Pojďte si hrát 🎲 Sleva -15 % na kategorii Erotická zábava s kódem HRY15
Partner of Notino
CUTE hračka týdne s překvapením
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Pistácie nebo vanilka? Víš, do jaké skupiny patříš?

Když se řekne perverzní sex, většina lidí si představí něco hodně ujetého. U vanilkového sexu zase naopak něco nudného, až stereotypního. Jak to ale ve skutečnosti je a jak poznat, do jaké skupiny patříte vy nebo váš partner? To si povíme v dnešním článku!

Než jsem objevila “svět perverze” já, klasický sex mi přišel nudný a takový “nijaký”. Jenže to jsem ani pořádně nevěděla, jak taková “vanilka” doopravdy vypadá a jak krásná a spojující ve skutečnosti může být. Určitě mi totiž dáte za pravdu, že ne každá vanilková zmrzlina je dobrá a to platí i tady. Proto nyní mám ráda jak kvalitní vanilku, tak i pořádnou pistácií s posypem navíc!

Pojďme si nejprve ujasnit, co to ta “vanilka” a “pistácie” vlastně je.

Vanilkový sex vs Perverzní sex

Vanilkový sex, vanilla sex, nebo ještě konvenční sexuální aktivita, je označení pro sexuální chování, které je normální, tradiční a žádným způsobem nevybočuje. Klasický vanilkový sex je třeba taková misionářská poloha bez jakékoliv přítomnosti orálního sexu, análního sexu či jakékoliv jiné perverze a fetiše. Je plný něhy, lásky, propojení a často i velice pomalý (“slow sex”).

Perverzní sex, kinky sex, nebo tzv. “pistácie”, je označení pro sexuální chování, které jde za hranici “normálu” a je zde široké spektrum možností, jak si hrát. Je přítomné sexuální chování od orálního sexu až po různé druhy fetišů, perverze či bdsm praktik.

Co znamená, když je někdo “100% vanilka”?

Řekla bych, že tento pojem je často používaný tak trochu jako nadávka, nebo alespoň v bdsm (perverzní) komunitě lidí. Pokud je ale někdo vanilka, respektive upřednostňuje tradiční způsob milování a sexu, neznamená to, že je něco lepšího nebo horšího. Náhodou i vanilkový sex může být hodně vzrušující skrze hluboké propojení dvou lidí. A za mě - bez špetky vanilky by i ta pistácie byla nuda a stereotyp.

Je perverze jen něco “za hranou”?

Já osobně vnímám perverzi jako takový švédský stůl - vyberete si to, co zrovna chcete a na co máte chuť, bez ohledu na nějakou striktní dietu. Jinými slovy: “Perverze je způsob, jak zkoumat naše tužby bez ohledu na to, jak mohou být tabuizované”. Je v tom tedy velká svoboda toho, co můžeme v milostném životě s partnerem dělat. Jenže nenechte se zmást, právě i takový orální sex spadá do perverze, nebo třeba i nevinné chytnutí pod krkem či dirty talk.

“Jak zjistím, do jaké skupiny patřím?”

1.Zamyslete se nad tím, jaké věci vás v posteli dokáží opravdu vzrušit

Říká se, že většina odpovědí máme v sobě - a tady to platí dvojnásob. Proto zamyslete se nad tím, co vás v posteli dokáže opravdu vzrušit. Zaměřte se například na chování partnera/partnerky, sexuální praktiky, vizuální či sluchové podněty.

2.Tajné sexuální představy

Většina lidí o svoji perverzi vědělo již od dětství skrze tajné představy. A u mě to vlastně nebylo jinak. Ať už třeba piss (neboli golden shower), mužská dominance a vlastnění nebo třeba “přepadení a znásilnění” od partnera. Co vy, máte hluboko uvnitř sebe nějaké tajné představy, které ještě nebyly vyslyšeny?

3.Misionář nebo raději doggy style?

I taková poloha nám může napovědět, co se preference sexuálních aktivit týče. Pokud praktikujete několik poloh, tak která je pro vás ta nejpříjemnější a máte ji nejraději? A kterou byste naopak klidně vyřadili?

4.Pomůcky při sexu - ano nebo ne?

Provaz, pouta, peříčko, horký vosk - nemyslím teď klasické erotické pomůcky, ale spíše ty bdsm. Protože i v takovém svázání či dotykové hře, kdy si s druhým děláte, co chcete, je špetka perverze, nemyslíte?

5.Na závěr se zeptejte sami sebe, zda vaše odpovědi nejsou spíše jen o lenosti či předsudcích než o sexuální preferenci 🙂

Často říkáme “ne” něčemu, nebo odmítáme něco, co ani neznáme. Nemáme chuť zkoušet nové věci, protože jsme uvěřili tomu, že to není pro nás. Což ale může být velká škoda. Stačí se tomu jen otevřít a vydat se na cestu poznávání.

Co když chci občas to a občas zase to?

I to je možné, nebo spíš vlastně uplně normální. Někdo může být totiž 100% vanilka někdo zase třeba 50% pistácie a 50% vanilka. Nehledě na to, že u ženy je zcela běžné, že její chuť a sexuální preference se mění v návaznosti na její cyklus. To v praxi znamená, že v době menstruace může být více v perverzi a v době ovulace zase naopak ve vanilce.

Co když jsem vanilka a partner pistácie?

Možná vás napadla otázka, co když to máte s partnerem každý jinak? Upřímně, divili byste se, kolik párů to takhle má. A téma sexuální kompatibility je samo o sobě časté téma mezi páry, ať už se to týká preferencí či sexuálního apetitu. Každopádně pokud to máte s partnerem každý jinak, není to překážka. Je ale třeba najít společný průsečík, ve kterém se budete cítit oba dobře a (u)spokojeni. V závěru třeba zjistíte, že oba máte něco rádi, jak na perverzi, tak na té “nudné vanilce” :)
Tip na závěr: Pokud vás tohle téma oslovilo a chcete blíže zjistit, do jaké skupiny patříte, napište mi na můj instagram @cristinpoly “Chci test perverze vs vanilka” a já vám zašlu rozsáhlejší test zdarma 🙂
Kristýna Polomisová
Kristýna je koučka & mentorka v oblasti sexuality, intimity a vztahů. Pomáhá ženám a párům otevřít se potenciálu vlastní sexuality a ukázat jim tak cestu k naplněnému životu i vztahu. Spolupráce s ní je unikátní v tom, že ji zakládá na vlastních osobních zkušenostech a jak ona sama říká: “Co hlásám, to i žiju! A naopak!”. Více se o ní a její cestě můžete dozvědět na instagramu "cristinpoly" nebo na webu www.kristynapolomisova.com