku použít (tmavý) ručník

Pokud si chceme menstruační sex co nejvíce užít, je třeba se i co nejvíce uvolnit. Pokud si pod sebe dám ručník, tak nemusím myslet na to, že krev bude všude, protože nebude. Následně ručník vezmu a vyperu. Jednoduché, praktické a hygienické. A já si sex tak maximálně užiji!

Menstruační houba

S touto pomůckou osobní zkušenost nemám, ale vím, že je vhodná právě pro sex během periody. Houba do sebe nasákne menstruační krev a funguje tedy jako tampon, ale s tím rozdílem, že je 100% přírodní a je možné s ní mít pohlavní styk. Takže za mě je dobré ji minimálně vyzkoušet a případně používat pro tento typ hrátek.

Tak co, vyzkoušíte menstruační sex?

Kristýna Polomisová
Kristýna je koučka & mentorka v oblasti sexuality, intimity a vztahů. Pomáhá ženám a párům otevřít se potenciálu vlastní sexuality a ukázat jim tak cestu k naplněnému životu i vztahu. Spolupráce s ní je unikátní v tom, že ji zakládá na vlastních osobních zkušenostech a jak ona sama říká: “Co hlásám, to i žiju! A naopak!”. Více se o ní a její cestě můžete dozvědět na instagramu "cristinpoly" nebo na webu www.kristynapolomisova.com