>> Využijte dnes DOPRAVU ZDARMA na vše! << 
Partner of Notino
Vánoční inspirace
Luxusní dárkové balení
Dárek pro každého
LISTOPADEM TO NEKONČÍ! 
Měsíc listopad je už tradičně spojen s akcí Movember. Nemalou část mužů v tomto období ozdobí slušivý knír či vous na znamení podpory a uvědomění si vážnosti onemocnění jako je rakovina prostaty a varlat. Je to také ta správná chvíle, kdy začít se samovyšetřeními, pokud jste to doteď nedělali pravidelně. Listopadem to ale nekončí. Prevence je totiž základ a jak jistě víte, ve zdravém těle je zdravý duch ;-) Tak si tu chvilku udělejte a my vám řekneme, jak na to. 
CHRAŇTE SE A POMÁHEJTE!
FLAGRANTI se letos už podruhé rozhodlo zapojit nejen do osvěty, ale také pomoci. Každých 10 Kč, které věnujete, my dorovnáme a vybranou částku poté předáme organizaci Loono, která se zaměřuje na prevenci a osvětu. Společně vám také přineseme manuál na to, jak správně provést samovyšetření.
Loono je tým mladých lékařů, studentů medicíny a dalších stovek dobrovolníků, kteří realizují osvětu mezi veřejností. Jejich tématy jsou prevence rakoviny #prsakoule, reprodukční zdraví a prevence HIV a AIDS #doledobry, zdravé srdce #zijessrdcem a zvláště v poslední době hodně důležité duševní zdraví #dobrenitro.
Ve FLAGRANTI věříme, že vášeň, sex a erotika jsou důležité, ale bez zdraví prostě nefungují, jak by měly. Je dobré si uvědomit, co je opravdu důležité. Pokud se tedy rozhodnete přispět spolu s námi, budeme vám nesmírně vděční i za projekty, které se díky tomu zrealizují a životy, které se díky prevenci podaří zachránit.

10 Kč VY + 10 Kč MY
=
Společně s LOONO šíříme prevenci a zachraňujeme životy
Prostata je žláza, která spermiím dodává energii a živiny potřebné na dlouhé cestě za oplodněním vajíčka. Je uložena pod močovým měchýřem, kde objímá močovou trubici. Zvětšená prostata proto často utlačuje močový měchýř a trubici, což může způsobovat potíže při močení nebo krev v moči.
Rakovina prostaty se objevuje u mužů kolem 60. - 70. roku věku.
Varlata mají na starosti produkci mužského pohlavního hormonu - testosteronu. Kromě toho se v nich při teplotě o 4 stupně nižší, než je teplota těla, tvoří mužské pohlavní buňky - spermie.
Nádor na varleti se může projevovat:

- Bulkou
- Otokem
- Zvětšením
- Bolestí
Rakovina varlat je nejčastějším typem rakoviny u mladých mužů (mezi 15. - 40. rokem).
Pokud se však objeví včas, vyléčí se až 99 % mužů!
Jak na samovyšetření?
Pusťte si video.
Nezapomeň prohmatat taky partnera nebo partnerku. Celých 30 % rakoviny totiž odhalí právě naši milovaní, kteří nás mají hezky v ruce.