GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ SLEVA 15 % na MASTURBÁTORY s kódem "MAS15"
Partner of Notino
FLASH začal ⚡️ Ceny za polovinu
Do konce zbývá
Zlevňovač dopravy
Dárek pro každého

ANILINGUS jako cesta k análnímu sexu!

Schválně, co vy a anální sex? Co se vám jako první vybaví s touto praktikou? Je to příjemný zážitek a touha po dalším opakování nebo jasné “NE” a úplné tabu?
Není to tak dlouho, co jsem měla negativní postoj k análnímu sexu a všemu kolem toho. Důvod byl jasný - nevědomost, předsudky a strach, že to bude jen bolet. Nikdo mi totiž neřekl, že skrze anální stimulaci můžu nejenom zažívat neuvěřitelnou slast, která může převyšovat rozkoš ze stimulace klitorisu, ale dokonce tak i dojít k dalšímu druhu orgasmu!

Zadeček jako n.1 erotogenních zón

Oblast zadečku, neboli anusu, je plná nervových zakončení a patří mezi jednu z erotogenních zón mužů i žen. A čím více nervových zakončení, tím větší citlivost a potenciál ke vzrušení, rozkoši a orgasmu! Pro představu ženský klitoris (8 000 n.z.) a anální otvor se perou o první příčku nejsilnější erotogenní zóny. A to už poukazuje na to, že tato část rozhodně stojí za trochu pozornosti!

Možná si teď ale říkáte: “Dobře, ale jak se mám otevřít análnímu sexu a zažívat to také?”

Odpověď je ANILINGUS!

Anilingus, nebo ještě rimjob či rimming, je sexuální praktika spočívající v uspokojování a stimulaci anální oblasti, zadečku nebo hráze jazykem či ústy partnera/partnerky.

Pokud se totiž chceme análnímu sexu otevřít, je třeba to začít “sama chtít”. A ne k tomu být “donucena”. Já totiž nevím, jak vy, ale mě pokud někdo do něčeho nutí, tak to o to víc nechci a stáhnu se. A stažení je to poslední, co k análnímu sexu potřebujeme, pokud chceme, aby z toho náš zadeček “vyvázl živý” :D

Laskání zadečku jako součást předehry!

Anilingus proto může být nejenom praktika, kterou si můžeme zpestřit náš intimní život či možnost, jak dosáhnout jiného druhu orgasmu, ale i ideální předehra k análnímu sexu, která nás dokonale uvolní a nažhaví zároveň!

Pro mě samotnou byla přesně tato praktika to “ONO”, co mi dveře k análnímu sexu otevřelo a já o něj začala partnera doslova prosit. Proč? Protože jsem okusila ten pocit, který mi byl více než příjemný a já tak chtěla přirozeně víc! Přirovnala bych to k pocitu, jako když vás partner dráždí na klitorisu a vy už si přejete, aby byl ve vás, jak silná slast to je!

Nejenom slastné, ale i bezpečné

Možná se vám nyní hlavou honí myšlenka, že je to přeci nehygienické. Tak si pojďme říct pár důležích zásad, jak si to udělat nejenom slastné, ale i bezpečné.

Základní a nepostradatelná je v této praktice hygiena, a to ať už pro mě, abych se cítila komfortně, tak pro mého partnera. Oblast zadečku má totiž (lajcky řečeno) své vlastní bakterie a ty nepatří jak na penis, tak ani do vagíny a úst partnera. Proto před každým “laskáním” je důležité si zadeček důkladně umýt (ideálně neparfémovaným) mýdlem a případně si udělat i klystýr - ten ale jako nutný uplně nepovažuji, záleží tedy dle preferencí. Zároveň může mytí zadečku sloužit jako skvělá předehra, ať už k anilingusu nebo análnímu sexu, a myslím si, že partner nebude proti :)

Základem je otevřená komunikace

Pro někoho může být tato praktika lehce neobvyklá a zvláštní. Jak to tedy “odprezentovat” partnerovi, pokud chci tuto praktika zakomponovat do našeho intimního života či ji použít jako předehru k análnímu sexu, která by mi pomohla se více uvolnit

Základem každého vztahu je otevřená sexuální komunikace a tady to není jiné. Položte si tedy nejprve otázku, proč chcete anilingus zakusit a co vás na něm láká. Bude se vám to pak lépe komunikovat a tzv. “prodávat”. Pokud v tom budete mít upřímný zájem, tak ho následně uvidí i váš partner a minimálně to napomůže k přijetí této nové praktiky. Než se ale vrhnete “na věc”, je dobré si oboustranně říct, co od toho oba očekáváte.

Nelízat, ale laskat a mazlit!

Jak jsem psala, tak zadeček je velice citlivá část našeho těla a proto je dobré využít různé druhy “doteků”. Můžete zkusit laskání, líbání či zajíždět špičkou jazyku do análního otvoru. Nikdo totiž neříká, jak anilingus musí nutně vypadat a tak si v tom každý může najít svůj styl. Ovšem platí pravidlo, že by jsme si to měli vychutnat, nebo najít cestu k tomu, a nedělat to pouze z povinnosti, “abychom udělali druhému radost”. Tady bych doporučila vyzkoušet ochucený lubrikační krém NATULI, který vám může zadeček udělat “chutnějším” a tento zážitek tak oběma jen a jen zpříjemnit :)

Vnímejte své tělo

Jako u každé (nové) praktiky, tak i tady je důležité, abyste vnímali své pocity. To neznamená, že budete jen přemýšlet, jaké to je, protože tak by jste si to neužili. Ale myslím to tak, abyste vnímali své pocity a případně řekli, pokud by vám něco nebylo příjemné, či naopak bylo a chtěli byste víc. To samé platí i u partnera, který by měl vnímat vás a vaše reakce během celého prožitku.

Na nic netlačte

Anilingus může být sice skvělá předehra k análnímu sexu, ale nemusí k němu nutně dojít. Proto pro “naše poprvé” je dobré zůstat u “laskání zadečku” a netlačit ihned na anální sex. Je důležité uvolnění, abyste si to maximálně užili a takový nátlak by vám zrovna nepomohl. Jít tedy do toho s tím, že jdete “jen” objevovat další novou sexuální praktiku a erotogenní zónu.

Sdílejte své pocity a dojmy

Jakmile vše vstřebáte, otevřete tento zážitek se svým partnerem. Sdělte mu, jaké to pro vás bylo, co se vám líbilo a co naopak ne. Jak by se to mohlo případně vylepšit a zda to chcete příště opakovat či nikoliv. A zároveň se zeptejte i na pocity jeho. Tento druh komunikace je totiž klíčový ke spokojenému intimnímu životu. Proto tímto dáváte prostor ke zlepšení, posunutí či sdílení toho, skrze co vás partner lépe pozná.

Skvělý tip na závěr!

Nejlepší doba, kdy vyzkoušet první anilingus, je za mě období menstruace. Většina žen je totiž právě v této fázi cyklu nejvíce citlivá a prožitky jsou tak intenzivnější. Já sama jsem okusila tuto praktiku poprvé při menstruaci a jediné, co nás s partnerem dělilo od análního sexu, byl chybějící lubrikant :D Je to zkrátka slast!

Tak co, zkusíte s partnerem tuto novou praktiku a dáte tak třeba i šanci análnímu sexu?

Doporučené pomůckyKristýna Polomisová
Kristýna je koučka & mentorka v oblasti sexuality, intimity a vztahů. Pomáhá ženám a párům otevřít se potenciálu vlastní sexuality a ukázat jim tak cestu k naplněnému životu i vztahu. Spolupráce s ní je unikátní v tom, že ji zakládá na vlastních osobních zkušenostech a jak ona sama říká: “Co hlásám, to i žiju! A naopak!”. Více se o ní a její cestě můžete dozvědět na instagramu "cristinpoly" nebo na webu www.kristynapolomisova.com