GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ SLEVA 15 % na MASTURBÁTORY s kódem "MAS15"
Partner of Notino
LÁSKA A FESTIVALy- PŘIPRAVENI TO ZAŽÍT?
Zlevňovač dopravy
Luxusní dárkové balení

Jak z wax play vytvořit smyslnou (přede)hru? Zakryjte oči a přidejte led!

Wax play, neboli hra s (rozehřátým) voskem, je praktika, kterou lidé většinou buď vůbec neznají nebo ji mají spojenou pouze s něčím nepříjemným. Musí ale tyto hrátky opravdu představovat pouze bolest, nebo na tom může být i něco erotického, vzrušujícího či dokonce smyslného? Na to se podíváme v dnešním článku!

Wax play pro mě byla dlouhou dobu praktika na mém “wish listu sexuálních praktik”, které chci vyzkoušet. Jelikož ale nepatřím do skupiny masochistů, nebyla to rozhodně bolest, co mě na této poněkud nevšední praktice přitahovalo. Lákalo mě to neznámé, nevšední a nové. Líbila se mi představa, že jsem v tu chvíli v moci svého partnera, který si se mnou může dělat, co chce - kapat na mě vosk, jak chce. Když jsem ale tuto praktiku vyzkoušela, něco mi na tom chybělo! A tak jsme zkusili přidat pár pomůcek a udělat z toho takovou smyslovou hru. A asi vám je jasné, že to najednou bylo úplně o něčem jiném!

Než se ale dostaneme k tomu, jak tuto praktiku udělat více hravou, pojďme si více přiblížit samotnou praktiku od základů.

Co si mám pod wax play vlastně představit?

Wax play, neboli hra s voskem, je druh teplotní hry (temperature play) spadající do BDSM praktik. Hlavní pomůckou je rozehřátá svíčka, jejíž vosk se kape na nahé partie těla s cílem vyvolat mírný pocit pálení.

Zároveň ale tato praktika může být určitá forma mučení nebo pocit pálení může být vyšší než pouze mírný. To už to spadá ale spíše do sadomasochistických praktik, o kterých tento článek nebude. Naopak vám chci ukázat, jak z této praktiky vytvořit něco, co oživí vaše sexuální hrátky bezpečně a hlavně příjemně.

Nemůžu partnerku/partnera voskem popálit?

Na wax play jsou určené speciální svíčky, které se liší teplotou tání. To v praxi znamená, že vosk, který kapete na nahé tělo, má nižší teplotu než například klasická čajová svíčka a tak se zmenší možnost popálení, ovšem nevyloučí. Je totiž důležité, kromě výběru svíčky, dodržovat i další pravidla:

1. Teplotu vosku vyzkoušejte nejprve na sobě

Pokud chcete něco nového zkoušet na druhém, je dobré to zkusit nejprve na sobě. Můžete tak předejít tomu, že by byl vosk příliš horký a vy byste tak vaší polovičku mohli nejen pořádně vyděsit, ale i nepříjemně popálit. Tomu je tedy třeba se vyvarovat a vosk nejprve vyzkoušet na hřbetu ruky, kde je kůže silnější a méně citlivá.

2. Čím výše, tím lépe

Teplota vosku se může regulovat skrze vzdálenost, kterou zvolíme při kapání vosku na tělo. Pokud tedy s praktikou začínáte nebo chcete snížit teplotu vosku na co nejnižší, kapejte vosk na tělo z větší výšky (minimálně 40-50 cm nad) než těsně nad kůží. Následně můžete vzdálenost snižovat dle pocitů a reakcí vaší polovičky - každému totiž vyhovuje něco jiného a každý má jinou citlivost či práh bolesti.

3. Začněte od zad

Každá oblast těla má jinak tenkou kůži a i jinak citlivou. Pro první pokusy s voskem je tedy dobré zvolit právě ty partie, které jsou méně citlivé a kůže je tam silnější. Mezi tyto partie patří třeba záda. Pokud ovšem tato partie bude v pořádku, můžete postoupit i na citlivější partie, jako jsou stehna, zadek nebo břicho. Nejcitlivější část jsou potom bradavky. Ovšem i tady platí “pravidlo individuality”, co se týče citlivých partií a je třeba to vyzkoušet.

Jaký druh svíčky mám zvolit?

Nebudu vás přehlcovat údaji o jednotlivých svíčkách, ale řeknu vám, jaké svíčky zvolit a kterým se naopak vyhnout. Není totiž svíčka, jako svíčka. Jak jsem psala výše, tak každá svíčka má odlišnou teplotu tání a je tedy vhodné zvolit svíčky s nižší teplotou tání, aby nedošlo ke zranění.

Masážní svíčky

Pokud jste začátečníci a s wax play teprve začínáte, doporučuji pro začátek sáhnout po svíčce masážní. Tyto svíčky mají totiž nízkou teplotu tání, a i když jsou primárně určené na smyslnou masáž, je možnost využít je i v rámci wax play. Můžete si tak vyzkoušet teplotní hru s voskem a následně se posunout k masáži celého těla. PS: Dejte si pozor na rozehřáté sklo nádoby svíčky, ta může nehezky popálit, když ji chytnete do ruky (Zn.: bohužel vyzkoušeno 😀)

BDSM svíčky z parafínu

Pro wax play jsou přímo určené svíčky, které mají nižší teplotu tání (kolem 45-50 stupňů) a jsou pro tuto praktiku nejideálnější. Při výběru si ale nejde pozor, protože jsou dva druhy svíček (na tvrdší a jemnější BDSM)
Naopak se vyhněte svíčkám, jako jsou čajové či svíčky z včelího vosku (teplota tání může dosahovat až 90 stupňů).

Jak začít?

  • Promluvte si s partnerem/partnerkou, proč tuto praktiku chcete zkusit a více jí své polovičce přibližte - ideálně si společně přečtěte tento článek 🙂
  • Před provedením praktiky se namažte hydratačním krémem či tělovým olejem (vytvoří se ochranná vrstva a vosk poté půjde i lépe sundat)
  • Připravte si prostor a berte v potaz, že vosk rád dělá nepořádek (doporučuji tedy na postel rozložit např. lakované prostěradlo)
  • Položte si partnerku/partnera na záda či břicho, dle toho, kam budete chtít vosk kapat
  • Přidejte další potřebné pomůcky jako jsou např. kožená pouta či maska na oči
  • Začněte!
  • Nezapomeňte vnímat svoji polovičku (a případně se i u hry vosku zeptat, zda je vše v pořádku, pokud s praktikou teprve začínáte)
  • Po hrátkách si promluvte a sdělte si své pocity a dojmy - rozhodně to posune vaši komunikaci i intimitu

Jak proměnit wax play ve smyslnou předehru?

Samotná praktika wax play může znít trochu nudně a stále bolestivě. Co kdybyste ale přidali pár pomůcek a zapojili více smyslů? To už by mohlo být nejenom mnohem zajímavější, ale i vzrušující!

Maska na oči

Pomůcka, která dokáže vytvořit hodně napjatou atmosféru v podobě očekávání a vzrušení! Když totiž vypnete jeden smysl (zrak), zintenzivní se tím smysly další a tím i celkový prožitek.

Teplotní hra

Když to bude jenom pálit, nemusí to být zrovna příjemné. Pokud ale přidáme led, vytvoříme tím teplotní rozdíl. To může nejenom působit hodně smyslně, ale i bezpečněji, jelikož horký vosk zažehneme kouskem ledu a naše polovička nemá ani tušení, co přijde dále.

Svázat a spoutat

Tato praktika se dá opravdu zpestřit tolika způsoby - třeba pouty! To už je spíše pro mírně pokročilé jedince ve spojení s rozpáleným voskem, ale může to dostat zase úplně jiné grády!
Tak co, troufnete si po přečtení tohoto článku na hru s voskem?
Kristýna Polomisová
Kristýna je koučka & mentorka v oblasti sexuality, intimity a vztahů. Pomáhá ženám a párům otevřít se potenciálu vlastní sexuality a ukázat jim tak cestu k naplněnému životu i vztahu. Spolupráce s ní je unikátní v tom, že ji zakládá na vlastních osobních zkušenostech a jak ona sama říká: “Co hlásám, to i žiju! A naopak!”. Více se o ní a její cestě můžete dozvědět na instagramu "cristinpoly" nebo na webu www.kristynapolomisova.com
Články